ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 4 EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 4 EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 4 EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 4 EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 4 EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 4 EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 4 EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 4 EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 4 EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 4 EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 4 EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 4 EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

Discutii libere - in Atelierul Lui George !

5 participanți

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 4 Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  crina Sam Feb 19, 2011 3:41 pm

"Cireasa de pe tort"...,as denumi lucrarea, mai degraba,"efervescenta, explozie de lumini,eruptie".
Desi, nu ma dau 'in vant' dupa acest gen de pictura si nu voi deveni niciodata un adept al noului curent creat,de curand, pe forum, 'interpretarismul",aceasta ultima lucrare e chiar interesanta si placuta ochiului (din punctul meu de vedere). Ba chiar mai mult de atat, ii permite imaginatiei fiecaruia, sa zburde in voie, sa citeasca in semne, cum spunea Marinic.Eu, de exemplu,mi-as imagina ca, lucrarea ar fi un izvor termal care bolboroseste in timp ce curge cu bucurie si entuziasm sau un vulcan care, doar ce a erupt, o explozie de bulbi florali (cirese, daca tii neaparat) pe o crenguta de pom, in plina primavara.Si daca insisti cu...ciresele, fie si o conserva de compot de cirese care a explodat in cuptorul cu microunde (!!!)
Creativitatea ta este o reflectie a starii tale interioare.CREATIVITEA este similara cu a fi indragostit, simti sentimentul unicitatii si doresti sa imparti cu ceilalti si sa te exprimi si te simti plin de bucurie cand faci asta. Eu as zice ca, vopselele pe care 'le-ai turnat' pe panza(!?),au luat forma gandului tau si rezultatul final e ca lucrarea descrie exact starea ta din momentul creatiei sau...,ce ai devenit intre timp.Daca ar fi sa 'citesc semnele', "mama omida" ar zice ca, pe langa faptul ca,in ultima vreme ai facut orice ca sa iti incurajezi dinamica curgerii libere a creativitatii (indrazneala si curaj), te increzi prea mult in hazard (faptul ca lasi vopselele sa faca treaba in locul tau, pe panza) si chiar esti curios ce iti rezerva el.Nu stiu daca e bine,dar partea buna e ca, se presupune ca ai indepartat limitarile din trecut care te-au tinut in spate, care nu ti-au dat voie sa evoluezi.In concluzie, imi place lucrarea asta si ar fi bine sa te abtii sa o strici. Celelalte lucrari, pt gustul meu, au culori discordante si forme denaturate ce ma duc cu gandul la diferite complexe, fobii si halucinatii (ale mele or fi sau ale pictorului???) Practic obosesc privindu-le."Prea multe culori ucid culoarea".De aceea nu ma impac eu cu 'abstractul',in general.Dar asta e parerea mea personala si ia-o ca atare, iar faptul ca ne-ai invitat la discutii in atelierul tau,inseamna ca ti-ai asumat riscul de 'a auzi' si ce nu iti convine :)


ps:

Ca o completare, incearca sa pozezi fara blitz
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 4 Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  GEORGE Sam Feb 19, 2011 3:57 pm

crina a scris:

"Prea multe culori ucid culoarea".

De aceea nu ma impac eu cu 'abstractul',in general.Dar asta e parerea mea personala si ia-o ca atare, iar faptul ca ne-ai invitat la discutii in atelierul tau,inseamna ca ti-ai asumat riscul de 'a auzi' si ce nu iti convine Smile

Ucid culoarea, dar nu si gandul Twisted Evil !
De cand o asteptam eu pe ,,mama omida" sa-si spuna parerea Twisted Evil .
Multumesc Crina, comentariul tau chiar m-a pus pe ganduri confused .
Ti-as raspunde foarte multe, dar nu vreau sa influentez alte pareri, ale altor membri .
O zi buna tuturor !
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 4 Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  GEORGE Dum Feb 20, 2011 9:09 am

crina a scris:"Cireasa de pe tort"...,as denumi lucrarea, mai degraba,"efervescenta, explozie de lumini,eruptie".

,,Cireasa" de pe tort nu este doar un fruct este o metafora plastica daca vrei . Combinarea culorilor (non culorilor) alb si negru cu rosu si galben este una care socheaza putin si atrage atentia, dar cel mai mult imi place corola care s-a format in jurul rosului . A aparut instantaneu si nici eu nu-mi explic cum, dar voi mai incerca acest amestec . Poate nu o sa-ti vina a crede dar aceasta lucrare este facuta din resturi de culoare si sa iti explic cum ! Dupa ce termin lucru in recipientele in care imi tin culorile gata mixate imi mai ramane si pentru a nu le arunca le pun pe un alt suport . Asta este povestea ,,Ciresei de pe tort" Very Happy !

Priveste cu atentie "corola" formata in jurul rosului si vei constata ca nici o unealta de pictura nu poate realiza acest efect . Este ceva magnific, crede-ma Twisted Evil !
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 4 Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  GEORGE Dum Feb 20, 2011 9:29 am

crina a scris:Creativitatea ta este o reflectie a starii tale interioare.

Sincer sa fiu nu vreau sa devin ipocrit din acest motiv iti pot spune ca nu am nici o stare interioara cu alte cuvinte nu m-am dilit(inca) daca la asta te-ai gandit Twisted Evil . Dar nu este mai putin adevarat ca ,,degeaba ai talent sau esti artist daca nu ai si un dram de nebunie" (o expresie preluata de la pro tv si cosmetizata de mine, care mi-a placut foarte mult:D ) . As putea face o gluma dar prefer sa ma abtin pentru a nu devenii neserios .
Este adevarat insa ca incerc sa dau alta valoare lucrurilor si caut mereu un nou stil . Cateodata imi reuseste,... alteori nu,... dar eu perseverez Very Happy .


Ultima editare efectuata de catre GEORGE in Dum Feb 20, 2011 10:10 am, editata de 1 ori
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 4 Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  GEORGE Dum Feb 20, 2011 9:44 am

crina a scris:CREATIVITEA este similara cu a fi indragostit, simti sentimentul unicitatii si doresti sa imparti cu ceilalti si sa te exprimi si te simti plin de bucurie cand faci asta.

Aici iti dau dreptate 100% . Fara lipsa de modestie sunt mandru de ceea ce creez Twisted Evil!
Daca as fi din aceias localitate cu voi, v-as strange intr-un club si as lucra impreuna cu toti care indragesc sau le place acest stil de arta Very Happy . Dar sa nu uitam si de bas-relief sau round-relief . Eu v-as furniza materialul, iar voi va puteti exprima creativitatea Twisted Evil .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 4 Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  GEORGE Dum Feb 20, 2011 9:49 am

crina a scris:Celelalte lucrari, pt gustul meu, au culori discordante si forme denaturate ce ma duc cu gandul la diferite complexe, fobii si halucinatii (ale mele or fi sau ale pictorului???) Practic obosesc privindu-le."

Poate chiar asta imi doresc ! Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 4 Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  marinic Dum Feb 20, 2011 12:37 pm

Ce ma bucur George ca ai folosit aceasta expresie, sa poti crea trebuie sa ai ,,un dram de nebunie'' Exclamation Si eu o folosesc fara a o auzi pe undeva si ma bucur ca mai sunt si altii de aceeasi parere. Si mai spun imi place nebunia de culori, reci, crude, care se resping cum spuneti voi, de aceea mi-a parut rau de primul tablou sacrificat (sigur am inteles motivul) .Cat despre ,,Cireasa de pe tort " e un nume cum nu se poate mai potrivit .Spuma aceea alba in jurul rosului ma dus cu gandul la o cupa cu frisca in care s-a aruncat o mana de cirese. Ma intrebam de altfel cum ai facut sa iasa acest joc de culori .Dar se vede treaba ca trebuie sa ne multumim doar cu privitul. Asa ca ,,ortac'' dai bataie ,...fa-ti un nume,...si da-ne reteta pana nu crapam de curiozitate (cei care sunt innebuniti de acest curent).

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 4 Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  GEORGE Dum Feb 20, 2011 8:23 pm

marinic a scris: Ma intrebam de altfel cum ai facut sa iasa acest joc de culori .Dar se vede treaba ca trebuie sa ne multumim doar cu privitul. Asa ca ,,ortac'' dai bataie ,...fa-ti un nume,...si da-ne reteta pana nu crapam de curiozitate (cei care sunt innebuniti de acest curent).

Am mai spus este o pura intamplare, iar daca mai incerc s-ar putea ca nici eu sa nu mai reusesc . Ce va indemn eu pe voi este sa lasati teoria culorilor, lasati tehnicile invatate din mosi stramosi si incercati sa creati voi o tehnica personalizata, sa fiti unici, sa fiti voi insiva . Nici nu stiti cat ma bucur acum ca nu am o facultate de profil, pentru ca ma tampeam acolo (nu ca nu as fi si acum !Twisted Evil )
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 4 Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  Adi Sabau Dum Feb 20, 2011 10:44 pm

GEORGE a scris: ... iar daca mai incerc s-ar putea ca nici eu sa nu mai reusesc ...

Asta-i un mare avantaj.

E clar ca toate raman niste "originale". Nimeni vreodata nu va putea sa vanda copii dupa tablourile tale ..!!! Twisted Evil Laughing Twisted Evil
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 4 Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  crina Lun Feb 21, 2011 2:49 am

Reciteste textul de mai sus, scris de mine.Acest text se poate considera un "elogiu" adus artistului si lucrarii, adica tie, draga domnule George. Pt ca, intradevar este ceva nou si pentru ca, in ciuda faptului ca NU LE AM CU ABSTRACTUL (si stii asta din momentele cand postam si comentam polock,picasso etc), aceasta lucrare si prima (daca nu ma insel) alb negru, imi plac, pur si simplu."Creativitatea ta este o reflectie a starii tale interioare"Nu m-am referit la nebunie, ca te-ai fi 'dilit', in nici un caz , constatarea era adresata artistului, in general, pt ca asa se si intampla, chiar daca nu constientizam.Apropo de "doza aceea de nebunie" a artistului: eu nu prea cred in ea. Ba din contra; un artist are suflet sensibil si ochiul sau ager "prinde" frumosul, minunile lumii, ce unui om de rand ii scapa. Exceptand, bineinteles, cei care creeaza monstrii, atrocitati....Aceia, au probleme patologice.Deci,cuvinte numai de bine :)"Incheierea" textului cu...."ti-ai asumat riscul de a auzi si ce nu-ti convine" se refera la faptul ca.....nu toate lucrarile tale ar fi apreciate si acest lucru te-ar putea rani in amorul propriu.
PS: Se pare ca sunt nevoita sa renunt la "scris mesaje"pe forum, pt ca imi este imposibil sa scriu normal sau sa folosesc celelalte optiuni.E chiar enervant. Credeam ca e calc meu vinovat, dar pe oricare alt site functioneaza perfect. Insa nu inainte de a lamuri acest aspect, legat de text, care mi s-a parut ca nu s-a inteles momentul potrivit ce am vrut, de fapt, sa spun.


crina
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 4 Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  GEORGE Lun Feb 21, 2011 8:44 am

crina a scris:
"Incheierea" textului cu...."ti-ai asumat riscul de a auzi si ce nu-ti convine" se refera la faptul ca.....nu toate lucrarile tale ar fi apreciate si acest lucru te-ar putea rani in amorul propriu.

Ma faci sa rad Crina, daca un om care a inventat un material unic in lume care permite sa combine culorile fara ca acestea sa se contopeasca, care realizeaza in acelasi interval de timp peste 35 de lucrari aristice tot unice si originale ar putea sa fie ranit in amorul propiu, te inseli amarnic . Am mai spus-o si o repet, postarea lucrarilor pe forum nu sunt pentru a fi apreciate, ci doar pentru a se observa evolutia artistului in timp . In lipsa de suporturi multe dintre ele nu mai exista pentru ca au fost facute alte teste . Dar ma bucura preocuparea ta de a-mi rani amorul propiu si de a ajunge la coarda mea sensibila, asta inseamna ca insemn ceva pentru tine! Twisted Evil Hai recunoaste ! Razz
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 4 Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  GEORGE Lun Feb 21, 2011 9:28 am

crina a scris:PS: Se pare ca sunt nevoita sa renunt la "scris mesaje"pe forum, pt ca imi este imposibil sa scriu normal sau sa folosesc celelalte optiuni. E chiar enervant,...dar pe oricare alt site functioneaza perfect

Acest site functioneaza perfect de peste un an si jumatate, pentru ca atat cat voi raspunde de acest forum voi pretinde sa se scrie ,,normal" fara mistocareala si fara a bagateriza mesajele altora . Aici membri nostri isi pot deschide sufletul si pot sa posteze linistiti orice legat de Arta, fara teama ca cineva si-ar permite sa rada de ei . Am mai spus-o si o repet scrieti mesaje fara fraze cu subinteles, care pot fi usor interpretabile . Tu Crina ,,ai antecedente" si orice ai scrie, exista suspiciunea ca nu esti sincera cu interlocutorul si planeaza tot timpul suspiciuni asupra ta . Este o ,,fata" care ti-ai construit-o cu migala in timp si cu parere de rau nu mai poti fi luata in serios, oricat te-ai stradui . Daca pe tine te ,,enerveaza" acest forum, este optiunea ta sa-ti alegi un alt site care sa accepte o scriere ,,anormala" . Sa sti totusi ca eu ti-am apreciat lucrarile si sincer ti-am apreciat talentul si calitatile tale ca si ,,artist" dar nu pot accepta unele iesiri care aduc atingere imaginii forumului si membrilor sai . Acest mesaj putea foarte bine trimis prin MP, dar m-ai fortat sa-ti dau raspunsul pe forum, asa ca imi cer scuze tuturor membrilor !






Ultima editare efectuata de catre GEORGE in Vin Feb 25, 2011 8:52 am, editata de 1 ori
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 4 Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  crina Lun Feb 21, 2011 4:35 pm

Tz, tz,tz....Prea multa patima, domne', prea multa patima !!!
Si unde e patima multa, se intuneca dreapta judecata (extras din dex)
Nu pot sa cred ce-mi vad ochilor !!!!!!!!!!!!!!!!
Ultimile 2 mesaje din aceasta sectiune, de pe forumul artistilor plastici sunt "cele mai nastrusnice chestii" pe care le-am citit vreodata si care m-au privit personal.
Parca as trai momente din "Divina Comedie" de Dante Alighieri

"Pe calea vietii-ajuns la jumătate,
mă regăsii într-o pădure obscură,
căci drumul drept lăsasem a-l străbate
Nu-i lesne, vai, a spune-n ce măsură
era de cruntă, deasă si-ncâlcită,
că si-azi tresar când gândul ei mă fură!
Cu prea putin e moartea mai cumplită;
dar până-a spune cum am dat de bine,
voi depăna pătită cu pătită."

Nu mai spicuiesc din texte, n-are rost, pot zice doar
BRAVOOO!!!
Mi-ai facut o caracterizare exemplara, mi-ai tras o corectie de "mi-au mers fulgii" si poate fi o recomandare super pt orice alt site de arta, pe care as avea intentia sa ma inscriu.
Voi stoca toate mesajele de pe forumul artistilor amatori, imi voi face un dosar si voi merge la curtea suprema de justitie de la Haga, la CEDO, ca sa-mi apere drepturile cetatenesti si sa-mi "curete" imaginea; o reabilitare sa zic asa.


Gluma e gluma,dar gata! Deja e prea mult, aduce a ridiculizare....
Nu dezvolt subiectul ca nu duce nicaieri.
Si cu asta am incheiat orice fel de discutii .

Va doresc tuturor o saptamana placuta!
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 4 Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  Adi Sabau Mar Feb 22, 2011 12:54 am

Apropo de "comedie" .. Mie-mi place grozav o replica din "Commedia dell' arte"

.. zice asa:
"Daca ploua - sa lasi sa ploua .. daca ti-e somn, sa te culci! .."
Laughing
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 4 Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  marinic Vin Feb 25, 2011 12:09 pm

Mai George ne punem noi cu tine Question ... uite ce scule ai Exclamation poti sa faci suporturi sa si comercializezi ...sa ai spor!

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 4 Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  GEORGE Vin Feb 25, 2011 12:22 pm

marinic a scris:Mai George ne punem noi cu tine Question ... uite ce scule ai Exclamation poti sa faci suporturi sa si comercializezi ...sa ai spor!

La asta ma si gandesc mereu . De un timp incoace am inceput sa gandesc cum pot valorifica cat mai bine ceea ce fac Twisted Evil . Peste o saptamana voi iesi la un targ de Arta . Vreau sa-mi incerc si eu norocul, deoarece pana acum nu am vandut nici o lucrare . Poate voi avea un esec sau poate ma voi bucura de norocul incepatorului . Cine stie! scratch Incercarea, moarte n-are ! Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 4 Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  Adi Sabau Vin Feb 25, 2011 11:01 pm

Eu sunt incantat de menghinele alea in care prinzi colturile. Nici n-am mai vazut asa ceva!
Si imi dau seama ca sunt indispensabile ..!!!
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 4 Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  GEORGE Sam Feb 26, 2011 8:50 am

Adi Sabau a scris:Eu sunt incantat de menghinele alea in care prinzi colturile. Nici n-am mai vazut asa ceva!
Si imi dau seama ca sunt indispensabile ..!!!

Da, sunt speciale pentru lipirea a doua segmente taiate la 45 de grade si imi sunt de mare ajutor . Se spune ca o scula buna valoreaza cat jumatate din meserie Very Happy .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 4 Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  Adi Sabau Sam Feb 26, 2011 4:08 pm

Zici ca "Cireasa de pe tprt" e facuta doar cu "ochiul mintii" ..!!!Hmmm .. Eu cred ca ti-au cazut in mana niscai carti vechi de magie cu niscai retete miraculoase.

Recunoaste! Te-ai apucat cumva de vraji ..!?? study geek Laughing
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 4 Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  GEORGE Dum Feb 27, 2011 10:01 am

Adi Sabau a scris:Zici ca "Cireasa de pe tort" e facuta doar cu "ochiul mintii" ..!!!Hmmm .. Eu cred ca ti-au cazut in mana niscai carti vechi de magie cu niscai retete miraculoase.

Recunoaste! Te-ai apucat cumva de vraji ..!?? study geek Laughing

Sunt foarte suparat Sad ! Vraja s-a terminat . Sti tu cum este cu norocul incepatorului . Am mai incercat sa obtin acel efect, dar nu mai reusesc Evil or Very Mad . Cand iti spuneam ca totul este doar hazard, nu ma credeai Very Happy .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 4 Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  marinic Dum Feb 27, 2011 12:42 pm

Lucrarile acestea ies unicate , nici sa nu te gandesti ca iti vor iesi dua la fel ,...doar daca nu vrei sa le suprapui cand sunt inca umede Smile Imi plac gherutele de pisica sau mai degraba rodiile din ultimul tablou Exclamation

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 4 Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  Adi Sabau Dum Feb 27, 2011 1:47 pm

GEORGE a scris: .. ! Vraja s-a terminat . Sti tu cum este cu norocul incepatorului . Am mai incercat sa obtin acel efect, dar nu mai reusesc Evil or Very Mad . Cand iti spuneam ca totul este doar hazard, nu ma credeai Very Happy .

Stai linistit! E doar o iluzie ..! O sa-ti iasa!

.. si apoi, o perioada de felul asta, scurta, e fireasca in evolutia oricarui mare artist .. !!! Twisted Evil Very Happy
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 4 Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  GEORGE Lun Feb 28, 2011 10:17 am

Adi Sabau a scris:
Stai linistit! E doar o iluzie ..! O sa-ti iasa!
.. si apoi, o perioada de felul asta, scurta, e fireasca in evolutia oricarui mare artist .. !!! Twisted Evil Very Happy

Daca-mi mai spui inca o data ,,mare artist" s-ar putea sa mi-o iau in cap si sa postez in sectiunea ,,artistilor profesionisti", fireste in cadrul aceluias forum Twisted Evil.
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 4 Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  Adi Sabau Lun Feb 28, 2011 11:24 pm

GEORGE a scris:
Adi Sabau a scris:
Stai linistit! E doar o iluzie ..! O sa-ti iasa!
.. si apoi, o perioada de felul asta, scurta, e fireasca in evolutia oricarui mare artist .. !!! Twisted Evil Very Happy

Daca-mi mai spui inca o data ,,mare artist" s-ar putea sa mi-o iau in cap si sa postez in sectiunea ,,artistilor profesionisti" .. Twisted Evil.

Smile
Poti sa postezi unde vrei ..!

Pentru mine ramai tot acelasi ..!!! Very Happy
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 4 Empty Efectul ,,Cireasa de pe tort"

Mesaj  GEORGE Vin Mar 11, 2011 9:49 am

In imaginea de mai jos va supun atentiei compotamentul ,,ciresei" pe anumite tonalitati de culoare . Dupa cum am constatat si puteti constata si voi efectul este diferit cu toate ca procedeul de lucru a fost acelasi . Hazardul bata-l vina ! Laughing . Imi este si frica deoarece chiar daca o sa mai incerc, nu o sa mai reusesc aceiasi combinatie . Dar poate ca va iesi altceva, alt efect, cine stie ! scratch

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 4 78666151

GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere - in Atelierul Lui George ! - Pagina 4 Empty Re: Discutii libere - in Atelierul Lui George !

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum