ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
Admin George EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
Admin George EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
Admin George EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
Admin George EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
Admin George EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
Admin George EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
Admin George EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
Admin George EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
Admin George EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
Admin George EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
Admin George EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
Admin George EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

Admin George

+2
Daniel
lily ursu
6 participanți

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Admin George Empty Admin George

Mesaj  marinic Dum Iun 23, 2013 12:34 pm

Daca cel mai puternic om al acestui forum -George- care tinea comunitatea unita, ne-a parasit, noi ceilalti ce sa facem???
Daca ceilalti administratori, fondatori ai acestui forum sunt inexistenti, noi ce sa facem ???
Daca nu exista interes din partea lor, cum sa rezistam ???
Facem si noi ce fac si ei aruncam din cand in cand cate un ochi pe aici cu regretul ca a fost odata un grup de prieteni.
 
George iti fac dinnou invitatia sa te alaturi noua pe Facbook, acolo o parte dintre noi tinem legatura, ne pare rau sa te pierdem ca si prieten.

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Admin George Empty Re: Admin George

Mesaj  lily ursu Dum Iul 07, 2013 8:16 pm

Pai daaaa.....Si eu regret mult. Mai speram,ca doar asta ne ramane de facut.
lily ursu
lily ursu

Numarul mesajelor : 150
Data de inscriere : 27/08/2009
Varsta : 55
Localizare : iasi

Sus In jos

Admin George Empty Re: Admin George

Mesaj  crina Sam Aug 31, 2013 11:50 pm

Buna, ce mai faceti? GEORGE a fost o inventie, altfel nu se explica. Twisted Evil
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Admin George Empty Re: Admin George

Mesaj  lily ursu Dum Sept 01, 2013 7:58 am

Buna Crina ! Gata concediul? Toate bune? Sa speram ca se mai animeaza lucrurile pe aici ...Sa ai o zi frumoasa:) 
lily ursu
lily ursu

Numarul mesajelor : 150
Data de inscriere : 27/08/2009
Varsta : 55
Localizare : iasi

Sus In jos

Admin George Empty Re: Admin George

Mesaj  GEORGE Lun Sept 02, 2013 11:12 am

crina a scris:Buna, ce mai faceti? GEORGE a fost o inventie, altfel nu se explica. Twisted Evil
În vaduri ape repezi curg
Şi vuiet dau în cale,
Acest Forum s-a culcat,
Şi George nu mai vine.Embarassed 

George nu a fost inventie Crina, el chiar exista lol! . Eu v-am urmarit zilnic, dar nu am intervenit deoarece credeam ca forumul se va relansa cu alti entuziasti ai artelor si chiar daca George ar fi fost o inventie, el ar fi trebuit reinventat Twisted Evil .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Admin George Empty Re: Admin George

Mesaj  crina Mier Sept 04, 2013 8:01 pm

Te-am trezit, George? Very Happy Ma bucur ca ai revenit. Raman la parerea mea: George este o inventie:twisted:  In spatele acestui nume se ascunde ALTCINEVA care ne urmareste tot timpul. Dar cine, oare?!scratch  Sa-ti arat ultima mea lucrare, daca tot esti pe aici:) 

Mother and child

Admin George 2nicidz
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Admin George Empty Re: Admin George

Mesaj  lily ursu Mier Sept 04, 2013 8:36 pm

Buna seara Crina! Superba lucrarea ..as dori si eu sa mai postez din ultimele mele lucrari insa din pacate nu mai reusesc ...poate mai trebuie modificat cate ceva si sa pot posta.O seara frumoasa si mult succes ...si ma bucur ca George a revenit printre noi .Very Happy 
lily ursu
lily ursu

Numarul mesajelor : 150
Data de inscriere : 27/08/2009
Varsta : 55
Localizare : iasi

Sus In jos

Admin George Empty Re: Admin George

Mesaj  crina Joi Sept 05, 2013 12:29 am

Buna, Lily Smile Nici eu nu am mai intrat de multa vreme pe forum, fiindca, la un moment dat nu mai mergea si gata. Mi-a parut rau, dar...stii cum e omul. Se detaseaza de orice...Twisted Evil Ma bucur tare, ca site-ul si-a revenit, ma bucur ca ne mai putem intalni, fie si virtual. Ma bucur ca de o intoarcere acasa Smile Si ma bucur ca nici George nu ne-a parasit. Nu l-a lasat inima👅 
In alta ordine de idei, in concediu nu am fost plecata. Ce, eu mi-s parlamentar? Twisted Evil 
Intra pe www.tinypic.com, fa-ti un cont si micsorezi poza, apoi dai copy pe IMG Code for Forums & Message Boards si paste aici. Astfel ai rezolvat problema transferului de poze , aici pe forum Smile
Sper sa ma fi facut inteleasa; oricum, eu sunt dispusa sa repet Razz
O zi buna si tie!
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Admin George Empty Re: Admin George

Mesaj  marinic Joi Sept 05, 2013 8:58 am

Buna, ma alatur si eu grupului daca reuseste cineva sa-l readuca la viata. Cui ar trebui sa cerem permisiunea sa propunem pe cineva care sa ia initiativa, ca si colaborator al adminului, sau ajutor de admin, care sa fie sufletul acestui site, astfel ne ne va sustine si pe noi.Poate reusim sa atragem si pe cineva scolit ca si critic, indrumator, ne-ar prinde si noua bine ca tot suntem amatori...incepatori...

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Admin George Empty Re: Admin George

Mesaj  GEORGE Joi Sept 05, 2013 11:08 am

marinic a scris:Buna, ma alatur si eu grupului daca reuseste cineva sa-l readuca la viata. ...
Care grup? Cativa paticipanti la forum nu constituie un grup sau o comunitate artistica. Asta-i problema! Ma astept ca la vremuri noi, tot noi vom fi.

marinic a scris: Cui ar trebui sa cerem permisiunea sa propunem pe cineva care sa ia initiativa, ca si colaborator al adminului, sau ajutor de admin, care sa fie sufletul acestui site, astfel ne ne va sustine si pe noi. ...
Eram sigur ca ai un plan ascuns pentru a schimba administratorul ca si incapabil.Twisted Evil Din acest motiv am facut un pas inapoi si am lasat pe altcineva sa ma inlocuiasca si sa duca forumul mai departe.
Nu trebuie sa ceri permisiunea nimanui Mariana, propune pe cineva, adu-l pe forum pentru a fi sufletul acestui forum si eu ma retrag cu placere. Asta este si dorinta mea de cativa ani.

marinic a scris:  Poate reusim sa atragem si pe cineva scolit ca si critic, indrumator, ne-ar prinde si noua bine ca tot suntem amatori...incepatori...
Trec cu vederea faptul ca mai facut mai putin pregatit ca sa nu spun ,,mai prost" Evil or Very Mad dar as vrea sa stiu care este ,,desteptul" ala sa intre pe forumul nostru si sa ne de-a lectii.scratch 

Acest mesaj face parte din noua strategie a forumului. Hai sa spunem ce gandim cu adevarat dar cu o conditie, fara atacuri la persoana, fara jigniri sau alte manifestari neadegvate.  Mult success!Embarassed
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Admin George Empty Re: Admin George

Mesaj  marinic Joi Sept 05, 2013 10:36 pm

Aha....deci te-am facut sa iesi din gaoace:lol: ...m-am gandit eu ca ai stat pitit pe undeva in tot acest timp!...nu este intentia mea de a jigni sau ataca pe cineva, si mai ales pe tine, care ai tinut bine friile acestui forum nepermitand nimanui sa sara calul. Am crezut ca te-ai retras si nu mai vrei sa-ti asumi aceasta rasponsabilitate, prin lipsa ta cu lunile de pe aici .Asta in cazul in care nu intrai fara logare si nu te puteam vedea. Problema mea nu este cu administratorul, indiferent cine este trebuie sa vina cu idei. Cat despre cel ,,scolit'' m-am gandit ca ar fi bine ca forumul sa fie ca cel medical, medicul respunde si da sfaturi. Noapte buna sa ai si sa-ti treaca supararea pana maine, ca poate asa ne mai arati si noua ce ai mai creeat!

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Admin George Empty Re: Admin George

Mesaj  crina Vin Sept 06, 2013 12:44 am

Vezi, George, cum esti tu? Cand eu eram directa si dadeam pe goarna tot ce imi trecea prin cap, ma urecheai Evil or Very Mad  Acuma ai ajuns la vorba mea, ca a vorbi direct e cel mai corect. Fac deja versuri Wink
Deci sa vorbim pe sleau Twisted Evil Si eu am fost foarte suparata pe tine, ma gandeam ca atunci cand ajung la Londra, te voi cauta special si te voi face CU OU SI CU OTET fiindca, fara mila, ai abandonat un asa forum frumos si ai calcat pe niste suflete nobile, de artist, asa cum sunt ale noastre; fie ele si cateva. Sincera sa fiu, nu te-am inteles. Si de unde modestia asta nelalocul ei, de a nu fi in stare, de a nu corespunde bla, bla, bla...?! Din moment ce forumul este creatia ta, a ta si a unor ajutoare, inseamna ca esti "dumnezeul" forumului artistilor plastici, amatori si o data ce l-ai creat, trebuie sa ai grija lui. Creatorul nu isi abandoneaza creatia. Unde ai vazut tu asta in Univers?
Dar unde voiam sa ajung? scratch  A!!! Mariana nu vrea sa te schimbe, a vrut sa spuna sau sa propuna "un program" mai sofisticat, al forumului, cu artisti consacrati, experimentati, care sa aiba MILA, ca amabilitatea e prea mult spus, sa vina aici si sa ne dea noua, mura in gura, sfaturi de cum sa ne tinem de coada pensulei si eventual sa ne faciliteze o " iesire" din anonimat, expozitii, vernisaje etc etc.
CEEA CE ESTE IMPOSIBIL IN ROMANIA Evil or Very Mad Astea raman doar vise, in mintea artistilor, de secole. Din punctul asta de vedere se presupune ca nu am evoluat prea mult (ca artisti plastici).
Acuma...
...pe tine, te poate chema George sau Ilie sau Vasile, nu conteaza. Forumul e dragut, dotat si interesant, din moment ce eu si nu numai, am decis sa imi deschid cont si sa raman aici, ba mai mult...sa ma intorc dupa ce, oficial, il declarasei inchis.
Concluzia: ai facut un lucru bun si dragut Smile Atat cat s-a putut. Eu m-am bucurat de fiecare intrare pe forum si mi-am facut prieteni virtuali, noi, de breasla, cu unii mai conversez si pe facebook. De Kizy ma simt chiar f apropiata, discutam si la telefon, era cat p-aci sa ne si intalnim in vara asta, dar nu ne-am sincronizat. Insa nu e tarziu Smile
Asadar. care e problema voastra, oameni buni? Sunt eu prea... nepretentioasa? Si ce daca sunt asa. Am avut emotii placute, acum doua zile cand am intrat pe forum si am vazut ca se converseaza.
Pfuuu..., m-am luat cu vorba si posibil sa nu se citeasca textele lungi Very Happy
Deci, admin George, lasa mofturile si hai sa "ne conversam", sa ne expunem ultimile lucrari, sa mai povestim ce activitati artistice am mai avut in ultima vreme... Eu n-am avut Embarassed Voi? Adi Sabau e pe cai mari Smile L-ati urmarit?
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Admin George Empty Re: Admin George

Mesaj  GEORGE Vin Sept 06, 2013 10:56 am

marinic a scris:Aha....deci te-am facut sa iesi din gaoace:lol: ...m-am gandit eu ca ai stat pitit pe undeva in tot acest timp!...
In nici un caz nu am iesit din gaoace ca m-ai scos tu sau altcineva, pur si simplu am considerat ca mai aveam cate ceva de spus.  


marinic a scris:  Problema mea nu este cu administratorul, indiferent cine este trebuie sa vina cu idei. Cat despre cel ,,scolit'' m-am gandit ca ar fi bine ca forumul sa fie ca cel medical, medicul respunde si da sfaturi.
Iar problema mea indiferent cine sunt membri acestei comunitati trebuie sa vina cu idei:!: Very Happy Numai impreuna si cu contributia tuturor putem sa progresam. Twisted Evil 
Ma faci sa rad, nici un medic nu da sfaturi gratuit, el abureste oamenii sa vina la cabinetul sau pentru ai consulta si de a le lua banul.
Noi nu avem nevoie de sfaturi sau cel putin eu, noi avem nevoie de a ne unii intr-o comunitate puternica pentru a ne apara drepturile, pentru a arata lumii ca si noi existam.
Realitatea este ca toti cei care au intrat pe forum au intrat sa ia, dar foarte putini au dat din tot sufletul cate ceva. Foarte multi au intrat pentru a arata cat sunt de ,,ARTISTI" iar dupa ce au primit laudele de multe ori poate nemeritate ci doar incurajatoare au parasite acest forum.  

marinic a scris: Noapte buna sa ai si sa-ti treaca supararea pana maine, ca poate asa ne mai arati si noua ce ai mai creeat!
Stai linistita nu m-am suparat, putem comunica fara menajamente si sa spunem cu adevarat ce gandim. Cine se supara poate parasi forumul fara nici o problema. In viitor mergem pe principiul ,,spune-mi ce gandesti, pentru a sti cine esti"Twisted Evil


Ultima editare efectuata de catre GEORGE in Vin Sept 06, 2013 11:28 am, editata de 1 ori
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Admin George Empty Re: Admin George

Mesaj  GEORGE Vin Sept 06, 2013 11:21 am

crina a scris: Vezi, George, cum esti tu?  Cand eu eram directa si dadeam pe goarna tot ce imi trecea prin cap, ma urecheai Evil or Very Mad  Acuma ai ajuns la vorba mea, ca a vorbi direct e cel mai corect.
Ai dreptate, imi asum greseala facuta si imi cer scuze. Atunci gandeam ca daca umblam cu menajamente si suntem ingaduitori vor creste numarul membrilor, dar se pare ca m-am inselat. Twisted Evil 



crina a scris:Deci sa vorbim pe sleau :twisted:Si eu am fost foarte suparata pe tine, ma gandeam ca atunci cand ajung la Londra, te voi cauta special si te voi face CU OU SI CU OTET fiindca, fara mila, ai abandonat un asa forum frumos si ai calcat pe niste suflete nobile, de artist, asa cum sunt ale noastre; fie ele si cateva. Sincera sa fiu, nu te-am inteles. Si de unde modestia asta nelalocul ei, de a nu fi in stare, de a nu corespunde bla, bla, bla...?!  Din moment ce forumul este creatia ta, a ta si a unor ajutoare, inseamna ca esti "dumnezeul" forumului artistilor plastici, amatori si o data ce l-ai creat, trebuie sa ai grija lui. Creatorul nu isi abandoneaza creatia. Unde ai vazut tu asta in Univers?
Multumesc Crina, m-ai impresionat pana la lacrimi!Sad Te astept la Londra!Embarassed 



crina a scris:Dar unde voiam sa ajung? scratch A!!! Mariana nu vrea sa te schimbe, a vrut sa spuna sau sa propuna "un program" mai sofisticat, al forumului, cu artisti consacrati, experimentati, care sa aiba  MILA, ca amabilitatea e prea mult spus, sa vina aici si sa ne dea noua, mura in gura, sfaturi de cum sa ne tinem de coada pensulei si eventual sa ne faciliteze o " iesire" din anonimat, expozitii, vernisaje etc etc.
CEEA CE ESTE IMPOSIBIL IN ROMANIA :evil:Astea raman doar vise, in mintea artistilor, de secole. Din punctul asta de vedere se presupune ca nu am evoluat prea mult (ca artisti plastici).
Esti draguta, tot impaciuitoare esti!Embarassed 


crina a scris:Acuma...  Adi Sabau e pe cai mari :)L-ati urmarit?
Cum pot da si eu de el, chiar imi este dor de el si vreau sa-l revad!
Ce stiti si despre Marius ???
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Admin George Empty Re: Admin George

Mesaj  GEORGE Vin Sept 06, 2013 11:59 am

crina a scris:Dar unde voiam sa ajung? scratch  A!!! Mariana  a vrut sa spuna sau sa propuna "un program" mai sofisticat, al forumului, cu artisti consacrati, experimentati, care sa aiba  MILA, ca amabilitatea e prea mult spus, sa vina aici si sa ne dea noua, mura in gura, sfaturi de cum sa ne tinem de coada pensulei si eventual sa ne faciliteze o " iesire" din anonimat, expozitii, vernisaje etc etc.
       Artisti plastici consacrati nici nu vor sa auda de artisti plastici amatori ca si cum i-ar fi nascut ma-sa profesionisti. Iesirea din anonimat depinde doar de noi si doar uniti vom reusi sa ne indeplinim visele. Dar daca forumul este gratuit,  asta nu inseamna ca iti da cineva de pomana ceva. Intr-un timp eram foarte optimist si entuziast si credeam ca putem realiza ceva, dar acum sunt mult mai realist si nu mai cred in minuni. Evil or Very Mad
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Admin George Empty Re: Admin George

Mesaj  crina Vin Sept 06, 2013 2:47 pm

Asa este; vremea minunilor a apus demult, de acum 2000 de ani, de cand cu Iisus care invia morti si calca pe apa👅  Sunt minuni si astazi, dar mai pamantene, asa, cu explicatiile de rigoare:twisted: De fapt, am vrut sa zic ca "vremea credulilor" a apus demult:roll: 
Astazi ne mananca cainii, la propriu si nimeni nu face nimic Evil or Very Mad (apropo de nenorocirile recente, poate ai vazut la tv).
Eu, sincera sa fiu, nu prea stiu cum ne putem dezvolta pe forum. Sunt o fire mai boema, mai cu capul in nori cum s-ar zice. Sa nu se inteleaga ca as fi idioata, dar, zau daca imi trece prin cap ce se poate face. Fara bani. Iar cu bani..., lumea e saraca in Romania, artistii sunt faliti si noi cetatenii suntem haliti de o haita de indivizi care au pus mana pe tot si nu ne lasa sa ne dezvoltam. Ce crezi, ca aici nu sunt artisti foarte talentati? As zice ca e tara cu cei mai multi artisti pe mp; scriu, deseneaza, picteaza, sculpteaza si in orice meserie exista artisti la noi. Cunosc bucatari care fac opere de arta din preparatele lor, mecanici si electricieni care inventeaza lucruri deosebite, tamplari la fel. Aveam un vecin tamplar, care avea o mana de aur. Din mobila veche de la bunica, uzata si scalciata, mi-a facut niste piese de mobilier deosebite, de care se mira toata lumea. Pe vremea lui Ceasca, cand toata lumea avea cam la fel in casa, la mine era ceva deosebit. Desi uneori zic ca am avut ghinion sa ma nasc in Romania si ca romanii sunt ...urve, imi trece si imi dau seama ca, daca am starpi taraturile care trag tara in jos, am fi chiar fericiti ca traim aici. Insa...50 de ani de comunism dinainte de '89 si inca vreo 23 de altfel de comunism dupa..., ne-a cam lasat fara dinti Evil or Very Mad ca si "STRAMBII" astia de la putere, urmasii alora dinainte nu mai pleaca in lumea celor drepti, sa ne mai lasa si pe noi sa ne dramuim talentele si indeletnicirile in voie... Se impuiaza ca dracii, parca is neam de chinezi, cata frunza si iarba..., dar-ar sa dea strechea in ei de venetici. Romanul e priceput la toate, inventiv si talentat, poate mai talentat ca rusul, grecul sau italianul, dar si cand o prinde o portita... vom fi buricul pamantului, asa cum era la inceputuri, dupa era glaciara, cand tara se numea Pelasgia Twisted Evil Nu degeaba, PAPA a sarutat pamantul cand a sosit aici si l-a numit pamantul sfant. Stia el ce stia, cutra, ca doar are biblioteca la vatican de 40 de hectare unde se tin arhivele secrete... Doamne, fa-ma o pasarea, la vatican in biblioteca sa pot intra...Twisted Evil Devin un 'Dumnezeu' peste noapte, schimb istoria si va fac, pe toti romanii talentati si buni, fericiti ca in sanul lui Adam. AMIN Smile
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Admin George Empty Re: Admin George

Mesaj  crina Vin Sept 06, 2013 2:57 pm

Marius, Adi Sabau, Mariana Tiganas, Elena Constantin ( kizy), Ionut Ivanciu, Mihaela Mocanu, Anca Manuela si altii, au cont pe facebook si sunt in lista mea de prieteni Smile Acolo mai conversam, ne mai intrebam de sanatate si ne mai urmarim, unii altora, activitatile. Apropo, de ce nu iti faci cont pe fb? Poti sa te treci cu nume diferit, sub acoperire (daca nu esti deja ) Twisted Evil si ii poti cauta pe toti si urmari. Ce sa le transmit din partea ta? Smile 
Deci, daca vrei sa dai de ei, doar asa ii gasesti "calzi" la ei acasa :)Adi participa de zor la expozitii, lucreaza, merge la targuri, vinde. Si el intreba, intr-un timp, de tine.
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Admin George Empty Re: Admin George

Mesaj  Daniel Sam Sept 07, 2013 9:38 am

crina a scris:Marius, Adi Sabau, Mariana Tiganas, Elena Constantin ( kizy), Ionut Ivanciu, Mihaela Mocanu, Anca Manuela si altii, au cont pe facebook si sunt in lista mea de prieteni Smile Acolo mai conversam, ne mai intrebam de sanatate si ne mai urmarim, unii altora, activitatile. Apropo, de ce nu iti faci cont pe fb? Poti sa te treci cu nume diferit, sub acoperire (daca nu esti deja ) Twisted Evil si ii poti cauta pe toti si urmari. Ce sa le transmit din partea ta? Smile 
Deci, daca vrei sa dai de ei, doar asa ii gasesti "calzi" la ei acasa :)Adi participa de zor la expozitii, lucreaza, merge la targuri, vinde. Si el intreba, intr-un timp, de tine.
....Laughing 

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Admin George Empty Re: Admin George

Mesaj  GEORGE Sam Sept 07, 2013 10:15 am

crina a scris:Marius, Adi Sabau, Mariana Tiganas, Elena Constantin ( kizy), Ionut Ivanciu, Mihaela Mocanu, Anca Manuela si altii, au cont pe facebook si sunt in lista mea de prieteni Smile Acolo mai conversam, ne mai intrebam de sanatate si ne mai urmarim, unii altora, activitatile...
Salutari tuturor si ma bucur sa aflu ca sunt sanatosi si in activitate.cheers 


crina a scris:Apropo, de ce nu iti faci cont pe fb? Poti sa te treci cu nume diferit, sub acoperire (daca nu esti deja ) Twisted Evil si ii poti cauta pe toti si urmari.
Nu o sa-ti vina a crede dar eu nu am cont decat pe acest forum. Facebook'ul nu ma intereseaza pentru ca acolo este o lume pestrita care consider ca nu ma reprezinta.


crina a scris: Ce sa le transmit din partea ta? Smile
Transmite-le ca ma bucur ca exista, ca sunt sanatosi si ca ii salut!lol! 


crina a scris:Deci, daca vrei sa dai de ei, doar asa ii gasesti "calzi" la ei acasa :)Adi participa de zor la expozitii, lucreaza, merge la targuri, vinde. Si el intreba, intr-un timp, de tine.
Mai tranmite-le ca, casa lor este aici pe forum si ca ii astept cu mare nerabdare.Twisted Evil 
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Admin George Empty Re: Admin George

Mesaj  GEORGE Sam Sept 07, 2013 10:32 am

Daniel a scris:...................................Laughing 
Salut Marius! Pe forum s-a schimbat politica, s-a instituit democratia! Twisted Evil  Libertatea cuvantului a fost recunoscuta de administratia forumului. Poti sa spui ce vrei fara sa-ti fie frica ca vei fi redus la tacere, cu un singur amendament, drepturile tale se sfarsesc atunci cand incep drepturile celorlalti membri. Very Happy 
Te astept pe forum, mult success!
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Admin George Empty Re: Admin George

Mesaj  crina Sam Sept 07, 2013 12:24 pm

Cand am spus ca ii gasesti la ei acasa, ma refeream ca e fiecare pe pagina lui; astfel le poti afla activitatile de ultim moment si le poti lasa un mesaj Smile Eu le voi transmite salutarile din partea ta. Intradevar, este o lume pestrita pe fb, dar e bine sa facem fata intemperiilor vietii Twisted Evil Insa aici..., aici e mult mai linistit si te simti ferit de "ochii lumii rele". Vorbim de ceea ce cunoastem si facem ceea ce ne place:) Ai dreptate, ca acasa!
Si acuma...sa trecem la subiect, adica sa ne spui ce ai mai lucrat, cu ce te-ai mai ocupat in ultima vreme, in ce zona a Londrei te-ai mai mutat, cum mai e aerul pe acolo, ce muzee s-au mai deschis, targuri si altele. Mi-e dor sa mai simt pulsul strazii din Londra, a mahalalelor (daca exista asa ceva), dar si a centrului si centrelor (?!) Niste poze, niste imagini...ceva, cu care sa ne mai delectam, aveti, stimate domn? Wink 
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Admin George Empty Re: Admin George

Mesaj  Daniel Sam Sept 07, 2013 8:28 pm

GEORGE a scris:
Daniel a scris:...................................Laughing 
Salut Marius! Pe forum s-a schimbat politica, s-a instituit democratia! Twisted Evil  Libertatea cuvantului a fost recunoscuta de administratia forumului. Poti sa spui ce vrei fara sa-ti fie frica ca vei fi redus la tacere, cu un singur amendament, drepturile tale se sfarsesc atunci cand incep drepturile celorlalti membri. Very Happy 
Te astept pe forum, mult success!
...Servus,George!

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Admin George Empty Re: Admin George

Mesaj  GEORGE Dum Sept 08, 2013 10:33 am

crina a scris:Si acuma...sa trecem la subiect, adica sa ne spui ce ai mai lucrat, cu ce te-ai mai ocupat in ultima vreme, in ce zona a Londrei te-ai mai mutat, cum mai e aerul pe acolo, ce muzee s-au mai deschis, targuri si altele. Mi-e dor sa mai simt pulsul strazii din Londra, a mahalalelor (daca exista asa ceva), dar si a centrului si centrelor (?!) Niste poze, niste imagini...ceva, cu care sa ne mai delectam, aveti, stimate domn? Wink 
Multe mai vrei Crina, dar toate la timpul lor. 
Acum plec in targ, poate ne mai ne auzim diseara!Very Happy 
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Admin George Empty Re: Admin George

Mesaj  crina Dum Sept 08, 2013 5:12 pm

Ce-ai luat, ce-ai dat la targ? Poze...Smile 
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Admin George Empty Re: Admin George

Mesaj  GEORGE Lun Sept 09, 2013 9:54 am

crina a scris:Ce-ai luat, ce-ai dat la targ? Poze...Smile 
Voi posta poze atunci cand forumul va avea cel putin 100 de vizitatori pe zi. Very Happy 
Ieri dupa ce am trecut prin targ am vizitat doua expozitii de arta si un festival de arta moderna. Marturisesc ca nu prea inteleg aceasta arta moderna deoarece dupa parerea mea este o risipa de timp si spatiu. Poate voi avea candva ocazia sa si explic.
O zi buna tuturor!Very Happy 
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Admin George Empty Re: Admin George

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum