ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
Salut,Bianca este numele meu EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
Salut,Bianca este numele meu EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
Salut,Bianca este numele meu EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
Salut,Bianca este numele meu EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
Salut,Bianca este numele meu EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
Salut,Bianca este numele meu EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
Salut,Bianca este numele meu EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
Salut,Bianca este numele meu EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
Salut,Bianca este numele meu EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
Salut,Bianca este numele meu EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
Salut,Bianca este numele meu EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
Salut,Bianca este numele meu EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

Salut,Bianca este numele meu

2 participanți

In jos

Salut,Bianca este numele meu Empty Salut,Bianca este numele meu

Mesaj  Vizitato Lun Sept 21, 2009 4:45 pm

Salut,Bianca este numele meu, sunt studenta anul 2, la Universitatea de Arte din Bucuresti, sectia Design, specializarea Design Grafic, am facut 3 ani de lb straine, engleza-japoneza la Spiru Haret, dar cum nu prea se face carte p-acolo, si cum mi-am ales gresit profilul,intrucat nu mi-a placut de nici o culoare japoneza(cu toate ca aveam mari sanse sa gasesc ceva fain in cariera), n-am reusit sa-mi dau licenta, si anul asta m-am transferat la sectia engleza-germana, ca sa dau licenta( fara o diploma, te descurci mai greu). Nu prea am avut tangente cu lumea artei.Intamplarea a facut ca acum 2 ani de zile, sa vad niste schite de caricaturi ale unei prietene care a terminat liceu de arte,si asa m-am impulsionat sa incerc si eu. Bineinteles ca la inceput faceam niste portrete de clasa a-2a, dar incet incet au inceput sa-mi iasa( desenele in creion din sectiunea "portofolii" cam atunci sunt facute. Dupa ce am avut esecul cu facultatea, m-am decis sa ma perfectionez in domeniul artelor, si am decis sa dau la Arhitectura, dar cum nu aveam nici un fel de pregatire,si cum la liceu din clasa a 10-a n-am mai facut matematica, eram foarte sceptica.Cu 2 saptamani inainte de admitere, am aflat de sectia de design de la Universitatea de Arte, mi-am schimbat rapid traiectoria, am fost la cursurile de pregatire de 2 saptamani de la Universitate, am dat examenul,si...am aflat ca am picat a 3-a sub linie:( Cum era de asteptat(cu toate ca eram trista,plansa,depresiva si nu mai imi dadeam nici o sansa), s-au retras foarte multi, si am fost admisa. A trecut un an foarte frumos, in care m-am descurcat la fel de bine ca si colegii mei ce au terminat Tonitza, si peste o saptamana incepe al 2-lea an in care o sa invat si mai multe lucruri faine. Ar mai fi multe lucruri de zis, dar nu vreau sa plictisesc pe nimeni, asa ca c'ya around, si bafta tuturor.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Salut,Bianca este numele meu Empty BUNA BIANCA !

Mesaj  GEORGE Mar Sept 22, 2009 9:59 am

Iti spuneam ca incerc sa-ti descopar viciile . Unul am spus ca este ,,desenul” . Acum ti-am descoperit un alt viciu,, sinceritatea” . Din punctual meu de vedere ai fost foarte sincera . Nu spun ca trebuia sa ne minti, dar ai fi putut sa ocolesti unele adevaruri (asa cum fac eu cateodata Very Happy ) . Spuneai ca nu vrei sa plictisesti pe nimeni . Eu iti pot raspunde ,…plictiseste-ma ! . Asteapta-te si la unele intrebari mai putin comode din partea mea, dar iti dau ragaz sa te obisnuiesti cu noi . Astept cu nerabdare postarea lucrarilor tale, pe forum . Mult succes !
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Salut,Bianca este numele meu Empty Re: Salut,Bianca este numele meu

Mesaj  Adi Sabau Mier Sept 23, 2009 7:55 pm

Ambele postari sunt de referinta ..! Frumos.

George, suntem de aceeasi parere - dar tu te pricepi mai bine ca mine la vorbe ..! ... Smile

Bine ai venit pe forum, Bianca!
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Salut,Bianca este numele meu Empty Re: Salut,Bianca este numele meu

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum