ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
Admin George - Pagina 3 EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
Admin George - Pagina 3 EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
Admin George - Pagina 3 EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
Admin George - Pagina 3 EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
Admin George - Pagina 3 EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
Admin George - Pagina 3 EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
Admin George - Pagina 3 EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
Admin George - Pagina 3 EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
Admin George - Pagina 3 EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
Admin George - Pagina 3 EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
Admin George - Pagina 3 EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
Admin George - Pagina 3 EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

Admin George

+2
Daniel
lily ursu
6 participanți

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

Admin George - Pagina 3 Empty Re: Admin George

Mesaj  crina Joi Noi 07, 2013 12:24 am

Ha, ha..., tare chestia asta, sa-ti iei ramas bun...Smile  Mi se pare si normal, ca esti mai tanar si mi se pare corect sa respectam randuiala. Si aia divina si aia terestra Smile
Dar sa lasam treburile astea in seama Domnului, noi sa ne intooarcem la alea pamantesti. Cum am auzit ca e rost de "colectionat opere", cum ar fi o lucrare de-a ta, cum mi-am facut rost de un drum la Londra, ca sa o iau personal, ce sa ne mai chuim prin curierat si alte de-astea. Dar nu mi-a mers Evil or Very Mad Vine numai feciorul meu, cu iubita lui, ianuarie sau februarie, iar eu, fiindca n-am fost destul de cuminte, raman acasa. Degeaba m-am rugat eu si m-am laudat ca am prieteni la Londra, pe unul il cheama Goerge, care va avea grija mea, astfel nu ma voi tine coada, dupa ei...Twisted Evil Nimic, frate, ultima replica a fost : "am zis ca ramai acasa si cu asta basta".
Mmmm pale raman acasa, asta e. Si cand ma gandesc la ce am pierdut si ce "piesa" intra in colectia mea...confused 
Adi Sabau e ocupat, are expozitie luni, pe la Caransebes si are nevie de o masina maricica sa transporte panzele. Nu ti-am zis ca e pe cai mari? Bravo lui, il apreziez Smile I-am transmis salutarile tale, te saluta deasemenea, el zice sa intri tu pe fb, tu zici sa mai intre pe forum... Posta..., stii tu ce pateste posta, adica eu No 
Apropo, tu cu ce te mai ocupi? Artistic vorbind Smile
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Admin George - Pagina 3 Empty Re: Admin George

Mesaj  GEORGE Dum Noi 10, 2013 9:45 am

crina a scris: Cum am auzit ca e rost de "colectionat opere", cum ar fi o lucrare de-a ta, cum mi-am facut rost de un drum la Londra, ca sa o iau personal, ce sa ne mai chuim prin curierat si alte de-astea. Dar nu mi-a mers Evil or Very Mad Vine numai feciorul meu, cu iubita lui, ianuarie sau februarie, iar eu, fiindca n-am fost destul de cuminte, raman acasa. Degeaba m-am rugat eu si m-am laudat ca am prieteni la Londra, pe unul il cheama Goerge, care va avea grija mea, astfel nu ma voi tine coada, dupa ei...Twisted Evil Nimic, frate, ultima replica a fost : "am zis ca ramai acasa si cu asta basta".
Mmmm pale raman acasa, asta e. Si cand ma gandesc la ce am pierdut si ce "piesa" intra in colectia mea...confused 
Imi pare rau sa aud asta si cand te gandesti ca era o ,,intalnire de gradul trei"Very Happy Pentru a te mai consola la vara daca va fi cald voi veni eu la Constanta.sunny 

crina a scris: Apropo, tu cu ce te mai ocupi? Artistic vorbind Smile
Artistic vorbind sunt foarte mahnit ca nu creste audienta (reitingul, mai nou) pentru a mai etala si eu creatiile mele, m-am saturat de galeriile de arta de aici.Embarassed 
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Admin George - Pagina 3 Empty Re: Admin George

Mesaj  crina Dum Noi 10, 2013 7:45 pm

Pai, e bine si asa, ca vii tu la Constanta :)Uraaaa....cheers Da'..., tu  mai stii de ce ma bucur? Despre ce era vorba?! tongue indiferent despre ce era vorba..., ma bucur Smile 
Despre ce rating vorbesti? Cum sa te saturi de galerii, de Londra?! Sau... vorbesti de forum?! Twisted Evil
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Admin George - Pagina 3 Empty Re: Admin George

Mesaj  marinic Lun Noi 11, 2013 10:05 am

Chiar daca nu am mai comunicat cu voi, v-am urmarit destul de des. Sunt intr-o pasa foarte proasta acum, dar as vrea totusi sa vin cu o propunere, poate la vara a-ti fi de acord sa facem o expozitie colectiva, cativa membri prieteni ai acestui forum, prin Bucuresti. O locatie s-ar gasi, curator de ademeni, iar taxele le-am imparti *** de unul singur trebuie sa ai ceva buget cam de la 3000lei mai sus. Bineinteles este o idee....

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Admin George - Pagina 3 Empty Re: Admin George

Mesaj  GEORGE Lun Noi 11, 2013 9:24 pm

marinic a scris:Chiar daca nu am mai comunicat cu voi, v-am urmarit destul de des. Sunt intr-o pasa foarte proasta acum, dar as vrea totusi sa vin cu o propunere, poate la vara a-ti fi de acord sa facem o expozitie colectiva, cativa membri prieteni ai acestui forum, prin Bucuresti. O locatie s-ar gasi, curator de ademeni, iar taxele le-am imparti *** de unul singur trebuie sa ai ceva buget cam de la 3000lei mai sus. Bineinteles este o idee....
Ideea nu este rea si este realizabila. Dar pentru a o pune in aplicare va trebui sa racolam foarte multi adepti care sa ne sprijine si sa contribuie cu cota parte. Aici ne vom impotmoli deoarece cu ani in urma am propus un proiect asemanator pentru a deschide pe sase luni o expozitie la Londra. Tin minte ca nu am strans decat vreo cativa adepti.
Din punctul meu de vedere sunt deacord sa paticip indiferent de cota parte!Twisted Evil 
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Admin George - Pagina 3 Empty Re: Admin George

Mesaj  crina Mar Noi 12, 2013 11:57 am

GEORGE a scris:
Din punctul meu de vedere sunt deacord sa paticip indiferent de cota parte!Twisted Evil 
Eeee, pai..., sigur ca da, in lire sterline e mult mai usor sa pui problema Razz Nu ca altii care trebuie sa-si caute sponsor Neutral M-am gadit, gata; iarna asta trag tare sa imi fac un portofoliu bogat si apoi sa-mi gasesc un sponsor increzator in..."talentele mele" tongue Si care sa ma trimita si la "specializare" Twisted Evil in tabere de creatie si chiar la Londra (ai grija ce-ti doresti ca s-ar putea sa se implineasca). Nu vreau s-o descurajez pe Marinic, dar...traim in Romania si asta ne "piseaza creierii" tot timpul,iar facturile ne mananca banii. Din pacate, acesta e un forum de artisti amatori talentati, dar cam...saraci. Si, deocamdata, nedescoperiti Wink Dar, cine stie...? Niciodata nu-i prea tarziu. Poate, vreo unul dintre noi, care castiga la loterie, deschide o sala de expozitie si ii invita pe toti ceilalti sa participe cu lucrarile lor. Nu se poate si asa?! pirat Eu asa as face (da mie , castigul, Doamnee..., ca sa pot dovedi cele spuse) Cool 
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Admin George - Pagina 3 Empty Re: Admin George

Mesaj  marinic Mier Noi 13, 2013 7:07 pm

Hai mai Crina, ce faci ma dezarmezi?...eu chiar imi pusesem nadejdea in tine ca vei colabora. Ce specializare!!! cine are nevoie de asa ceva, bani cheltuiti aiurea, cursurile sunt pentru incepatori nu pentru avansati ca tine cu atatia ani experienta! Ii atragem si pe Marius Andone, Ionut Ivanciu, Valentin Neagu, Elena Constantin si mai vedem noi. George oricum e de acord. Mai gandestete ai timp pana la vara.

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Admin George - Pagina 3 Empty Re: Admin George

Mesaj  crina Mier Noi 13, 2013 8:22 pm

Ha, ha, haaa....!!! Very Happy ..." cursurile sunt pentru incepatori nu pentru avansati ca tine cu atatia ani experienta!"
Ce...avansati?!!! Twisted Evil  Specializare era trecut in ghilimele, adica sa merg la plimbarica, in tabere de creatie, sponsorizata, asta voiam sa zic Smile
Sa ai gura aurita, Marinic, asa sa dea Dumnezeu si pana la vara sa dea bogatia si prosperitatea peste mine, peste noi. Imediat ce se intampla asta, ne si apucam de treaba Cool 
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Admin George - Pagina 3 Empty Re: Admin George

Mesaj  crina Mier Ian 29, 2014 1:11 am

Salutare, domnule admin George!  Smile 
A venit si ZIUA PROMISA  Twisted Evil adica excursia la Londra, din pacate, eu sunt lipsa de la acest eveniment  Sad  Exact cum am presupus  Mad Crying or Very sad  Asta inseamna ca nu mi-am dorit destul si, prin ezitarea mea, mi-am programat esecul.  Rolling Eyes 
Faptul e consumat, feciorul meu si cu iubita lui se plimba fericiti pe strazile Londrei si imi trimit bezele pe fb.
Tineam sa iti spun ca am ratat ocazia de a vizita Anglia si de a-l cunoaste pe Marele George, adminul forumului artistilor plastici amatori si , in acelasi timp, artist si pictor in zona abstracta Smile
O zi buna si mult noroc!
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Admin George - Pagina 3 Empty Re: Admin George

Mesaj  PANTIRU GABRIELA Mier Ian 29, 2014 7:32 am

crina a scris:
GEORGE a scris:
Din punctul meu de vedere sunt deacord sa paticip indiferent de cota parte!Twisted Evil 
Eeee, pai..., sigur ca da, in lire sterline e mult mai usor sa pui problema :PNu ca altii care trebuie sa-si caute sponsor Neutral M-am gadit, gata; iarna asta trag tare sa imi fac un portofoliu bogat si apoi sa-mi gasesc un sponsor increzator in..."talentele mele" tongue Si care sa ma trimita si la "specializare" Twisted Evil in tabere de creatie si chiar la Londra (ai grija ce-ti doresti ca s-ar putea sa se implineasca). Nu vreau s-o descurajez pe Marinic, dar...traim in Romania si asta ne "piseaza creierii" tot timpul,iar facturile ne mananca banii. Din pacate, acesta e un forum de artisti amatori talentati, dar cam...saraci. Si, deocamdata, nedescoperiti Wink Dar, cine stie...? Niciodata nu-i prea tarziu. Poate, vreo unul dintre noi, care castiga la loterie, deschide o sala de expozitie si ii invita pe toti ceilalti sa participe cu lucrarile lor. Nu se poate si asa?! pirat Eu asa as face (da mie , castigul, Doamnee..., ca sa pot dovedi cele spuse) Cool 


DA!!!!!imi place cum gandesti ! dar cred ca trebuie sa joci in primul rand ca sa poti castiga , nu ? cum se joaca ? Smile)
PANTIRU GABRIELA
PANTIRU GABRIELA

Numarul mesajelor : 42
Data de inscriere : 23/01/2014
Varsta : 36
Localizare : CONSTANTA

Sus In jos

Admin George - Pagina 3 Empty Re: Admin George

Mesaj  crina Joi Ian 30, 2014 12:38 am

Nu-i mare lucru, pui niste numere, la 6 din 49,ce iti trece prin cap. Important este sa vorbesti inainte cu BOSS-ul ( Doamne-Doamne) si sa ii faci o propunere cu tot sufletul, ce stiu eu..., ca nu mai bei, nu mai fumezi sau alte vicii si sa crezi si tu in asta, iar la schimb, EL sa iti dea potul cel mare Razz
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Admin George - Pagina 3 Empty Re: Admin George

Mesaj  PANTIRU GABRIELA Mier Feb 05, 2014 8:04 am

crina a scris: Nu-i mare lucru, pui niste numere, la 6 din 49, ce iti trece prin cap. Important este sa vorbesti inainte cu BOSS-ul ( Doamne-Doamne) si sa ii faci o propunere cu tot sufletul, ce stiu eu..., ca nu mai bei, nu mai fumezi sau alte vicii si sa crezi si tu in asta, iar la schimb, EL sa iti dea potul cel mare Razz


foarte tare Smile)))
PANTIRU GABRIELA
PANTIRU GABRIELA

Numarul mesajelor : 42
Data de inscriere : 23/01/2014
Varsta : 36
Localizare : CONSTANTA

Sus In jos

Admin George - Pagina 3 Empty Re: Admin George

Mesaj  GEORGE Mar Feb 11, 2014 11:09 am

marinic a scris:Chiar daca nu am mai comunicat cu voi, v-am urmarit destul de des. Sunt intr-o pasa foarte proasta acum, dar as vrea totusi sa vin cu o propunere, poate la vara a-ti fi de acord sa facem o expozitie colectiva, cativa membri prieteni ai acestui forum, prin Bucuresti. O locatie s-ar gasi, curator de ademeni, iar taxele le-am imparti *** de unul singur trebuie sa ai ceva buget cam de la 3000lei mai sus. Bineinteles este o idee....

La inceputul anului ma batea gandul sa imi expun cateva lucrari intr-o mare galerie din Londra, dar am trait o mare dezamagire dupa ce am vizitat expozitia si sala era goala.
Pentru a vedea cam cum se inchiriaza spatii pentru expozitii intrati pe site'ul de mai jos dupa care mai discutam.
http://www.roa-galleria.com/
Daca nu va prea descurcati cu limba engleza nu este nici o problema intrati pe http://translate.google.com/
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Admin George - Pagina 3 Empty Re: Admin George

Mesaj  marinic Mar Feb 11, 2014 11:31 am

Momentan nu vad inaitea ochilor decat rochii de mireasa!!! ma poarta fiicamea dupa ea peste tot, mai avem trei luni si trebuie sa fie gata si inca nu ne-am decis asupra modelului. Mi-a cam zburat gandul de la expozitii, galerii si altele legate de promovare, deocamdata!

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Admin George - Pagina 3 Empty Re: Admin George

Mesaj  crina Mar Feb 11, 2014 2:20 pm

Sa fie intr-un ceas bun, Marinic si casa de piatra copiilor Smile
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Admin George - Pagina 3 Empty Re: Admin George

Mesaj  GEORGE Mier Feb 12, 2014 10:10 am

marinic a scris:Momentan nu vad inaitea ochilor decat rochii de mireasa!!! ma poarta fiicamea dupa ea peste tot, mai avem trei luni si trebuie sa fie gata si inca nu ne-am decis asupra modelului. Mi-a cam zburat gandul de la expozitii, galerii si altele legate de promovare, deocamdata!

Foarte bun momentul! Embarassed 
Am o idee, tapetam toata sala in care se va desfasura fericitul eveniment cu toate creatiile noastre. In felul acesta vom avea promovare garantata deoarece vom avea audienta foarte mare de sute sau chiar mii de participanti. Very Happy 
Da-mi adresa Mariana pentru ati trimite coletul! Twisted Evil 
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Admin George - Pagina 3 Empty Re: Admin George

Mesaj  crina Joi Feb 13, 2014 8:01 pm

O idee grozava...Smile daca nu or exista petrecareti glumeti, sa arunce cu sampania pe pereti  Twisted Evil 
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Admin George - Pagina 3 Empty Re: Admin George

Mesaj  marinic Lun Feb 17, 2014 9:16 am

Scuzati-ma sa nu credeti ca am ignorat mesajul lui George, am raspuns la timpul respectiv dar probabil nu am dat clic la trimiteti de nu a aparut!
Spuneam ca nu as vrea sa sustrag atentia nuntasilor de la mireasa, mire si celelalte pregatiri in cinstea evenimentului. In astfel de momente cosider ca in centrul atentiei trebuie sa fie ,,mireasa si mirele"(rectificare pentru Crina)


Ultima editare efectuata de catre marinic in Lun Feb 17, 2014 9:15 pm, editata de 1 ori

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Admin George - Pagina 3 Empty Re: Admin George

Mesaj  crina Lun Feb 17, 2014 4:59 pm

Aaaaa...daaaa. sigur...!!!  Cool  Ginerica si cuscrii..., mai la coada, asa  Twisted Evil 
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Admin George - Pagina 3 Empty Re: Admin George

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum