ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 5 EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 5 EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 5 EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 5 EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 5 EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 5 EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 5 EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 5 EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 5 EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 5 EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 5 EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 5 EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

Discutii libere despre Arta si Artisti .

+11
Daniel
Pintilie Ionela
lily ursu
10nu7z
marinic
oziero
Aconti
AncaManuela
Adi Sabau
GEORGE
crina
15 participanți

Pagina 5 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 5 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  AncaManuela Mar Dec 13, 2011 1:20 pm

marinic a scris:acelasi lucru si cu vernisurile pe care le-am inlocuit cu ulei de in(dar asta-i alta poveste).

Cum adica cu ulei de in AncaManuela, probabil exista vreun vernice pe baza de ulei de in. Eu folosesc un vernice briliant de la Maimeri pe baza de petrol, pe care il intind cu pensula si se usuca greu, sta lipicios. Mi-am mai luat si un aerosol de care nu sunt multumita, in primul rand ma sufoca cand pulverizez iar si mai grav este ca mai cad si stropi ce baltesc pe panza.
Din experienta stiu ca vernisul ramane lipicios daca lucrarea nu a fost lasata sa se usuce foarte bine. Daca vrei sa nu se mai intample, va trebui sa lasi lucrarea cel putin doua saptamani sa se usuce foarte bine,dupa care sa o tratezi cu vernis (eu asa fac atunci cand il folosesc), iar cu aerosolul incearca sa asezi panza vertical si daca tot se intampla, sterge repede cu un burete, desi eu nu recomand folosirea acestuia tocmai din cauza riscului inhalarii. Altfel daca iti cumperi sasiul gata tratat(cum de regula se gaseste in magazine) incearca sa dai un strat de ulei de in fiert cu cateva zile inainte de a te apuca de pictat (avand desigur grija sa il intinzi foarte bine si in strat foarte subtire). In cazul acesta panza nu va mai absorbi uleiul din culori astfel ca suprafata picturii va ramane lucioasa si nu vei mai avea nevoie de vernis.
AncaManuela
AncaManuela

Numarul mesajelor : 172
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 49
Localizare : Vaslui

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 5 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  marinic Mar Dec 13, 2011 2:51 pm

Multumesc frumos pentru sfaturi! inca nu m-am apucat de pictat in ulei dar as vrea sa incerc totusi spre primavara.

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 5 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  GEORGE Mar Mai 22, 2012 7:14 am

Ivanciu Ionut a scris:lucrarile par usor de facut dar in realitate e foarte greu si multa munca , oricum prin definitie "artistul la început este necunoscut dar dacă talentul său se manifestă devreme ,la început de cariera de exemplu ,el poate deveni un artist apreciat,atingând apogeul și arătîndu-și întreg potențialul.Dupa apogeu se poate ca artistul să intre într-o perioada întunecata în care nu mai este apreciat, nu i se mai recunosc meritele și nu i se mai acorda atentie."(Wikipedia)

Subiectul mi se pare destul de interesant din acest motiv am transferat discutia aici pentru a evita sa-i facem portofoliul Kize'i varza. Twisted Evil
Foarte multi artisti cauta gloria, cauta sa iasa in evidenta cu ceva, cauta sa fie cat mai cunoscuti dar nu se gandesc la ziua de maine cand ori au devenit o banalitate, ori au cam plictisit privitorul, ori nu mai prezinta interes. Atunci incep problemele!
Parerea mea! Daca esti echilibrat, daca nu intentionezi sa impresionezi pe nimeni si daca vrei doar sa-ti demonstrezi tie ceva in viata, totul este OK.
Eu cred ca asa sa intamplat si cu foarte multi forumisti care ne-au trecut pragul. Au venit au expus si au asteptat sa i se spuna cat sunt de talentati. Daca au vazut ca aprecierile nu sunt pe masura asteptarilor lor au plecat si cred ca ne-au acuzat de lipsa de cultura artistica si ca noi nu am fi in stare sa apreciem valorile, dar nu a facut nici un efort sa ne convinga ca merita un loc pe podium. Twisted Evil
Spune parerea ta, pentru ca si parerea ta conteaza! Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 5 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  greekman Mar Mai 22, 2012 7:44 pm

GEORGE a scris:
Ivanciu Ionut a scris:lucrarile par usor de facut dar in realitate e foarte greu si multa munca , oricum prin definitie "artistul la început este necunoscut dar dacă talentul său se manifestă devreme ,la început de cariera de exemplu ,el poate deveni un artist apreciat,atingând apogeul și arătîndu-și întreg potențialul.Dupa apogeu se poate ca artistul să intre într-o perioada întunecata în care nu mai este apreciat, nu i se mai recunosc meritele și nu i se mai acorda atentie."(Wikipedia)

Subiectul mi se pare destul de interesant din acest motiv am transferat discutia aici pentru a evita sa-i facem portofoliul Kize'i varza. Twisted Evil
Foarte multi artisti cauta gloria, cauta sa iasa in evidenta cu ceva, cauta sa fie cat mai cunoscuti dar nu se gandesc la ziua de maine cand ori au devenit o banalitate, ori au cam plictisit privitorul, ori nu mai prezinta interes. Atunci incep problemele!
Parerea mea! Daca esti echilibrat, daca nu intentionezi sa impresionezi pe nimeni si daca vrei doar sa-ti demonstrezi tie ceva in viata, totul este OK.
Eu cred ca asa sa intamplat si cu foarte multi forumisti care ne-au trecut pragul. Au venit au expus si au asteptat sa i se spuna cat sunt de talentati. Daca au vazut ca aprecierile nu sunt pe masura asteptarilor lor au plecat si cred ca ne-au acuzat de lipsa de cultura artistica si ca noi nu am fi in stare sa apreciem valorile, dar nu a facut nici un efort sa ne convinga ca merita un loc pe podium. Twisted Evil
Spune parerea ta, pentru ca si parerea ta conteaza! Twisted Evil

Bine sintetizat, George! Hai totusi sa nu "tragem in pianist" Nu v-ati gandit oare ca poate nu au fost multumiti de ce au gasit aici pe forum ! Poate le-au lipsit si altele in afara de aprecieri, aplauze sau mai stiu eu ce recompense de ordin moral . Poate s-ar impune ca acest forum sa fie mai atragator, incepand de la interfata de exemplu si pana la continut. Nu-i asa ?
greekman
greekman

Numarul mesajelor : 76
Data de inscriere : 14/07/2010
Varsta : 50

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 5 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  Daniel Mar Mai 22, 2012 8:11 pm

Da, asa este!...

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 5 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  Ivanciu Ionut Mar Mai 22, 2012 11:18 pm

nu am vrut sa fac varza portofoliul Kize'i am vrut doar sa spun ca orice s-ar intampla sa continuie stiind conditia artistului si ca in tara noastra nu se incurajeaza talentele cum ar trebui , parerea mea ca mai deloc , prea ocupati cu politica si saracirea tarii , distrugerea valorilor nationale
Ivanciu Ionut
Ivanciu Ionut

Numarul mesajelor : 126
Data de inscriere : 20/11/2011

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 5 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  GEORGE Mier Mai 23, 2012 7:50 am

Ivanciu Ionut a scris:nu am vrut sa fac varza portofoliul Kize'i am vrut doar sa spun ca orice s-ar intampla sa continuie stiind conditia artistului si ca in tara noastra nu se incurajeaza talentele cum ar trebui , parerea mea ca mai deloc , prea ocupati cu politica si saracirea tarii , distrugerea valorilor nationale

Cred ca m-ai inteles gresit. Tu ai postat bine dar subiectul era destul de interesant iar continuarea dezbaterilor pe acel subiect ar fi facut varza portofoliul Kize'i.
In privinta incurajarii talentelor cred ca ai dreptate. Statul ar trebui sa se implice mult mai mult. Macar sa puna gratuit la dispozitia tuturor artistilor spatii de expunere. Am spus ,,tuturor" nu doar unora, ...si cred ca stiti foarte bine la cine ma refer. Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 5 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  GEORGE Vin Iun 29, 2012 2:48 pm

Daniel a scris:... daca George, colegul nostru drag imi aglomereaza scenaristic diverse personaje :ba, oaie neagra!...ba, lupul din padurea adormita!...malefic vorbind trebuie sa-mi duc rolul pana la capat.In mare parte revenind pe subiect,o pictura miniaturala tinde spre o valenta realista,aerata,nu poti aglomera intr-un mic ambient o tona de culoare.Sub un alt aspect cu cat aria este mica cu atat receptorul creativitatii se ingusteaza.Tot crosetand la astfel de tablouase la un moment dat intervine un acel scuza(menta) nefondabil,,....nu am chef,plictiseala,caldura mare,etc...''Iar din povestea Crinei!... adevarul iese din gaoace.Daca dialogul meu pare de multe ori acid(negativist ) acest lucru se datoreaza faptului ca nu suntem la fel.Poate ca sunt ceva mai relaxat ,o minte mai de lup,niciodata nu am alergat dupa laurii si izme, constient ,,ca sunt'' nimicurii reliefate sau cum bine zicea Ion Creanga din scenariul filmului,,Bulgarele de huma''

Dragul nostru coleg Marius tu cateodata gandesti bine si chiar iti apreciez gandirea dar expui prost, nu-ti gasesti nici locul si nici scopul urmarit de tine nu-l intelegem.
Daca vrei sa discuti despre aglomerarea sau aerisirea unui tablou, despre spatiile inguste sau largi, despre simplitatea sau complexitatea unei lucrari sau oricare subiect doresti poti foarte simplu sa deschizi un topic sa expui problema care te framanta si sa inviti patenerii de dialog la discutii. Tu prea filozofezi lucruri simple pe care le prezinti foarte sofisticat si care de foarte multe ori depaseste capacitatea noastra de intelegere si din acest motiv dam o interpretare gresita postarilor tale. Ti-am spus de foarte multe ori foloseste capacitatea ta creativa in scop pozitiv, nu pe aia distructiva! E doar un sfat!Twisted Evil

GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 5 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  marinic Sam Iun 30, 2012 9:06 am

Cred ca mintea mea refuza sa inteleaga problema asta cu aeratul, aglomeratul sau aerisitul unei lucrari. Eu stiu si asa am invatat eu in scoala mea generale ca orice imagine pe care vrei sa o redai o adaptezi dimensiunilor suportului respectiv prin marire sau micsorare la scara, astfel ca elementele sa-si pastreze raportul. Asa ca nu vad care e problema ca este realizat pe un suport de 40x50cm sau20x30cm. Dupa parerea mea marimea (pasului) urmei de cutit este prea mare, suportul prea lung iar incarcatura florala mai mare pentu a acoperi spatiul gol. Dar asta e ,,asa avrut pictorul sa faca'' adica eu Twisted Evil

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 5 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  marinic Sam Iun 30, 2012 9:21 am

George ce e cu imaginea de la avatar? sa o vedem postata, pare un abstract floral.

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 5 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  marinic Sam Iun 30, 2012 9:55 am

Da, m-am lamurit, am vazut lucrarea in impresii portofoliu lily! ...este superba si cea cu flori de cires de asemeni, trebuie sa le postezi in portofoliul tau *** acolo le sunt locul!

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 5 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  GEORGE Sam Iun 30, 2012 10:44 am

marinic a scris:Da, m-am lamurit, am vazut lucrarea in impresii portofoliu lily! ...este superba si cea cu flori de cires de asemeni, trebuie sa le postezi in portofoliul tau *** acolo le sunt locul!

Am foarte multe noutati dar nu prea am avut timp in ultimile luni deoarece am avut alte activitati. Peste doua saptamani intru in vacanta si sper sa am mai mult timp.
O zi placuta!
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 5 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  GEORGE Dum Iul 01, 2012 10:09 am

marinic a scris: Dupa parerea mea marimea (pasului) urmei de cutit este prea mare, suportul prea lung iar incarcatura florala mai mare pentu a acoperi spatiul gol. Dar asta e ,,asa a vrut pictorul sa faca'' adica eu Twisted Evil

Asta inseamna ca artistul si-a format o anumita personalitate si nu-i poate schimba nimeni convingerile. Si mie mi se intampla sa fiu intrebat daca nu fac de ex. un portret sau un peisaj sau de ce nu fac caricatura sau alt gen de pictura. La toti le raspund ,,pentru ca nu vreau", ,,nu-mi place" sau ,,nu ma atrage" dar asta nu inseamna ca cu o anumita educatie n-as putea. Din acest motiv eu cred ca nici discutiile despre o anumita lucrare nu-si are rostul, dar poti vorbi de ex. la general, poti deschide discutii pe aceasta tema, poti genera alte subiecte. Din acest motiv sunt impotriva comentariilor pe lucrari expuse, pentru ca toti avem pareri si opinii diferite, care pot deranja sau irita autorul.
Atat pentru astazi, plec iar in targ. Razz
Ieri am vazut mai multe galerii dar una mi-a atras atentia in mod deosebit.
Daca aveti timp puteti intra in aceasta galerie unde puteti gasi multi artisti si lucrari interesante.
http://www.whitewallgalleries.com/artists/artist-list.asp
O duminica placuta alaturi de cei dragi! Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 5 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  GEORGE Sam Sept 08, 2012 9:28 am

Daniel a scris:
GEORGE a scris:creaza si tu ceva,... dupa care asteapta comentariile noastre sincere. Embarassed


....Sincer,George!Niciodata nu am reusit si nici nu imi doresc acest lucru. Twisted Evil

Atunci spune-mi te rog ,...ce-ti doresti tu? Tare as fi curios sa aflu! Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 5 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  Daniel Sam Sept 08, 2012 9:44 am

GEORGE a scris:
Daniel a scris:
GEORGE a scris:creaza si tu ceva,... dupa care asteapta comentariile noastre sincere. Embarassed


....Sincer,George!Niciodata nu am reusit si nici nu imi doresc acest lucru. Twisted Evil

Atunci spune-mi te rog ,...ce-ti doresti tu? Tare as fi curios sa aflu! Twisted Evil

O duminica placuta alaturi de cei dragi!........in rest nu conteaza.Ma joc cu viata si traiesc din ea.Imi plac provacarile!.....calmitatea si ambitia sunt puncte forte pentru mine.

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 5 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  GEORGE Sam Sept 08, 2012 9:52 am

Daniel a scris:
GEORGE a scris:
Daniel a scris:
GEORGE a scris:creaza si tu ceva,... dupa care asteapta comentariile noastre sincere. Embarassed


....Sincer,George!Niciodata nu am reusit si nici nu imi doresc acest lucru. Twisted Evil

Atunci spune-mi te rog ,...ce-ti doresti tu? Tare as fi curios sa aflu! Twisted Evil

O duminica placuta alaturi de cei dragi!........in rest nu conteaza.Ma joc cu viata si traiesc din ea.Imi plac provacarile!.....calmitatea si ambitia sunt puncte forte pentru mine.

Deja te-am provocat, fi calm si ambitioneaza-te!
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 5 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  Daniel Sam Sept 08, 2012 9:57 am

Hai sa renuntam la banalitati si sa oferim creatiei o linie dreapta comunitatii!~...un inceput il v-a avea acest concurs. Nu-i asa!?! lol!


...suntem doua personalitati care lupta!...atat eu la care nu v-oi pleca din comunitate dar si tu bunul meu prieten la care iti doresti sa formezi o comunitatea intr-un ambient artistic.


Ultima editare efectuata de catre Daniel in Sam Sept 08, 2012 10:14 am, editata de 1 ori

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 5 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  GEORGE Sam Sept 08, 2012 10:11 am

Daniel a scris:Hai sa renuntam la banalitati si sa oferim creatiei o linie dreapta comunitatii!~...un inceput il va avea acest concurs. Nu-i asa!?! lol!

Ai intuit bine, acest concurs ori ne va duce pe culmile artei, ori ne vom prabusi si nu va mai auzi nimeni de noi(ca artisti vorbesc!) Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 5 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  Daniel Sam Sept 08, 2012 10:20 am

GEORGE a scris:
Daniel a scris:Hai sa renuntam la banalitati si sa oferim creatiei o linie dreapta comunitatii!~...un inceput il va avea acest concurs. Nu-i asa!?! lol!

Ai intuit bine, acest concurs ori ne va duce pe culmile artei, ori ne vom prabusi si nu va mai auzi nimeni de noi(ca artisti vorbesc!) Very Happy


....Te sustin!...doar daca vei avea incredere in mine.Cred intr-un viitor prosper !Hai sa facem un concurs la marea ambitie!....demonstram ca suntem si nicidecum o arta mediocra.

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 5 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  GEORGE Sam Sept 08, 2012 12:09 pm

Daniel a scris:
GEORGE a scris:
Daniel a scris:Hai sa renuntam la banalitati si sa oferim creatiei o linie dreapta comunitatii!~...un inceput il va avea acest concurs. Nu-i asa!?! lol!

Ai intuit bine, acest concurs ori ne va duce pe culmile artei, ori ne vom prabusi si nu va mai auzi nimeni de noi(ca artisti vorbesc!) Very Happy


....Te sustin!...doar daca vei avea incredere in mine.Cred intr-un viitor prosper !Hai sa facem un concurs la marea ambitie!....demonstram ca suntem si nicidecum o arta mediocra.

Ti-e frica de cuvinte Marius, ai vrut sa spui ,,artisti mediocri". Sa sti ca prin peregrinarile mele prin muzee am constatat ca creatiile realiste facute cu simt de raspundere, folosind cele mai scumpe materiale sunt doar trecute cu vederea dar nu prea se uita aproape nimeni la ele, pe cand o panza asezata pe un suport stramb, cu obiecte lipite pe ele, cu imprimeuri si scursura de vopsea care i-a ramas artistului dupa ce si-a vopsit gardul sunt foarte cautate. Asa ca imi doresc sa ajung ,,un artist mediocru"! Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 5 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  crina Sam Sept 08, 2012 12:38 pm

Asta, daca nu vrei, George, sa fii apreciat de urmasi, peste vreo suta, doua sute de ani. Ca oricum, ligheanele si ceaunele vopsite si agatate intr-o rama, vor ajunge la gunoi.Astazi mediocru, peste 100 de ani vei fi celebru. Daca nu te grabesti... Twisted Evil
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 5 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum