ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 3 EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 3 EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 3 EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 3 EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 3 EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 3 EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 3 EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 3 EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 3 EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 3 EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 3 EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 3 EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

Discutii libere - in Atelierul Lui George !

5 participanți

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 3 Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  marinic Joi Feb 03, 2011 9:25 am

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 3 Jtnsjb

Dupa imaginile vazute de mine in acest tablou l-as denumi vanatoarea, dar o interpretare ca unei cesti de cafea a imaginilor vazute de mine nu pot sa o dau decat cu acordul tau. Mentionez nu sunt ghicitoare in cafea .(partea drteapta unde nu se vede scrisul -chip ranjit, hidos) Cat despre compozitia lui mi se pare grozava, este cred pictura in apa pe care am incercat si eu sa vad daca merge si acrilicul dar se pare ca numai uleiul.

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 3 Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  GEORGE Joi Feb 03, 2011 9:56 am

Pentru a spulbera orice speculatie ca ar fi o iluzie optica, mai jos puteti vedea cum arata tabloul expus pe unul din peretii atelierului de creatie a lui George Very Happy .

Tabloul este in acrilic, are dimesiunea de 50/50 si este pe panza .

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 3 Dsc01715s

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 3 Dsc01758ar



Ultima editare efectuata de catre GEORGE in Vin Feb 04, 2011 3:33 pm, editata de 1 ori
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 3 Empty Arta divina .

Mesaj  GEORGE Joi Feb 03, 2011 10:20 am

marinic a scris:

Dupa imaginile vazute de mine in acest tablou l-as denumi vanatoarea, dar o interpretare ca unei cesti de cafea a imaginilor vazute de mine nu pot sa o dau decat cu acordul tau. Mentionez nu sunt ghicitoare in cafea .(partea drteapta unde nu se vede scrisul -chip ranjit, hidos) Cat despre compozitia lui mi se pare grozava, este cred pictura in apa pe care am incercat si eu sa vad daca merge si acrilicul dar se pare ca numai uleiul.

Multumesc Mariana pentru interpretare . Trebue sa recunosc ca am vrut sa verific daca ce vad eu in aceasta pictura mai vad si altii . Difenta intre pictura mea si pictura abstracta a altor pictori este ca eu nu ating suportul . Mixarea o face divinitatea .
Creatorul trebuie sa recunosc ca nu sunt eu . Carcotasii o sa se grabesca repede sa spuna ca nu are nici o valoare artistica daca nu ma transpun sau nu am trairi launtrice . Eu ma iau iar de aceasta ,,Osnat" care m-a inebunit cu preturile de mii de lire si asta numai ca detine secretul unei tehnici aparte .
Pictura care vorbeste !
O sa credeti ca mi-a sarit vre-o bujie, dar daca te uiti atent la acest gen de arta ti se pare ca chiar comunica cu tine prin semnele care apar si pe care le poti interpreta .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 3 Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  GEORGE Joi Feb 03, 2011 10:35 am

Nu o sa va vina sa ma credeti dar aceasta rama am gasit-o in targ si am dat doar o lira . Mi-a placut panza care este foarte rezistenta si rama care este foarte bine executata . Panza este doar un print si sper ca nu o sa ma bantuie nimeni pentru ca am indraznit sa o sacrific Very Happy .

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 3 Dsc01716k

GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 3 Empty Facerea lumii

Mesaj  GEORGE Joi Feb 03, 2011 1:32 pm

Iata ca i-am gasit si un nume ,,Facerea lumii" iar barbatul si femeia nu sunt altcineva decat ,,Adam si Eva" dar dupa cum puteti vedea stau spate in spate . Ori fi suparati si ei . Mai putem spune ca in tablou se vede raiul si iadul sau alte interpretari Very Happy . M-am dus cu pluta rau de tot, sunati la 112 ! Twisted Evil

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 3 Jtnsjb1
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 3 Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  marinic Joi Feb 03, 2011 1:49 pm

Am crezut ca nu vrei sa vorbesti cu mine, ma batea gandul sa ma retrag , dar se pare ca erai ocupat, daca ai reisit sa faci asa ceva si mai ales cu acrilice (ceea ce eu am vazut numai la pictura in apa), esti un geniu,... recunosc ca si pe mine ma innebuneste Osnat!... dar daca nu ne divulgi secretul tot degeba (macar pe privat). Incearca si cu mai putine culori si aplica o floare stilizata , un copac..Eu asata visez sa reusesc sa-l fac pt mine .Iti doresc bafta in noul proiect .

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 3 Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  GEORGE Joi Feb 03, 2011 2:47 pm

marinic a scris:Am crezut ca nu vrei sa vorbesti cu mine, ma batea gandul sa ma retrag , dar se pare ca erai ocupat, daca ai reuisit sa faci asa ceva si mai ales cu acrilice (ceea ce eu am vazut numai la pictura in apa), esti un geniu,... recunosc ca si pe mine ma innebuneste Osnat!...

Sa inteleg ca toata lumea care a parasit forumul s-a retras pentru ca n-am vorbit cu ei ?
Banuesc ca ,,pictura in apa" inseamna pictura in acuarela Numai ca acuarela nu are consistenta ! . Compozitia materialului inventat de mine are consistenta (adica o granulatie foarte mare) .

marinic a scris:... dar daca nu ne divulgi secretul tot degeba (macar pe privat). Incearca si cu mai putine culori si aplica o floare stilizata , un copac..Eu asta visez sa reusesc sa-l fac pt mine .

Secretul il poti descoperii si tu daca incerci mai multe variante de mixare a culorilor . Tot degeaba ar fi daca eu as spune formula pe forum sau in MP, iar toata lumea ar face acelas gen de lucrari . Nu crezi ca ar fi concurenta neloaiala si ne-am plictisii ? Twisted Evil
Am spus ca eu nu ating suportul asa ca nu pot dirija culorile sa se astearna in forma de floare, copaci sau mai stiu eu ce, dar in timp voi face ce face si Osnat voi picta acele flori sau copaci, sa vad ce iese . Voi tine seama de sfaturile tale si voi folosii doar doua culori sau mai bine zis non culori ,,Alb si Negru"

GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 3 Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  marinic Joi Feb 03, 2011 6:42 pm

,,Pictura in apa'' sa foloseste un vas cu apa , in care se toarna picaturi de vopsea in ulei (acestea raman la suprafata apei se intind dar nu se amesteca intre ele) si cu un betisor se unduiesc usor astfel se formeza diverse desene apoi se aseaza suportul pe suprafta apei cateva secunde si se ridica .Tot desenul se imprima pe suport .

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 3 Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  GEORGE Joi Feb 03, 2011 9:14 pm

marinic a scris: ,,Pictura in apa'' sa foloseste un vas cu apa , in care se toarna picaturi de vopsea in ulei (acestea raman la suprafata apei se intind dar nu se amesteca intre ele) si cu un betisor se unduiesc usor astfel se formeza diverse desene apoi se aseaza suportul pe suprafta apei cateva secunde si se ridica .Tot desenul se imprima pe suport .

Foarte tare ! Very Happy Daca cunosti acest procedeu poti sa-l expui pe forum . Cred ca ar prezenta interes . Sau daca mai stie cineva alte tehnici si procedee, ii ivitam pe forum .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 3 Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  Adi Sabau Vin Feb 04, 2011 12:58 am

George, m-ai omorat cu ce ai reusit sa faci ...!!!! Sincer, chiar nu ma asteptam sa iasa atat de bine ..!

Stii ce-am "ghicit" eu in tabloul tau?
Ca vei avea un un viitor artistic grandios ..! Twisted Evil Very Happy
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 3 Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  GEORGE Vin Feb 04, 2011 3:41 pm

Adi Sabau a scris:George, m-ai omorat cu ce ai reusit sa faci ...!!!! Sincer, chiar nu ma asteptam sa iasa atat de bine ..!
Stii ce-am "ghicit" eu in tabloul tau?
Ca vei avea un un viitor artistic grandios ..! Twisted Evil Very Happy

Fiti-ar gura aurita ! Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 3 Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  marinic Sam Feb 05, 2011 9:26 am

In tabloul alb negru se vad multe chipuri si ochi ... deci fii atent ca lumea e cu ochii pe tine Smile

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 3 Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  GEORGE Sam Feb 05, 2011 4:23 pm

marinic a scris:In tabloul alb negru se vad multe chipuri si ochi ... deci fii atent ca lumea e cu ochii pe tine Smile

Cu ochi buni sau....? Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 3 Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  marinic Sam Feb 05, 2011 9:17 pm

Cu ochi buni sau....? asta ramane de vazut Smile mare pacat de acele peisaje daca erau facute de tine ,...doar ti-ai confectionat suporturi...asta floral e ceva deosebit !

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 3 Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  GEORGE Sam Feb 05, 2011 10:52 pm

marinic a scris:...mare pacat de acele peisaje daca erau facute de tine ,...doar ti-ai confectionat suporturi...asta floral e ceva deosebit !

Acele tablouri nu sunt decat niste printuri pe care le-am cumparat doar pentru suporturi . Printurile sunt pe carton, dar au si o rama foarte fina metalica . La ultimul tablou cel cu peisajul floral trebuie sa recunosc ca am intervenit foarte putin pentru a studia comportamentul materialului .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 3 Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  GEORGE Lun Feb 07, 2011 11:18 am

Aceste printuri vor fi sacrificate, dar m-am gandit ca nu ar fi rau sa le fotografiez si sa le postez, in ideea ca vor constitui material de inspiratie pentru unii membri de pe forum .

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 3 P1011356

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 3 P1011357

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 3 P1011358

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 3 P1011359z

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 3 P1011360

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 3 P1011361

GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 3 Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  marinic Lun Feb 07, 2011 12:15 pm

Foarte bine dau tablourile tale pe perete !

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 3 Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  GEORGE Lun Feb 07, 2011 10:35 pm

marinic a scris:Foarte bine dau tablourile tale pe perete !

Da, dar pe peretele unei expozitii ar sta si mai bine ! Very Happy . Eu trag tare sa am material pentru o expozitie personala . Sper sa reusesc ! Razz
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 3 Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  Adi Sabau Vin Feb 11, 2011 3:55 pm

Reusesti .. Garantez ..!!! Twisted Evil Laughing

De ce am eu senzatia ca la lucrarile abstracte folosesti mai mult decat o singura tehnica?
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 3 Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  GEORGE Vin Feb 11, 2011 5:36 pm

Adi Sabau a scris:Reusesti .. Garantez ..!!! Twisted Evil Laughing

De ce am eu senzatia ca la lucrarile abstracte folosesti mai mult decat o singura tehnica?

Buna intrebare ! Caut mereu noi solutii pentru a-mi imbogatii propria-mi tehnica, incercand sa intervin pe ici pe colo si prin partile esentiale, dar ceea ce vreau sa-ti spun este ca m-am convins ca orice interventie scade valoarea lucrarii . Cred ca o sa ma canalizez mai mult pe ,,tehnica hazardului"! O constatare ! Incercarea mea de a intervenii pe suport s-a dovedit a fi paguboasa Twisted Evil. Multumesc pentru incurajare ! Razz
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 3 Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  marinic Sam Feb 12, 2011 2:57 pm

Poate ca ti-au iesit mai mult sau mai putin de cum ti-ai dorit tu, dar ultima pictura cu trandafirii este foarte frumoasa !... asa ca ,,da-i bataie'', cum zice Adi, ca trebiue sa iasa si mai bine !

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 3 Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  Adi Sabau Dum Feb 13, 2011 12:17 am

GEORGE a scris: .. Cred ca o sa ma canalizez mai mult pe ,,tehnica hazardului"!
O constatare ! ... Razz

Constatarea mea e ca iti faci de cap .. vrei sa devii celebru fara noi .. Laughing

Sunt foarte interesat de tabloul in care curg culorile primare, alb si negru ..!!!

.. daca nu-mi dai reteta, gata ..

... plec de pe forum si ma spanzur in prima canalizare .!!!! .. Twisted Evil Twisted Evil Laughing
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 3 Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  GEORGE Dum Feb 13, 2011 8:45 am

marinic a scris:Poate ca ti-au iesit mai mult sau mai putin de cum ti-ai dorit tu, dar ultima pictura cu trandafirii este foarte frumoasa !...

Sper sa iasa si mai bine daca voi avea ragazul sa si gandesc ceea ce fac . Deocamdata experimentez materialul si testez daca nu cumva are si reactii adverse Very Happy .

Adi Sabau a scris:
Constatarea mea e ca iti faci de cap .. vrei sa devii celebru fara noi .. Laughing

Aici gresesti Adi ! Eu am vrut sa-i fac pe toti membri forumului ,,celebri" Twisted Evil

Adi Sabau a scris:
Sunt foarte interesat de tabloul in care curg culorile primare, alb si negru ..!!!

.. daca nu-mi dai reteta, gata ..

... plec de pe forum si ma spanzur in prima canalizare .!!!! .. Twisted Evil Twisted Evil Laughing

Reteta e simpla,... fa ca mine! Twisted Evil

N-ai nici o sansa, am vorbit cu primarul Timisoarei sa sudeze toate capacele la canalizari ! Very Happy ,...iar forumul nu-l poti parasi pentru ca esti si tu un celebru ,,in transparenta"! Very Happy Poate ca intr-o zi voi face schimb de retete, dar asta dupa ce o voi inregistra la ,,OSIM" Razz .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 3 Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  marinic Joi Feb 17, 2011 9:45 am

Pacat de prima lucrare, combinatia culorilor era foarte placuta. Desenul de la ultimul postat, alb negru, este foarte interesant,... imi place cum a iesit. Cred ca se consuma cam multa vopsea la un tablou Exclamation Question

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 3 Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  GEORGE Joi Feb 17, 2011 10:05 am

marinic a scris:Pacat de prima lucrare, combinatia culorilor era foarte placuta.

Le dau de lucru restauratorilor care peste sute de ani vor dori sa descifreze creatiile mele . Din acest notiv voi pune mai multe lucrari una peste alta Razz .

marinic a scris: Desenul de la ultimul postat, alb negru, este foarte interesant,... imi place cum a iesit.

Vor urma si altele mult mai interesante Very Happy !

marinic a scris: Cred ca se consuma cam multa vopsea la un tablou Exclamation Question

Daca ce iese este si placut ochiului, nu mai conteaza cheltuelile Evil or Very Mad .



GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 3 Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum