ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 2 EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 2 EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 2 EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 2 EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 2 EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 2 EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 2 EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 2 EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 2 EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 2 EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 2 EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 2 EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

Discutii libere despre Arta si Artisti .

+11
Daniel
Pintilie Ionela
lily ursu
10nu7z
marinic
oziero
Aconti
AncaManuela
Adi Sabau
GEORGE
crina
15 participanți

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  GEORGE Dum Oct 31, 2010 1:48 pm

GEORGE a scris:„Judecata lui Paris” (1635-1638), Fig.4, este o temă foarte cunoscută a Renaşterii. Pentru prima versiune a tabloului, Rubens se inspiră direct dintr-o operă renascentistă: o gravură de Marcantonio Raimondi dupa o operă dispărută a lui Raphael.

Am ametit ! Acum trebuie sa fac sapaturi si sa-i gasesc opera disparuta a lui Raphael dupa care trebuie sa-i caut tabloul lui Rubens s.a.m.d Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 2 Empty Judecata lui Paris

Mesaj  GEORGE Dum Oct 31, 2010 1:53 pm

Peter Paul Rubens
Rubens singur a descoperit liniştea de pe Ida, elementul vizionar al acţiunii, în ciuda unor satiri ascunşi în vârful unui copac şi a lui Eris ceva mai departe, pe un nor. Aici, Paris ridică mărul, ca judecător; Venus, zeiţa dominantă a mitologiei, este prezentată în toată frumuseţea sa, ea este predestinată victoriei. Zeiţa este cea de la mijloc şi, fiind redată din profil, Paris n-o vedea decât pe ea din faţă, având în felul acesta victoria asigurată. Sunt demne de reţinut aici şi culorile veşmintelor.

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 2 800pxrubens101

http://ro.wikipedia.org/wiki/Peter_Paul_Rubens


Ultima editare efectuata de catre GEORGE in Dum Oct 31, 2010 2:11 pm, editata de 1 ori
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  GEORGE Dum Oct 31, 2010 2:03 pm

Uff, am terminat ! Crina si-a batut joc de mine astazi .
Iata ca studiind acesti pictori, am reusit sa-i si inteleg, pentru ca sunt realisti, exista, nu si-au cladit ceativitatea pe niste himere ! Cred ca acesta este nivelul meu de intelegere,,acum", dar nu stim nici odata ce ne ofera viitorul Very Happy
Si atunci sunt sigur ca veti spune ;
Saracul George,... si ce baiat bun era ! Evil or Very Mad
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  GEORGE Dum Oct 31, 2010 2:25 pm

GEORGE a scris: Pentru prima versiune a tabloului, Rubens se inspiră direct dintr-o operă renascentistă: o gravură de Marcantonio Raimondi dupa o operă dispărută a lui Raphael.

Vedeti voi si monstri sacrii s-au inspirat unii de la alti .
Voi credeti ca eu sunt un ,,............." (las la aprecierea voastra sa completati cuvantul) si din acest motiv va tot bat la cap sa infiintam o ,,comunitate artistica" puternica . Din potriva, va studiez atent miscarile si creatiile, mai fur cate ceva de la unii de la altii si uite asa intr-un viitor sa speram nu prea indepartat, voi da lovitura . Voi scoate pe piata cea mai tare creatiie artistica din ultimii 2000 de ani . Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  Vizitato Dum Oct 31, 2010 8:26 pm

Very Happy Very Happy Very Happy niciodata in acest ritm.Cu cine George !?!...Cu un artist mediocru ca mine ,niciodata!.......

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  Vizitato Dum Oct 31, 2010 8:46 pm

-George! ce ai descoperit acum despre marii artisti pentru mine sincer iti zic sunt de domeniul trecutului ... nu am timp sa iti demonstrez cum sunt elaborate aceste creatiii si ce mijloace se foloseau pe atunci .Un tablou era finalizat in doar cateva zile ca dehhhhh pe atunci arta era o meserie in toata regula nu ca in aceste zile un simplu hobby precum pescuitul sau fotbalul...Citeste aceasta carte care v-a spune multe si vei ramane masca de ce vei descoperii in ea .Cartea se numeste,, Stiinta secreta...redescoperind tehnicile uitate ale vechilor artisti,,scrisa tot de un pictor David Hockney.Acest pictor cu aceasta editura a schimbat viziunea asupra picturii cat si suspiciuni din partea celor care ii tronau pe acesti mari artisti in nestiinta de cauza...Toti suntem mari artisti doar daca ne continuam acest destin si tinem in picioare acest titlu artistic(...o mica paranteza ...cum sa se promoveze o arta cand o expozitie se tine la subsolul unui bloc de ce nu si intr-un lift poate ca acolo are o sansa de a fi privita ....)

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  GEORGE Dum Oct 31, 2010 9:02 pm

Marius a scris:
...Toti suntem mari artisti doar daca ne continuam acest destin si tinem in picioare acest titlu artistic(...o mica paranteza ...cum sa se promoveze o arta cand o expozitie se tine la subsolul unui bloc de ce nu si intr-un lift poate ca acolo are o sansa de a fi privita ....)

Mai Marius, nu te mai plange eu am oferit sansa de a se promova Arta Romaneasca la Londra si nu am gasit interes . Poate ca nici nu se vrea promovare . Parerea mea !
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  GEORGE Dum Oct 31, 2010 9:18 pm

Marius a scris:-George! ce ai descoperit acum despre marii artisti pentru mine sincer iti zic sunt de domeniul trecutului ... nu am timp sa iti demonstrez cum sunt elaborate aceste creatiii si ce mijloace se foloseau pe atunci .

Mai facut curios, poate iti gasesti timp ! Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  Aconti Lun Noi 01, 2010 6:26 pm

Marius a scris:Citeste aceasta carte care v-a spune multe si vei ramane masca de ce vei descoperii in ea .Cartea se numeste "Stiinta secreta" ... redescoperind tehnicile uitate ale vechilor artisti,,scrisa tot de un pictor David Hockney.

Marius,
detii cumva aceasta carte si in format electronic?
poate vrei sa o impartasesti cu noi!

Multumesc
Aconti
Aconti
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 121
Data de inscriere : 25/06/2009
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  Vizitato Mar Noi 02, 2010 7:51 am

Aconti a scris:
Marius a scris:Citeste aceasta carte care v-a spune multe si vei ramane masca de ce vei descoperii in ea .Cartea se numeste "Stiinta secreta" ... redescoperind tehnicile uitate ale vechilor artisti,,scrisa tot de un pictor David Hockney.

Marius,
detii cumva aceasta carte si in format electronic?
poate vrei sa o impartasesti cu noi!

Multumesc

Aconti,
din pacate,nu detin in acest format electronic!
Daca ar fi interes voi incerca sa spicuiesc tastabil pasaje importante ale acestei carti(fapt divers :cartea este interesanta eu am achizitionat-o in 2007,am vazut-o prezenta si editurile online la un pret de achizitie acceptabil ...fiind surprins facand o paranteza valorica la un raport de achizitionare directa si indirecta (sursa o librarie,costurile fiind mai mari de regula dublate)......

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 2 Empty o tehnica interesanta

Mesaj  oziero Mar Feb 08, 2011 11:31 am

Salutare!
Am găsit acest filmuleţ, probabil unii îl ştiţi. Mi se pare foarte interesantă tehnica.

http://www.wimp.com/paintingwater/
oziero
oziero

Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 16/10/2009

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  GEORGE Mier Feb 09, 2011 11:50 am

oziero a scris:Salutare!
Am găsit acest filmuleţ, probabil unii îl ştiţi. Mi se pare foarte interesantă tehnica.

Interesant filmulet si intresanta tehnica ! Deosebirea intre mine si acel artist este ca el lucreaza pe un suport de lichid, pe cand eu lucrez direct pe suport(panza, pfl, placaj, carton etc) . Ma gandesc sa fac si eu un filmulet si sa-l postez pe youtube Razz .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  crina Mier Feb 09, 2011 1:54 pm

" Cei mai multi dintre clienti, in domeniul artei, sunt interesati de pictura, iar foarte putini de arta decorativa sau sculptura. „Piata este fluctuanta, fara predictibilitate, nu se pot face pronosticuri. Competitia e foarte mare, toti se bat pe aceiasi clienti si pe aceeasi marfa”, explica Ghildus. Aceasta arata ca piata romaneasca este mai restransa, pentru ca este vorba de o piata bazata pe pictori din secolul trecut si din a doua parte a secolului al XIX-lea, in timp ce, in Occident, este vorba de o traditie de secole."Locul 1 in topul celor mai scumpe opere de arta in Romania
AISE - Camil Ressu
PreT: 160.000 EURO

Locul 2 in topul celor mai scumpe opere de arta in Romania
PORT -MARCEL IANCU
PreT: 130.000 EURO

Locul 3 in topul celor mai scumpe opere de arta in Romania
FATA IN ROZ - NICOLAE TONITZA
PreT: 120.000 EURO

Locul 1 in topul celor mai scumpe opere de arta din lume
Jackson Pollock No. 5, 1948
PreT: 140 milioane $


Locul 2 in topul celor mai scumpe opere de arta din lume
Willem de Kooning Woman III
PreT: 137,5 milioane $

Locul 3 in topul celor mai scumpe opere de arta din lume
Gustav Klimt Portretul lui Adele Bloch-Bauer I
PreT: 135 milioane $

Ar fi "interesanta" o expozitie virtuala pe forum, un top al lucrarilor, in urma unui vot si o licitatie Smile) Bineinteles...tinand cont de cerintele si "gusturile' impatimitilor clienti din lumea reala a artei.Cine stie....., poate pe forumul artistilor amatori, se va naste un "nou Pollock", care va vinde lucrarile direct de pe forum si , bineninteles ca, site-ul va lua un comision din vanzare, bani ce vor fi folositi, exclusiv, in folosul artei si artistilor de pe forum (pacat ca nu mai beneficiez de emoticoane ca sa imi exprim mai bine,sentimentele....)
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  marinic Mier Feb 09, 2011 5:25 pm

Suntem departe de a ne vinde numele mai presus de arta in sine,... dar mici fiind inca, va trebui sa le dam la pretul pietei ...s-au sa le pastram....

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  crina Mier Feb 09, 2011 6:34 pm

La pretul pietei, evident....,mai bine zis, la pret de taraba....Smile)))Daaaarrrr....., niciodata nu se stie. In fiecare dintre noi exista un "licar" de geniu si in oricare din momentele vietii poate fi o ocazie de "descoperire', de afirmare. Acest lucru depinde de noroc, dar si de fler (sa "mirosi" ocazia, sa o simti) Wink"... dar mici fiind inca, va trebui sa le dam la pretul pietei ...s-au sa le pastram....", zici tu.Eu NU SUNT MICA DELOC, am 50 de ani, asa ca.....cine stie!?...Smile)
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  Vizitato Mier Feb 09, 2011 6:59 pm

evident un pret de taraba este prezent cu sume cuprinse intre 50-150ron.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  crina Mier Feb 09, 2011 7:14 pm

Depinde... Sunt tarabe si TARABE. E ca in imobiliare; depinde in ce zona iti plasezi taraba, eventual...si in ce tara
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  GEORGE Joi Feb 10, 2011 10:28 am

crina a scris:" Ar fi "interesanta" o expozitie virtuala pe forum, un top al lucrarilor, in urma unui vot si o licitatie Smile) Bineinteles...tinand cont de cerintele si "gusturile' impatimitilor clienti din lumea reala a artei.Cine stie....., poate pe forumul artistilor amatori, se va naste un "nou Pollock", care va vinde lucrarile direct de pe forum si , bineninteles ca, site-ul va lua un comision din vanzare, bani ce vor fi folositi, exclusiv, in folosul artei si artistilor de pe forum...

Un mesaj frumos scris si chiar intentionam sa dau un raspuns pe masura, dar....

crina a scris:" ....(pacat ca nu mai beneficiez de emoticoane ca sa imi exprim mai bine,sentimentele....)

...citind paranteza m-a facut sa pun la indoiala buna credinta a expeditorului asa ca refuz sa-mi mai exprim parerea despre subiectul in discutie . Pacat !

Daca cineva doreste sa dea un raspuns la acest mesaj poate folosii sectiunea ,,Discutii libere " Totul in afara de arta .

https://artisti-plastici.forumgratuit.ro/t806-discutii-libere-totul-in-afara-de-arta
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  marinic Joi Feb 10, 2011 11:30 am

Marius a scris:evident un pret de taraba este prezent cu sume cuprinse intre 50-150ron.

Marius vrei sa-mi spulberi speranta Exclamation Question doar pentru acest pret depun eu atata suflet si munca ?....schimba valuta in E Exclamation
George eu mi-am pus toata baza in tine ! daca tu razbesti ne tragi si pe noi in sus, ne dai curaj si speranta .Si nu uita ce ai promis cu peretele acela . Very Happy

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  GEORGE Joi Feb 10, 2011 12:09 pm

marinic a scris: George eu mi-am pus toata baza in tine ! daca tu razbesti ne tragi si pe noi in sus, ne dai curaj si speranta .Si nu uita ce ai promis cu peretele acela . Very Happy

Promisiunea este promisiune si ma voi tine de cuvant, dar rugati-va la Dumnezeu sa-mi pot indeplini visul . Proiectul ,,The Romanian Art" nu a fost doar o iluzie de-a mea si dupa cum am mai spus era realizabil, dar eram constient ca singur nu-l puteam realiza pentru ca nu aveam multe exponate si din acest motiv am cerut ajutorul membrilor . Acum cu o productivitate de pana la 5 tablouri pe zi, am ajuns sa-l egalez si pe Adi si promit ca il voi si depasi Very Happy pentru a deveni independent . Daca treaba va merge ma voi organiza sa lucrez in serie, dar pentru acest lucru voi avea nevoie de un spatiu mult mai mare si multa investitie . Gata ca mesajul pare cam aberant ! Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  Vizitato Joi Feb 10, 2011 2:19 pm

marinic a scris:
Marius a scris:evident un pret de taraba este prezent cu sume cuprinse intre 50-150ron.

Marius vrei sa-mi spulberi speranta Exclamation Question doar pentru acest pret depun eu atata suflet si munca ?....schimba valuta in E Exclamation
George eu mi-am pus toata baza in tine ! daca tu razbesti ne tragi si pe noi in sus, ne dai curaj si speranta .Si nu uita ce ai promis cu peretele acela . Very Happy

...Traim in Romania,acestea sunt preturile ....

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  crina Joi Feb 10, 2011 2:54 pm

GEORGE a scris:
Un mesaj frumos scris si chiar intentionam sa dau un raspuns pe masura, dar....

crina a scris:" ....(pacat ca nu mai beneficiez de emoticoane ca sa imi exprim mai bine,sentimentele....)

...citind paranteza m-a facut sa pun la indoiala buna credinta a expeditorului asa ca refuz sa-mi mai exprim parerea despre subiectul in discutie . Pacat !
Pacat, chiar e pacat ca totul se interpreteaza. Nu era nici un substrat si....'buna mea credinta' era, cu adevarat, BUNAIn concluzie, sa stiti, stimati colegi, ca am retinut ca nu este permis sa se devieze de la subiectul "arta", aici si nici sa se fac "oarece" glume" ce se pot interpreta si m-am conformat.Emoticoane, chiar nu am si nici randurile nu mi se aseaza in text, pe forum, asa cum le scriu eu, nici una dintre iconitele de la 'mesaje' nu imi functioneaza.Fiind invatata, de ani de zile, sa le folosesc pe internet, mi se pare incomod, modul acesta straniu de scriere.Am citit la informatii, pe forum, ca administratorul ar fi acela care decide cine si daca sa beneficieze un membru de emoticoane.Ceva timp in urma, m-am plans, dar mi s-a dat un raspuns ...evaziv, ceva de genul ca, emoticoanele ar functiona dupa starea fiecarui membru ,banuiesc ca fusese o gluma, dar tot nu am inteles daca e de vina calculatorul meu sau forumul, desi..., observ ca ceilalti au.Nu am mai insistat cu acestea, tocmai pentru ca nu stiu daca nu cumva, in calculatorul meu este problema.Deci, nu mai am nimic de zis, decat ca....., ce ati citit in mesajul meu este EXACT ce am vrut sa spun. Nimic mai mult. Multumesc pentru atentie.
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  GEORGE Joi Feb 10, 2011 5:07 pm

Departe de mine gandul sa-ti dau lectii Crina, dar am spus de nenumarate ori sa va limitati la subiectul in discutie . Daca se intampla sa ai o alta problema de discutat poti scrie un alt mesaj in sectiunea corespunzatoare subiectului in discutie . Problema ta cu ,,emoticoane" nu este un subiect de discutat pe forum, nefiind de interes general, ci o puteai foarte bine rezolva dand un MP. unui Administrator . Sincer imi pare rau ca trebuie sa va atrag atentia dar trebue sa invatam sa respectam o anume conduita pe forum, altfel mesajele noastre vor fi interpretate gresit sau se vor duce intodeauna in derizoriu . O zi buna !
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  10nu7z Mar Mai 31, 2011 7:31 pm

voua nu va e frica inainte sa desenati sau sa pictati ceva, ca nu va iesi cum ar trebui? nu prea imi vine sa pictez pentru ca stiu ca nu va iesi cum trebuie si ajung sa nu mai fac nimic ...
10nu7z
10nu7z

Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 27/04/2011
Varsta : 37
Localizare : Vaslui

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  lily ursu Joi Iun 02, 2011 6:54 am

Frica ...nu e frica de fapt este o emotie negativa care o incerci si este foarte firesc .Nu trebuie sa te opresti niciodata din drumul tau doar pentru ca simti asa ,nu e nimic ,mergi mai departe cu rabdare ,incredere si perseverenta ,toti trecem prin astfel de etape ...pana ajungi intr-o zi sa ai mai multa incredere in tine ,dar aceasta incredere nu ti-o poate da decat faptul ca ai stocat in timp exercitiu si experienta si cand privesti panza alba poti zambi si iti imaginezi cum va arata in final fara gandul ca vei da gres.Iti urez sa ai multa rabdare !
lily ursu
lily ursu

Numarul mesajelor : 150
Data de inscriere : 27/08/2009
Varsta : 55
Localizare : iasi

Sus In jos

Discutii libere despre Arta si Artisti . - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere despre Arta si Artisti .

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum