ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
Admin George - Pagina 2 EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
Admin George - Pagina 2 EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
Admin George - Pagina 2 EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
Admin George - Pagina 2 EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
Admin George - Pagina 2 EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
Admin George - Pagina 2 EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
Admin George - Pagina 2 EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
Admin George - Pagina 2 EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
Admin George - Pagina 2 EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
Admin George - Pagina 2 EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
Admin George - Pagina 2 EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
Admin George - Pagina 2 EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

Admin George

+2
Daniel
lily ursu
6 participanți

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Admin George - Pagina 2 Empty Re: Admin George

Mesaj  crina Lun Sept 09, 2013 11:56 am

Noi am mai discutat candva despre arta moderna si nici atunci nu ajunsesem la nici un consens tongue Arta moderna e sinonim cu arta contemporana sau cu arta abstracta? Definitia Artei Moderne e cam ambigua...scratch 
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Admin George - Pagina 2 Empty Re: Admin George

Mesaj  crina Mier Sept 18, 2013 12:53 pm

Cam liniste pe aici. Lumina e stinsa, doar o lampa, intr-un colt, a mai ramas, ce abia palpaie si arunca, pe pereti, umbre ciudate care te infioara... What a Face 
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Admin George - Pagina 2 Empty Re: Admin George

Mesaj  GEORGE Lun Sept 23, 2013 9:20 pm

crina a scris:Cam liniste pe aici. Lumina e stinsa, doar o lampa, intr-un colt, a mai ramas, ce abia palpaie si  arunca, pe pereti, umbre ciudate care te infioara... What a Face 
E linistea din'aintea furtunii, Crina !Twisted Evil 
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Admin George - Pagina 2 Empty Re: Admin George

Mesaj  crina Lun Sept 23, 2013 10:19 pm

Aoleu!!! Shocked  Pai..., sa vedem furtuna, atunci. E taifun? Uragan? In arta? Vreo surpriza din partea ta? Wink 
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Admin George - Pagina 2 Empty Re: Admin George

Mesaj  GEORGE Vin Sept 27, 2013 11:19 am

Intamplator am dat de o pagina de facebook si mare mi-a fost mirarea sa gasesc pe marele creator al tuturor timpurilor ,,GEORGE TUNARIU"Very Happy 
Multumesc celui care a avut ideea sa-mi promoveze creatiile pe acest site.

https://www.facebook.com/artistiplasticiamatori
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Admin George - Pagina 2 Empty Re: Admin George

Mesaj  crina Sam Sept 28, 2013 11:39 am

tongue Ai vazut cat de apreciat esti de colegi si cati admiratori ai?! Ai dat like paginii? Domnule, TUNARIU, mare artist al tuturor timpurilor, coborati din celestul dvs tron si ne onorati cu prezenta si pe noi, umilii artisti de pe pagina Artisti Plastici? Rolling Eyes 
Daca ati intrat, din intamplare, pe pagina noastra inseamna ca aveti si cont pe fb. Deci care e adresa? Twisted Evil 
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Admin George - Pagina 2 Empty Re: Admin George

Mesaj  GEORGE Sam Sept 28, 2013 1:15 pm

crina a scris:tongue Ai vazut cat de apreciat esti de colegi si cati admiratori ai?!  Ai dat like paginii? Domnule, TUNARIU, mare artist al tuturor timpurilor, coborati din celestul dvs tron si ne onorati cu prezenta si pe noi, umilii artisti de pe pagina Artisti Plastici? Rolling Eyes 
Daca ati intrat, din intamplare, pe pagina noastra inseamna ca aveti si cont pe fb. Deci care e adresa? Twisted Evil 
Asta-i pohta ce-am pohtit-o, eu! Toti membri sa se implice in treburile forumurului si toti sa devina administratori.Twisted Evil 
Nu am cont, dar in curand imi voi face si eu debutul pe fb. numai asa ca sa nu mor de prost:oops: .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Admin George - Pagina 2 Empty Re: Admin George

Mesaj  crina Sam Sept 28, 2013 4:24 pm

Adica ai fost o rampa de lansare, stimate domn?! Iti suntem recunoscatori pe vecie si daca ai mai multa putere...lanseaza-ne si pe piata Razz Si in cimunitatea recunoscuta a artistilor plastici. Sa dea Domnu sa ai si asemenea pohte... Twisted Evil Te asteptam pe pagina fb.
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Admin George - Pagina 2 Empty Re: Admin George

Mesaj  marinic Lun Sept 30, 2013 7:51 pm

Asta-i pohta ce-am pohtit-o, eu! Toti membri sa se implice in treburile forumurului si toti sa devina administratori.Twisted Evil

Cand eu mi-am dat ,,cu parerea'' mi s-au rastalmacit vorbele Sad 
dar nu ar trebui sa iau in seama *** aici intotdeuna cineva a fost oaia neagra, se pare ca mi-a venit randul
                      lol!

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Admin George - Pagina 2 Empty Re: Admin George

Mesaj  crina Mar Oct 01, 2013 12:26 pm

Nu e timp de suparare, Marinic Smile Si nu le mai tine minte si tu, pe toate, mai fa o selectie in amintiri tongue  Oaie neagra, fiecare dintre noi e, macar, o data in viata lol! 
Ce mai lucrezi? Ce noutati mai ai? Ai vazut pe fb ca avem un concurs CULORILE TOAMNEI ? Si unul de portrete doar ce s-a terminat. Avansam timid... , dar ne tinem aproape Smile Participi?
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Admin George - Pagina 2 Empty Re: Admin George

Mesaj  marinic Mar Oct 01, 2013 3:55 pm

Da voi participa! sunt foarte ocupata dar pana la sfarsitul lunii voi reusi sa finalizez ceva.

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Admin George - Pagina 2 Empty Re: Admin George

Mesaj  GEORGE Mar Oct 01, 2013 4:22 pm

marinic a scris: Cand eu mi-am dat ,,cu parerea'' mi s-au rastalmacit vorbele Sad 
dar nu ar trebui sa iau in seama *** aici intotdeuna cineva a fost oaia neagra, se pare ca mi-a venit randul lol!
Hai sa fim seriosi Mariana, cum crezi ca cineva pote fi ,,oaia neagra" pe acest forum. In mesajele anterioare eu am glumit pe seama unor propuneri de'ale tale cu toate ca erau foarte pertinente dar total nerealizabile, din p.m.d.v.Very Happy 
Creatii placute!Embarassed 
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Admin George - Pagina 2 Empty Re: Admin George

Mesaj  crina Mier Oct 02, 2013 2:36 pm

George, hai pe fb sa participi la concurs cu o toamna abstracta Smile
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Admin George - Pagina 2 Empty Re: Admin George

Mesaj  GEORGE Joi Oct 03, 2013 12:03 pm

crina a scris:George, hai pe fb sa participi la concurs cu o toamna abstracta Smile
Multumesc pentru invitatie Crina dar dupa cum am mai spus eu voi ramane ultimul pe acest forum sa sting lumina. Nu cred ca in alta parte voi gasi ceea ce nu am reusit sa gasesc pe acest forum. Poate candva voi intra pe fb. doar ca un simplu vizitator fara a participa activ.Evil or Very Mad 
Dupa cate observ promovati foarte mult fb'ul. dar nu sunt atat de sigur ca acest forum a fost promovat pe fb. sau alte site'uri.Embarassed 
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Admin George - Pagina 2 Empty Re: Admin George

Mesaj  crina Dum Oct 06, 2013 12:12 am

Te inseli, George. Numai eu de cate ori am recomandat acest forum. Ai intrat deja pe pagina de pe fb, ai vazut cum e prezentata, cuvintele sunt de prisos. Si acolo merge...ca si aici, adica mai mult NU tongue Dar cine suntem noi ca sa fim prea mult luati in seama? Iaca, niste umili artisti.
In sfarsit...vrei sa intri pe fb sau nu, este alegerea ta; zic si eu cum ziceai tu candva, nu poti obliga pe nimeni sa faca ceva impotriva principiilor sale.


crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Admin George - Pagina 2 Empty ...

Mesaj  Daniel Dum Oct 06, 2013 12:08 pm

Laughing 

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Admin George - Pagina 2 Empty Re: Admin George

Mesaj  GEORGE Lun Oct 07, 2013 11:47 am

crina a scris:   Te inseli, George. Numai eu de cate ori am recomandat acest forum. Ai intrat deja pe pagina de pe fb, ai vazut cum e prezentata,  cuvintele sunt de prisos. Si acolo merge...ca si aici, adica mai mult NU 👅Dar cine suntem noi ca sa fim prea mult luati in seama? Iaca, niste umili artisti.
Sunt convins Crina ca daca toti am fi ca tine ar fi sute de artisti interesati de acest forum, dar ,,cu o floare nu se face primavera"Evil or Very Mad 
De obicei artistii sunt conservatori, prefera mai mult sa primeasca decat sa ofere ceva. Unii cred ca doar ei sunt cei mai buni si nu se coboara la nivelul celorlalti.Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Admin George - Pagina 2 Empty Re: Admin George

Mesaj  crina Vin Noi 01, 2013 5:04 pm

Domnule George, mi-am luat bilet pentru avion, ca sa ajung la vernisajul dvs, din pacate tre' sa-l returnez ca, deja, 1 nov a trecut Crying or Very sad Asa ca, ramane pe 1 nov viitor Razz Cum a fost? Multa bafta incontinuare Smile 
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Admin George - Pagina 2 Empty Re: Admin George

Mesaj  GEORGE Vin Noi 01, 2013 5:33 pm

crina a scris:Domnule George, mi-am luat bilet pentru avion, ca sa ajung la vernisajul dvs, din pacate tre' sa-l returnez ca, deja, 1 nov a trecut Crying or Very sad Asa ca, ramane pe 1 nov viitor Razz Cum a fost? Multa bafta incontinuare Smile 
Asta inseamna ca nu te-ai prins, uita-te la an!Basketball  
Asa ca stai linistita Crina, mai ai pana in anul 2213.Very Happy
Operele mele de arta vor fi apreciate la adevarata lor valoare abea peste cateva sute de ani.Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Admin George - Pagina 2 Empty Re: Admin George

Mesaj  crina Sam Noi 02, 2013 11:20 am

He, he...De aia am avut de pierdut in viata, ca nu am fost atenta la detalii tongue Dar si tu..., vezi ce prost "te programezi"?! De ce nu ai ales 2014, de exemplu, in nov? Te programai mental si uite asa, ajungeam si eu la Londra, in era noastra. Vin si peste 2 sute de ani, no pb, sunt convinsa ca existi si atunci, dar sa imi transmiti sub ce identitate te gasesc Twisted Evil 
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Admin George - Pagina 2 Empty Re: Admin George

Mesaj  GEORGE Sam Noi 02, 2013 12:36 pm

crina a scris:He, he...De aia am avut de pierdut in viata, ca nu am fost atenta la detalii tongue Dar si tu..., vezi ce prost "te programezi"?! De ce nu ai ales 2014, de exemplu, in nov? Te programai mental si uite asa, ajungeam si eu la Londra, in era noastra. Vin si peste 2 sute de ani, no pb, sunt convinsa ca existi si atunci, dar sa imi transmiti sub ce identitate te gasesc Twisted Evil 
Am mai vorbit noi Crina, un artist in viata nu face doi bani. Creatiile artistice sunt considerate de snobi o investritie pe termen lung. Valoarea artistica se masoara in zeci si sute de ani. Daca ai mare noroc poti prinde si gusta din laurii succesului si in viata dar asta este o raritate si o realitate iluzorie. Din acest motiv eu o sa va bantui intr-un viitor indepartat.
Asta-i viata de artist!.........Twisted Evil 
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Admin George - Pagina 2 Empty Re: Admin George

Mesaj  crina Sam Noi 02, 2013 9:16 pm

Pai..., sa ma gandesc...scratch  Avand in vedere ca eu traiesc , cel putin, 125 de ani ( cat traiti voi, e pb voastra), hmmm..., ia sa achizitionez eu, niste lucrari de la voi, ca in 70 de ani, or prinde ele valoare Smile O sa devenim ca cioclii, cum da coltu' un artist, hop, ii scoatem la vanzare lucrarea Twisted Evil  E o mare tampenie, dar ma rog... In loc sa achizitionezi o lucrare si sa strangi mana autorului, se prefera comemorarea, iar odata cu lucrarea, sa bagi in casa si spiritul celui dus...Twisted Evil 
Da' acumaaaa, m-am prins de ce se procedeaza asa: ca sa poata interpreta lucrarea,criticul de arta, cum ii convine, numai sa ii iasa bani multi Very Happy
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Admin George - Pagina 2 Empty Re: Admin George

Mesaj  GEORGE Dum Noi 03, 2013 8:48 am

crina a scris:Pai..., sa ma gandesc...scratch  Avand in vedere ca eu traiesc , cel putin, 125 de ani ( cat traiti voi, e pb voastra), hmmm..., ia sa achizitionez eu, niste lucrari de la voi, ca in 70 de ani, or prinde ele valoare :)O sa devenim ca cioclii, cum da coltu' un artist, hop, ii scoatem la vanzare lucrarea Twisted Evil 
Facem noi haz de necaz dar realitatea-i crunta.Twisted Evil 


crina a scris: E o mare tampenie, dar ma rog... In loc sa achizitionezi o lucrare si sa strangi mana autorului, se prefera comemorarea, iar odata cu lucrarea, sa bagi in casa si spiritul celui dus...Twisted Evil
Crina, da-mi adresa sa-ti trimit o craeatie de- a mea ca tare mi-ar placea sa te bantui What a Face 
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Admin George - Pagina 2 Empty Re: Admin George

Mesaj  crina Lun Noi 04, 2013 4:20 pm

Pe bune? Imi trimiti? Dar acuma, viu, nuuuu... dupa ce "ai intepenit" Twisted Evil Nu de alta, dar mostenitorii nu imi mai trimit lucrarea, ca nu-s fraieri sa imparta tezaurul Razz Mai am o lucrare de primit, de la Adi Sabau Smile Am castigat un concurs pe fb; a pus o intrebare, cine ghiceste in ce tehnica e pictat lucrarea sa Ävram Iancu" , primeste o lucrare de a sa. A uitat, cred, dar eu am rabdare Very Happy Sau, poate s-o fi gandit, ca tine, sa imi trimita tot dupa... "ce da in primire"pe lumea asta. Dar la inventar, s-ar putea sa iasa lipsa si sa nu imi mai parvina lucrarea castigata in mod cinstit Razz Acumaaa..., cu tine e alta pb, mi-o daruiesti din bunavointa ta ( daca nu ti-o pierzi intre timp) , dar raman la rugamintea: viu, frate, viu sa faci fapte nobile, ca, odata ce plecasi..., nu-mi ramane decat sa ma targuiesc cu sf Petru...Twisted Evil 
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Admin George - Pagina 2 Empty Re: Admin George

Mesaj  GEORGE Mar Noi 05, 2013 5:04 pm

crina a scris:Pe bune? Imi trimiti? Dar acuma, viu, nuuuu... dupa ce "ai intepenit" Twisted Evil  
Mai Crina nu ai gasit si tu o alta interpretare mai blanda. De ex. ,,dupa trecerea in nefiinta"
sau ,,dupa trecerea in lunea celor care nu cuvanta" sau dupa inaltarea la ceruri la Doamne, doamne"etc Basketball Mai ales ca un artist nu ,,intepeneste" el traieste prin creatiile sale.Embarassed 

crina a scris:Mai am o lucrare de primit, de la Adi Sabau Smile
Trimite0i multe salutari bunului meu prieten Adi si spune-i sa mai dea pe aici.Very Happy 

crina a scris:PAcumaaa..., cu tine e alta pb, mi-o daruiesti din bunavointa ta ( daca nu ti-o pierzi intre timp) , dar raman la rugamintea: viu, frate, viu sa faci fapte nobile, ca, odata ce plecasi..., nu-mi ramane decat sa ma targuiesc cu sf Petru...Twisted Evil
Stai linistita Crina nu plec ,,inca" . Daca tu vei trai 125 de ani eu voi venii cu siguranta sa-mi iau ramas bun.What a Face  
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Admin George - Pagina 2 Empty Re: Admin George

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum