ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu" - Pagina 2 EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu" - Pagina 2 EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu" - Pagina 2 EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu" - Pagina 2 EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu" - Pagina 2 EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu" - Pagina 2 EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu" - Pagina 2 EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu" - Pagina 2 EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu" - Pagina 2 EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu" - Pagina 2 EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu" - Pagina 2 EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu" - Pagina 2 EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu"

+6
Aconti
lily ursu
crina
Quasimodo
marinic
GEORGE
10 participanți

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu"

Mesaj  crina Vin Iun 29, 2012 8:48 pm

Foarte frumoasa, dar, domne'..., nimeni in afar' de mine, nu mai pensuleaza? Toata lumea cutziteste? Evil or Very Mad E la moda sau ce?! scratch
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu"

Mesaj  GEORGE Sam Iun 30, 2012 8:28 am

Daniel a scris:
...imi place foarte mult lucrarea

O fi sincer ,,lupul" sau a inebunit iar Question scratch

Felicitari Lily! Acest gen de pictura l-am experimentat si eu de cateva luni, bineinteles in tehnica mea ,,relieful" Very Happy Este foarte bine sa incercam si sa vedem lucrurile din alte unghiuri nu doar din cele statice.
Iata un exemplu!
Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu" - Pagina 2 58108544

Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu" - Pagina 2 17201157

Aceste lucrari a fost o inspiratie dupa o alta lucrare de-a ta ,,Flori de mar" sau dupa cum ai intitulat-o tu ..Parfum de primavara"

Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu" - Pagina 2 Liliresjpghhhjpgj11


Intentionam sa iti platesc drepturi de autor dar pe prima am daruit-o unei profesoare de engleza de la un Colegiu din Londra unde imi perfectionez limba engleza, iar pe a doua am daruit-o unei englezoaice care mi-a fost de mare ajutor atunci cand am venit aici la Londra. Twisted Evil


Ultima editare efectuata de catre GEORGE in Vin Iul 13, 2012 9:14 am, editata de 4 ori
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu"

Mesaj  crina Joi Iul 19, 2012 1:59 pm

Foarte draguta lucrarea "camp cu flori" Smile Cum de aveti chef de pictat, mai ales tu, Lili, ca mie nu imi arde deloc in vara asta... Rolling Eyes Nu neaparat de cald fiindca in casa, de obicei e racoare, dar nu stiu..., e vorba de un tonus mai slab. Ma duc la plaja, citesc si ma plimb; cam asta fac, in timpul liber Smile
Lucrarea asta e in pensula?
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu"

Mesaj  lily ursu Vin Iul 20, 2012 9:47 am

Da ..Crina ,lucrarea este in pensula executata dar marturisesc ca ..m-am indragostit '' de cutit. Very Happy Am chef sa pictez ..imi place mult si nu conteaza vremea.Sa ai o zi frumoasa!
lily ursu
lily ursu

Numarul mesajelor : 150
Data de inscriere : 27/08/2009
Varsta : 55
Localizare : iasi

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu"

Mesaj  GEORGE Vin Iul 20, 2012 2:16 pm

Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu" - Pagina 2 Macilili1

Maci in camp /ulei/panza pe sasiu/dim .30cm/40cm/tehnica in cutit.

Frumosi maci, frumoasa creatie, felicitari Lily! Very Happy
Am inceput sa te invidiez, eu cat as incerca nu ajung sa combin asa de bine culorile si sa ajung macar la 50% din valoarea ta. Sad
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu"

Mesaj  crina Dum Iul 22, 2012 12:29 am

Multe lucrari cu flori, una mai frumoasa ca cealalta Smile Tot visez sa imi completez si eu o colectie de lucrari cu flori, dar poate, de la toamna incolo, pe racoare, sper Rolling Eyes
Felicitari, Lily! Smile
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu"

Mesaj  lily ursu Lun Iul 23, 2012 7:38 am

Da...nu prea am pictat flori in trecut si acum imi doresc sa pictez cat mai multe ...lucrarile sunt mici ,,dulci''si chiar apreciate ,ceea ce ma bucura mult.Voi continua sa pictez flori si sa incerc si alte feluri.Am in plan sa fac un portret dar ..mai pe la toamna ..ca si tine. Smile Sa ai o zi frumoasa!
lily ursu
lily ursu

Numarul mesajelor : 150
Data de inscriere : 27/08/2009
Varsta : 55
Localizare : iasi

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu"

Mesaj  Daniel Dum Iul 29, 2012 4:06 pm

La multi ani,Lily! sunny

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu"

Mesaj  lily ursu Lun Iul 30, 2012 8:42 pm

Iti multumesc Daniel ,va multumesc tuturor!
lily ursu
lily ursu

Numarul mesajelor : 150
Data de inscriere : 27/08/2009
Varsta : 55
Localizare : iasi

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu"

Mesaj  crina Mar Aug 14, 2012 12:27 pm

Foarte frumoase lucrarile tale cu flori, Lily Smile Eo incantare sa le privesti. Vad ca ti-ai propus sa lpictezi toate soiurile de flori Smile Asa aveam si eu, un gand, odata, dar nu imi ajunge timpul sa le fac pe toate. Lucrarile tale sunt marimi mari sau mici? Cat iti ia sa termin o lucrare?
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu"

Mesaj  lily ursu Mar Aug 14, 2012 12:42 pm

Buna Crina! Smile Deci eu am scris despre dimensiunile lor. Peisajul de iarna l-am facut ieri.Ca sa termin o lucrare imi trebuie cateva ore.La cel de ieri am lucrat vreo sase ore si la cel cu crizanteme ,mai putin.Depinde si de dispozitia mea ..dar in ultimul timp cam asa lucrez ..nu le las pe alta zi .Bineinteles ca cele de dimensiuni mari necesita mai mult timp.Iti doresc o zi frumoasa! Te imbratisez!
lily ursu
lily ursu

Numarul mesajelor : 150
Data de inscriere : 27/08/2009
Varsta : 55
Localizare : iasi

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu"

Mesaj  greekman Vin Aug 17, 2012 7:30 pm

Superbe lucrarile tale Lily !! Felicitari inca o data ! M-au impresionat in mod deosebit crizantemele ! Wink
greekman
greekman

Numarul mesajelor : 76
Data de inscriere : 14/07/2010
Varsta : 50

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu"

Mesaj  Daniel Mier Sept 26, 2012 7:53 pm

Exceptionala lucrarea nepotelului!Felicitari,Lily.O lucrare pe gustul meu. Twisted Evil
O lucrare de profesionist.

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu"

Mesaj  GEORGE Mier Sept 26, 2012 9:19 pm

Daniel a scris:Exceptionala lucrarea nepotelului!Felicitari,Lily.O lucrare pe gustul meu. Twisted Evil
O lucrare de profesionist.

Ai dreptate Marius sunt printre noi adevarati profesionisti, iar unii artisti care se dau drept profesionisti nu sunt nici la cel mai mic prag al amatorilor.
Jos palaria Lily, ma inclin in fata adevaratei valori artistice. Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu"

Mesaj  lily ursu Joi Sept 27, 2012 6:44 am

Va multumesc din suflet amandorura pentru frumoasele ganduri .Sunt binevenite mai ales ca ma aflu intr-un moment de al vietii in care ma simt coplesita de suparari.Va urez sa aveti parte numai bine...*** astfel putem fi creativi si sper sa trec peste astfel de momente.Multumesc din nou!
lily ursu
lily ursu

Numarul mesajelor : 150
Data de inscriere : 27/08/2009
Varsta : 55
Localizare : iasi

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu"

Mesaj  Daniel Joi Sept 27, 2012 1:39 pm

GEORGE a scris:
Daniel a scris:Exceptionala lucrarea nepotelului!Felicitari,Lily.O lucrare pe gustul meu. Twisted Evil
O lucrare de profesionist.

Ai dreptate Marius ....... iar unii artisti care se dau drept profesionisti nu sunt nici la cel mai mic prag al amatorilor.

Am suspectat ideea!...draga George. Twisted Evil Daca ne intoarcem in timp privind unele subiecte,mesaje scrise despre mine m-am exprimat in absolut ideea impozanta de artist MEDIOCRU.


Ultima editare efectuata de catre Daniel in Joi Sept 27, 2012 4:38 pm, editata de 1 ori

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu"

Mesaj  GEORGE Joi Sept 27, 2012 4:27 pm

Daniel a scris:
GEORGE a scris:
Daniel a scris:Exceptionala lucrarea nepotelului!Felicitari,Lily.O lucrare pe gustul meu. Twisted Evil
O lucrare de profesionist.

Ai dreptate Marius ....... iar unii artisti care se dau drept profesionisti nu sunt nici la cel mai mic prag al amatorilor.

Am suspectat ideea!...draga George. Twisted Evil Daca ne intoarcem in timp privind unele subiecte,mesaje scrise despre mine m-am exprimat in absolut ideea impozanta de artist MEDIOCU.

Nu stiu ce ai suspectat tu dar eu ma refeream strict la artistii profesionisti cu diploma care nu are nici o valoare artistica. Tu degeaba te subestimezi mereu, pentru noi ai fosti, esti si vei ramane un artist emerit caruia i-am recunoscut dintotdeauna valoarea. Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu"

Mesaj  Daniel Joi Sept 27, 2012 4:48 pm

GEORGE a scris:
Daniel a scris:
GEORGE a scris:
Daniel a scris:Exceptionala lucrarea nepotelului!Felicitari,Lily.O lucrare pe gustul meu. Twisted Evil
O lucrare de profesionist.

Ai dreptate Marius ....... iar unii artisti care se dau drept profesionisti nu sunt nici la cel mai mic prag al amatorilor.

Am suspectat ideea!...draga George. Twisted Evil Daca ne intoarcem in timp privind unele subiecte,mesaje scrise despre mine m-am exprimat in absolut ideea impozanta de artist MEDIOCU.

Nu stiu ce ai suspectat tu dar eu ma refeream strict la artistii profesionisti cu diploma care nu are nici o valoare artistica. Tu degeaba te subestimezi mereu, pentru noi ai fosti, esti si vei ramane un artist emerit caruia i-am recunoscut dintotdeauna valoarea. Twisted Evil

...paiiiiiiii si eu am o amarata de diploma cu coperti fantasgomatic de ireal ,,a la Barbizon'' cu gust pastelat prin aroma unei visine coapte usor presata,nici prea tare, nici prea incet pentru a nu-si pierde gustul Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu"

Mesaj  Daniel Joi Sept 27, 2012 4:56 pm

Sincer,George!...lucrarea Liley noastre este foarte reusita dar parca totusi iar mai trebui ceva categoric o expozitie intr-o galerie de arta la care i-as dori sa o incununeze intr-o noapte de aur.

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu"

Mesaj  crina Sam Oct 06, 2012 12:27 pm

Vaiii, ce frumosi sunt trandafirii!!! Parca sunt vii Smile De altfel toate florile sunt superbe flower
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu"

Mesaj  lily ursu Lun Oct 08, 2012 6:55 pm

Mutumesc draga Crina...am postat acum iarasi pozele ,ceva mai clare .Cred ca voi participa si eu la concurs ,sper sa nu uit sa fac acele poze ce cuprind etapele de lucru pana la finalul lucrarii. Smile Imi plac portretele tale dar invioreaza-le prin culoare,in rest iti doresc mult spor pentru concurs si tot ce iti doresti.
lily ursu
lily ursu

Numarul mesajelor : 150
Data de inscriere : 27/08/2009
Varsta : 55
Localizare : iasi

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu"

Mesaj  crina Sam Sept 07, 2013 12:35 pm

Draga Lily, ai mai incercat sa postezi imagini? Asteptam sa se mai invioreze forumul Smile Ce ai mai facut in ultima vreme, ce ai mai lucrat, ce ai mai vandut...?tongue 
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu"

Mesaj  lily ursu Mier Sept 25, 2013 6:10 pm

Nu reusesc sa postez ..asta e ! O problema undeva...dar reusesc cu bine pe ,,vreau sa pictez''.O sa reusesc in final ..sper .Numai bine iti doresc ! Si eu imi doresc acea inviorare despre care vorbesti.
lily ursu
lily ursu

Numarul mesajelor : 150
Data de inscriere : 27/08/2009
Varsta : 55
Localizare : iasi

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu"

Mesaj  crina Mier Sept 25, 2013 10:07 pm

Daca intri pe facebook la pagina Artisti Plastici, suntem aceeasi, o pagina, copie cu cea de aici. Te invit sa ni te alaturi si acolo Smile
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu"

Mesaj  lily ursu Joi Sept 26, 2013 7:15 am

Buna Crina ! ,,Artisti plastici '',,,,am vazut ,sunt doar 21 de membri ,acolo te referi? eu am cont si pe ,,vreau sa pictez'' ,acolo pot posta fara probleme.Smile 
lily ursu
lily ursu

Numarul mesajelor : 150
Data de inscriere : 27/08/2009
Varsta : 55
Localizare : iasi

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu Lily Ursu"

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum