ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
Discutii libere - in Atelierul Lui George ! EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
Discutii libere - in Atelierul Lui George ! EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
Discutii libere - in Atelierul Lui George ! EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
Discutii libere - in Atelierul Lui George ! EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
Discutii libere - in Atelierul Lui George ! EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
Discutii libere - in Atelierul Lui George ! EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
Discutii libere - in Atelierul Lui George ! EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
Discutii libere - in Atelierul Lui George ! EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
Discutii libere - in Atelierul Lui George ! EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
Discutii libere - in Atelierul Lui George ! EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
Discutii libere - in Atelierul Lui George ! EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
Discutii libere - in Atelierul Lui George ! EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

Discutii libere - in Atelierul Lui George !

5 participanți

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! Empty Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  GEORGE Vin Noi 05, 2010 10:32 am

In aceasta sectiune va invit sa purtam discutii libere despre ,,Atelirul Lu'George"


Ultima editare efectuata de catre GEORGE in Dum Ian 02, 2011 12:43 pm, editata de 2 ori
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  Vizitato Vin Noi 05, 2010 11:00 am

-un studiu foarte reusit,,cal si jockeu,,

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  GEORGE Vin Noi 05, 2010 11:21 am

Marius a scris:-un studiu foarte reusit,,cal si jockeu,,

Acest ,,cal si jocheu" l-am primit cadou cu cativa ani in urma si era aruncat prin casa . Voiam sa fac un studiu de desen si nu stiam cu ce sa incep . Asa s-a nascut ideea sa fac un studiu pe aceasta tema pe care doresc sa o continui ! Studiul va consta in vedere de cadre din unghiuri diferite !
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  Vizitato Vin Noi 05, 2010 11:32 am

si vulturul imi place...am incercat si eu dar nu am reusit ...nu ma atrage ...

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  Adi Sabau Vin Noi 05, 2010 12:15 pm

GEORGE a scris:In aceasta sectiune va invit sa purtam discutii libere despre ,,Atelirul Lu'George"

Excelenta idee..!! Ar trebui sa-ti urmam exemplul ..!

Daca fiecare am avea cate o sectiune gen "Invitatie in atelierul meu" nu s-ar mai incarca cu discutii inutile cealalta sectiune in care punem poze si comentarii despre atelierul propriu.

Despre "Jocheu" si "Vultur" ... hmmm .. iti dau de gol talentul de artist Laughing ..!!
Astept cu nerabdare continuarea studiului .!!
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  crina Vin Noi 05, 2010 6:15 pm

Unde e vulturul ala??? scratch


crina a scris:
Imi plac f mult desenele tale.
Am avut un vultur ,model identic,din ipsos sau un material asemenator,dar,la mutat,l-am ciobit cam tare si l-am aruncat.Dar nu mi-a trecut prin cap sa il desenez Crying or Very sad
Acuma privesc cu alti ochi la statuetele din jur Smile
De ex acum,am in fata bustul lui David(Michelangelo),mi l-a cumparat fiu-meu din Roma(din aeroport) Smile
E frumoasa camera ta,dar ar trebui intimizata:tablourile si desenele prinse in pioneze pe pereti,niste dare de vopsea pe langa ele Twisted Evil si multe alte chestii specifice unui artist.
Si eu visez la un atelier real,nu virtual,cu o dezordine ordonata.
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  GEORGE Vin Noi 05, 2010 10:11 pm

crina a scris:Unde e vulturul ala??? scratch

In ,,Atelierul Lu'George !"

https://artisti-plastici.forumgratuit.ro/george-f69/atelierul-lu-george-t821.htm
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  GEORGE Sam Noi 06, 2010 9:24 pm

Mai Crina, cat incerc eu sa te educ si vad ca nu reusesc ! Very Happy . Doar in aceasta sectiune putem purta discutii libere despre tot ce se intampla in atelierul meu . Acum te iert pentru ca te-ai mutat si nu ai stiut, dar sper sa nu se mai repete ! Evil or Very Mad
Iata toate sectiunile mele din atelier ! Very Happy
https://artisti-plastici.forumgratuit.ro/george-f69/
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  GEORGE Dum Noi 07, 2010 9:20 am

crina a scris:
E frumoasa camera ta,dar ar trebui intimizata:tablourile si desenele prinse in pioneze pe pereti,niste dare de vopsea pe langa ele Twisted Evil si multe alte chestii specifice unui artist.
Si eu visez la un atelier real,nu virtual,cu o dezordine ordonata.

O dezordine ordonata ! Asa este Crina ! . Ideal ar fi ca, incaperea in care ar trebui sa-ti desfasori activitatea sa fie separata de celelalte camere de locuit, unde sa ai linistea necesara creatiei . Dar din pacate ramane la nivelul de ,,ideal", nu si de ,,realitate" .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! Empty Discutii despre Tutorial desen-grafica .

Mesaj  GEORGE Lun Noi 08, 2010 9:15 am

M-am apucat de desenat dar fara a avea cunostintele necesare despre acest domeniu . Din acest motiv am inceput sa studiez teoria desenului si graficii in general . Daca va doriti sa studiati alaturi de mine va invit in ,,Tutorialul desen si grafica" .

https://artisti-plastici.forumgratuit.ro/desen-grafic-f41/tutoriale-desen-grafica-t826.htm#5374

Toate comentariile pe marginea acestui subiect le putem purta in aceasta sectiune . Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  Adi Sabau Mar Noi 09, 2010 5:56 pm

Dar ai viteza la desenat, nu gluma!

.. esti mai rapid decat calul cu jocheu ...! .. Laughing
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  greekman Mar Noi 09, 2010 6:31 pm

Frumos "atelierul-coltisor" ...Asteptam sa vedem si un sevalet pe-acolo Wink . Studiul...daaa interesant, calul si calaretul ca dealtfel si alte mici statuete, obiecte de pe langa noi ne ajuta foarte mult sa ne "formam" mana si ochiul , mai ales ca nu avem pregatire de specialitate. Wink
greekman
greekman

Numarul mesajelor : 76
Data de inscriere : 14/07/2010
Varsta : 50

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  Adi Sabau Mar Noi 09, 2010 7:24 pm

GEORGE a scris:In aceasta sectiune va invit sa purtam discutii libere despre ,,Atelirul Lu'George"

Deci, din cate vad eu, atelierul tau de pictura e dotat si cu doua calculatoare ..!?
.. sau unul e televizor ..!?

Pai in conditiile astea trebuia sa ai deja la activ cel putin vreo 5 expozitii personale si cateva interviuri la TV .. Twisted Evil Laughing Laughing Laughing ...!!!
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  GEORGE Mar Noi 09, 2010 7:25 pm

Adi Sabau a scris:Dar ai viteza la desenat, nu gluma!

.. esti mai rapid decat calul cu jocheu ...! .. Laughing

Trebue sa recuperez, am cam lenevit o perioada . Se spune ca ,,pofta de mancare vine mancand" dar observ ca si ,,pofta de desenat, vine desenand" . Adevarul este ca a inceput sa-mi placa ! Twisted Evil .

greekman a scris: ...Asteptam sa vedem si un sevalet pe-acolo

Cat de curand am in proiect achizitionarea unui sevalet, care sa ma motiveze . Cu cat este mai scump, cu atat trebue sa iasa lucrari de valoare Very Happy . Dar asta cand o sa va anunt eu ca ,,m-am apucat de pictat" . Oricum, mai dureaza ! Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  GEORGE Mar Noi 09, 2010 7:32 pm

Adi Sabau a scris:
Deci, din cate vad eu, atelierul tau de pictura e dotat si cu doua calculatoare ..!?
.. sau unul e televizor ..!?

Aici in mansarda am doua calculatoare si un televizor ! Very Happy
Un calculator este pentru sarbatori, de curat cum se spune, iar cel din coltisor apartine ,,atelierului de creatie" a Lu'George ! Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  GEORGE Mar Noi 09, 2010 7:34 pm

Adi Sabau a scris:
Pai in conditiile astea trebuia sa ai deja la activ cel putin vreo 5 expozitii personale si cateva interviuri la TV .. Twisted Evil Laughing Laughing Laughing ...!!!

Sunt in tratative acum pentru inchirierea unei galerii . Treaba-i buna, dar mai dureaza ! Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  Vizitato Mar Noi 09, 2010 8:06 pm

Nu te supara frate dar ai viteza la creionat nu gluma efectiv m-ai bagat in ceata eu incerc sa ma straduiesc sa ii ofer o fata,, calului din profil ''de 2 zile si ma bate gandul sa renunt la el...Felicitari George!

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  GEORGE Mar Noi 09, 2010 8:12 pm

Marius a scris:Nu te supara frate dar ai viteza la creionat nu gluma efectiv m-ai bagat in ceata eu incerc sa ma straduiesc sa ii ofer o fata,, calului din profil ''de 2 zile si ma bate gandul sa renunt la el...Felicitari George!

Il terminam de mult, dar m-a tinut Crina de vorba ! Razz Am observat ca vrei sa concurezi cu mine, dar avatajul meu este ca eu am si calul si jocheul dar si pasiunea pentru cai ! Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  crina Mar Noi 09, 2010 8:31 pm

Te-a tinut Crina de vorba,care va sa zica Evil or Very Mad
Eu ce sa mai zic ca era sa ard mancarea din cauza voastra si cand mi-a mirosit a ars,am dat iama pe scari,la vale,de mi-am sucit si glezna. Crying or Very sad
Am si eu un cal creionat,n-am jocheu dar o sa-mi fac rost.
Mi-ati facut pofta de desenat cai,baieti! Si mie imi plac caii f mult dar si magarii pe care ii ador Razz Cred ca sunt singura femeie care adora magarii lol! Si vacile,si BOII.... Twisted Evil
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  GEORGE Mar Noi 09, 2010 8:58 pm

crina a scris:
Cred ca sunt singura femeie care adora magarii lol! Si vacile,si BOII.... Twisted Evil

Sper ca nu bati nici un apropoo ! Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  Vizitato Mar Noi 09, 2010 9:07 pm

Crina!?! dar nu din comunitate!!!...sau eu mai stiu Very Happy Very Happy Very Happy (spirit de gluma)

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  Vizitato Mar Noi 09, 2010 9:17 pm


Perfecta dreptate George ,mi-ai gasit slabiciunea.Dar am sa-ti fac o surpriza !?! daca imi va reusi si chiar daca va trece si o saptamana pana imi intru in mana....adevarul ca ma impovareste aceasta tema,, animalistica''

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  crina Mar Noi 09, 2010 9:26 pm

tema,, animalistica'' Laughing Ce tare e expresia!
Nu bat nici un apropo,George,am spus ca imi plac magarii,vacile,boii,la propriu,care sunt animale nobile,nu lighioanele, la figurativ.
Dar ce? Se simte vreo indoiala pe aici?! Twisted Evil
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  GEORGE Mar Noi 09, 2010 9:39 pm

crina a scris: tema,, animalistica'' Laughing Ce tare e expresia!
Nu bat nici un apropo,George,am spus ca imi plac magarii,vacile,boii,la propriu,care sunt animale nobile,nu lighioanele, la figurativ.
Dar ce? Se simte vreo indoiala pe aici?! Twisted Evil

Eu eram in dubii ! ,...dar gata m-ai lamurit . Twisted Evil
Mai Crina ai ajuns performanta ca daca prin absurd mai face ,,magar sau bou", ca vaca nu pot fi, nu m-as putea supara pe tine ! Ti-ai castigat acest drept, dar ai grija sa nu exagerezi ca fac ,,ban la ban" cu tine ! Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  Vizitato Mar Noi 09, 2010 9:50 pm

(spirit de gluma)...Exista o vorba George care ar contrazice ,,ideologia vacii''Citez:<<,,Te duci bou si te intorci vaca,,>>...

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum