ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
Inscrieri concurs ,,SECTIUNEA DIVERSE TEHNICI DE EXPRIMARE ARTISTICA "  EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
Inscrieri concurs ,,SECTIUNEA DIVERSE TEHNICI DE EXPRIMARE ARTISTICA "  EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
Inscrieri concurs ,,SECTIUNEA DIVERSE TEHNICI DE EXPRIMARE ARTISTICA "  EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
Inscrieri concurs ,,SECTIUNEA DIVERSE TEHNICI DE EXPRIMARE ARTISTICA "  EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
Inscrieri concurs ,,SECTIUNEA DIVERSE TEHNICI DE EXPRIMARE ARTISTICA "  EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
Inscrieri concurs ,,SECTIUNEA DIVERSE TEHNICI DE EXPRIMARE ARTISTICA "  EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
Inscrieri concurs ,,SECTIUNEA DIVERSE TEHNICI DE EXPRIMARE ARTISTICA "  EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
Inscrieri concurs ,,SECTIUNEA DIVERSE TEHNICI DE EXPRIMARE ARTISTICA "  EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
Inscrieri concurs ,,SECTIUNEA DIVERSE TEHNICI DE EXPRIMARE ARTISTICA "  EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
Inscrieri concurs ,,SECTIUNEA DIVERSE TEHNICI DE EXPRIMARE ARTISTICA "  EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
Inscrieri concurs ,,SECTIUNEA DIVERSE TEHNICI DE EXPRIMARE ARTISTICA "  EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
Inscrieri concurs ,,SECTIUNEA DIVERSE TEHNICI DE EXPRIMARE ARTISTICA "  EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

Inscrieri concurs ,,SECTIUNEA DIVERSE TEHNICI DE EXPRIMARE ARTISTICA "

In jos

Inscrieri concurs ,,SECTIUNEA DIVERSE TEHNICI DE EXPRIMARE ARTISTICA "  Empty Inscrieri concurs ,,SECTIUNEA DIVERSE TEHNICI DE EXPRIMARE ARTISTICA "

Mesaj  GEORGE Mier Aug 04, 2010 8:24 pm

In aceasta sectiune se pot inscrie candidati care lucreaza in diverse tehnici de exprimare artistica, altele decat pictura clasica .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Inscrieri concurs ,,SECTIUNEA DIVERSE TEHNICI DE EXPRIMARE ARTISTICA "  Empty Tehnica ,,Bas relief"

Mesaj  GEORGE Mier Aug 04, 2010 8:35 pm

Daca tema concursului va fi ,,Micul cersetor" voi executa o lucrare artistica in relief in tehnica si materialul bine-cunoscut, iar daca nu va fi votata de majoritate, voi executa aceasta lucrare in afara concursului Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Inscrieri concurs ,,SECTIUNEA DIVERSE TEHNICI DE EXPRIMARE ARTISTICA "  Empty Re: Inscrieri concurs ,,SECTIUNEA DIVERSE TEHNICI DE EXPRIMARE ARTISTICA "

Mesaj  GEORGE Mier Aug 04, 2010 10:05 pm

Marius a scris:... ma inscriu prelucrarea artistica prin pirografie,tehnica prin ardere pe lemn,voi posta inclusiv lucrarea sub acest titlu ....multumesc
..o mica schita pentru inceput

Foarte faina schita ! Pastreaza-le pentru ca dupa ce se va da startul concursului si pana in ziua cand se va preda lucrarea finita se pot face nenumarate schite, studii si incercari pe care propun sa le postam pe forum in stare ,,bruta" pentru a se urmarii ,,evolutia" .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Inscrieri concurs ,,SECTIUNEA DIVERSE TEHNICI DE EXPRIMARE ARTISTICA "  Empty Re: Inscrieri concurs ,,SECTIUNEA DIVERSE TEHNICI DE EXPRIMARE ARTISTICA "

Mesaj  Vizitato Mier Aug 04, 2010 10:10 pm

idem


Ultima editare efectuata de catre Marius in Mier Sept 14, 2011 2:34 am, editata de 1 ori

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Inscrieri concurs ,,SECTIUNEA DIVERSE TEHNICI DE EXPRIMARE ARTISTICA "  Empty Re: Inscrieri concurs ,,SECTIUNEA DIVERSE TEHNICI DE EXPRIMARE ARTISTICA "

Mesaj  GEORGE Mier Aug 04, 2010 10:27 pm

Marius a scris:
..........Multumesc George...

Cu placere Marius ! Trebuie sa recunosc ca imi va fi foarte greu sa concurez cu tine, se vede de la o posta ca ,,ai mana" Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Inscrieri concurs ,,SECTIUNEA DIVERSE TEHNICI DE EXPRIMARE ARTISTICA "  Empty Re: Inscrieri concurs ,,SECTIUNEA DIVERSE TEHNICI DE EXPRIMARE ARTISTICA "

Mesaj  Vizitato Joi Aug 05, 2010 7:27 am

idem


Ultima editare efectuata de catre Marius in Mier Sept 14, 2011 2:35 am, editata de 1 ori

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Inscrieri concurs ,,SECTIUNEA DIVERSE TEHNICI DE EXPRIMARE ARTISTICA "  Empty Re: Inscrieri concurs ,,SECTIUNEA DIVERSE TEHNICI DE EXPRIMARE ARTISTICA "

Mesaj  GEORGE Lun Aug 30, 2010 9:37 am

In aceasta sectiune pana in prezent s-au incris
1 - Marius
2 - George
In fata lui Marius nu am nici o sansa, dar eu voi fi multumit si cu locul al -II' lea Very Happy
Bine ca nu sunt pe ultimul loc Exclamation Razz
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Inscrieri concurs ,,SECTIUNEA DIVERSE TEHNICI DE EXPRIMARE ARTISTICA "  Empty Re: Inscrieri concurs ,,SECTIUNEA DIVERSE TEHNICI DE EXPRIMARE ARTISTICA "

Mesaj  Vizitato Lun Aug 30, 2010 9:45 am

idem


Ultima editare efectuata de catre Marius in Mier Sept 14, 2011 2:36 am, editata de 1 ori

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Inscrieri concurs ,,SECTIUNEA DIVERSE TEHNICI DE EXPRIMARE ARTISTICA "  Empty Re: Inscrieri concurs ,,SECTIUNEA DIVERSE TEHNICI DE EXPRIMARE ARTISTICA "

Mesaj  GEORGE Lun Aug 30, 2010 9:59 am

Marius a scris:George, sincer nu o fac pentru concurs ...este totusi bine ca diversificam tema va da o nota mai nuantata ,,pictura,ardere,basorelief...etc...un efect placut si intr-o galerie Very Happy

Eu am o lucrare de anul trecut care este si in avatarul meu . Este conceputa si realizata pe acest forum si tin la ea ca la ochii din cap si nu as instraina-o pentru nimic in lume Evil or Very Mad .

Povestea acestei lucrari o puteti viziona aici ;
https://artisti-plastici.forumgratuit.ro/concurenti-f47/1-concurent-george-tunariu-sectiunea-bas-relief-t364.htm
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Inscrieri concurs ,,SECTIUNEA DIVERSE TEHNICI DE EXPRIMARE ARTISTICA "  Empty Re: Inscrieri concurs ,,SECTIUNEA DIVERSE TEHNICI DE EXPRIMARE ARTISTICA "

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum