ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
Discutii libere despre Forum - Pagina 2 EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
Discutii libere despre Forum - Pagina 2 EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
Discutii libere despre Forum - Pagina 2 EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
Discutii libere despre Forum - Pagina 2 EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
Discutii libere despre Forum - Pagina 2 EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
Discutii libere despre Forum - Pagina 2 EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
Discutii libere despre Forum - Pagina 2 EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
Discutii libere despre Forum - Pagina 2 EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
Discutii libere despre Forum - Pagina 2 EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
Discutii libere despre Forum - Pagina 2 EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
Discutii libere despre Forum - Pagina 2 EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
Discutii libere despre Forum - Pagina 2 EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

Discutii libere despre Forum

+11
Daniel
euuuuu
greekman
Eugen MALIC
10nu7z
adelinad
Quasimodo
marinic
crina
Adi Sabau
AncaManuela
15 participanți

Pagina 2 din 16 Înapoi  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Urmatorul

In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  crina Mar Noi 09, 2010 10:17 pm

Si te mai indoiesti vreu piculet ca voi lua recompensa cat de curand??? Twisted Evil
Si uite asa Crina se supara pe noi,... si iar se muta !
M-am mutat de-adevaratelea.....si ma mai mut.Va anunt eu cand Wink
Pe ce sectiune sa merg sa imi expun noua resedinta?Pe "atelierul meu".Nu de alat,George,dar nu vreau sa acumulez maxim de puncte in asa de scurt timp si sa te oblig sa ma recompensezi Twisted Evil
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  GEORGE Mar Noi 09, 2010 10:25 pm

[quote="crina"]
GEORGE a scris:
Nici nu stii ce placere e atunci cand imi arunc ochii pe banda,ca acolo imi fug prima data si vad ca a aparut mesaj nou! E ca un drog banda aia,nu ne-o lua,te rugam.... Crying or Very sad

M-ai induiosat Sad nu v-o iau daca imi promiteti ca mai intrati din cand in cand pe panoul general pentru a posta si pe sectiuni date de mult uitarii, dar care sunt destul de interesante .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  crina Mar Noi 09, 2010 10:31 pm

Eu promit si cred ca si ceilalti sunt de acord ,dar promite si tu ca vei fi mai ingaduitor cu noi cand mai calcam in strachini.
Dar cu concursul ce se mai aude? Doar eu si Ancuta am postat lucrarile.
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  GEORGE Mar Noi 09, 2010 10:40 pm

crina a scris:Eu promit si cred ca si ceilalti sunt de acord ,dar promite si tu ca vei fi mai ingaduitor cu noi cand mai calcam in strachini.
Dar cu concursul ce se mai aude? Doar eu si Ancuta am postat lucrarile.

Daca ati fi ales ..o tema cu cai" acum eram ,,pe cai mari !" Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  crina Mar Noi 09, 2010 10:50 pm

Da ,da,cum sa nu! Ca sa castigi tu.Parca noi nu stiam ca suntem "mancati"la capitolul cai Evil or Very Mad
Da' ce creioane folosesti,stimate domn la desenele tale ca prea arata bine desnul ala?
Oare creioanele de Anglia sunt mai calitative ca cele de Romania?Si daca da, ce sanse avem noi?Mad
Era cat p-aci sa mai incasez niste puncte de penalizare fiindca,acest mesaj era sa-l postez la studiu cal si jocheu.Uffff... Crying or Very sad
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  AncaManuela Mier Noi 10, 2010 6:27 am

GEORGE a scris:
Vezi ca aici cred ca se greseste pe forum . Se asteapta raspunsuri si din acest motiv se pierd in ceata . Eu nu scriu pentru a mi se raspunde . Eu scriu pentru ca asa simt ! Twisted Evil Imi propun sa discut despre un subiect anume, iar daca nu mi se raspunde eu imi duc proiectul pana la capat . Cred ca asa ar trebui sa se procedeze si totul ar fi OK.
Ei, tocmai asta voiam sa spun,ca multi isi abandoneaza ideea daca nu gasesc ''public'' si-atunci cu ce suntem noi vinovati?
AncaManuela
AncaManuela

Numarul mesajelor : 172
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 49
Localizare : Vaslui

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  GEORGE Mier Noi 10, 2010 8:51 am

AncaManuela a scris:
Ei, tocmai asta voiam sa spun,ca multi isi abandoneaza ideea daca nu gasesc ''public'' si-atunci cu ce suntem noi vinovati?

Pana acum am deschis foarte multe subiecte si am avut diverse proiecte pe forum . Foarte multe le-am dus pana la capat fara a astepta ajutorul sau parerea cuiva, in ciuda faptului ca am cerut ,,expre" acest lucru . Toate proiectele au fost facute in primul rand pentru a mentine acest forum ,,viu" iar in al doilea rand pentru ai face si pe altii sa-mi urmeze exemplul . Unii au incercat dar au abandonat foarte usor, altii s-au limitat la interese personale ,,au intrat, au vazut, au plecat" . Acum cat de cat a inceput sa mearga intr-o directie buna, zic eu ! . De apreciat este proiectul lui Marius ! Twisted Evil A atacat un subiect foarte interesant, care spune multe si ne face sa intelegem altfel creatiile marilor inaintasi . Sper ca pe viitor si ceilalti membrii sa-si aleaga un subiect si sa-l dezbata pe forum, cu sau fara asistenta .
Foarte mult mi-as fi dorit sa provoc ,,o explozie in lant" . De ex. ,...ideal ar fi fost sa plecam de la anumite subiecte pentru a starni interesul membrilor . Dupa care altii si iar altii, sa deschida noi subiecte, noi discutii si noi comrntarii . s.a.m.d. Un flux de discutii, continu... ! Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 2 Empty Discutii intre artisti

Mesaj  GEORGE Vin Noi 12, 2010 9:09 am

Incepand de astazi in ,,Sectiunea artisti amatori" s-a deschis o noua rubrica ,,Discutii intre artisti" . In aceasta sectiune se pot purta ,,discutii tehnice" despre lucrarile din portofoliu . Evitati totusi discutiile de apreciere excesiva, deoarece fiecare isi cunoaste valoarea si nu cred ca poate fi influentat de nimeni . Nu incercati sa dati sfaturi sau critici nefondate, chiar daca vi se cere .
In cadrul ,,discutiilor tehnice" puteti sa ;
-Cereti relatii autorului despre ,,stilul si tehnica" abordata .
-Cereti sa vi se spuna marimea lucrarilor si cu ce materiale au fost realizate .
-Cereti sa vi se spuna, povestea sau orice informatie despre lucrarile prezentate .
Am deschis aceasta sectiune din necesitatea de a se mentine ,,Portofoliile personale" ale autorilor la nivelul unei ,,Galerii de Arta" iar lucrarile expuse sa arate ca intr-o ,,Expozitie" .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  crina Vin Noi 12, 2010 10:47 am

Ufff Rolling Eyes De-abia le-am invatat pe astea ...cu atelierele de creatie si credeam ca am scapat;putem discuta linistiti,despre toate,doar acolo.
E,dar daca asa trebuie sa fie.....!
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  GEORGE Vin Noi 12, 2010 12:23 pm

crina a scris:Ufff Rolling Eyes De-abia le-am invatat pe astea ...cu atelierele de creatie si credeam ca am scapat;putem discuta linistiti,despre toate,doar acolo.
E,dar daca asa trebuie sa fie.....!

Cu siguranta o sa te obisnuesti Crina ! Very Happy ,...prea era un ghiveci si nu mai intelege-i nimic Evil or Very Mad . Putina curatenie cred ca nu strica . Am curatat aproape toate mesajele din sectiunea ,,portofolii personale" pictura . Invit cu aceasta ocazie toti membri sa-si revizueasca lucrarile si daca mai au noutati, ii poftesc sa le expuna .
Tu gandesti numai din punctul tau de vedere, dar cei care nu au ateliere deschise, unde pot purta discutii ? scratch
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  crina Vin Noi 12, 2010 10:13 pm

Ihiiiiiiii......dau chindie!!! cheers
Daca nu au ateliere deschise ii invit la mine in atelier,la discutii libere si barfim despre tot si toate.
Sa nu vina chiar cu mana goala,sa aduca si ei cate ceva;o poza,o imagine,o lucrare...sau o sampanie drunken
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  Vizitato Sam Noi 13, 2010 7:09 pm

interesanta idee cu deschiderea acestor ateliere artistice darrrrr ,,pe aici nu se trece,,....plictisul este omniprezent ...

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  GEORGE Sam Noi 13, 2010 7:18 pm

Marius a scris:interesanta idee cu deschiderea acestor ateliere artistice darrrrr ,,pe aici nu se trece,,....plictisul este omniprezent ...

Apropoo,...tu de ce nu deschizi un ,,atelier de creatie pirografie" Question Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  Vizitato Sam Noi 13, 2010 9:02 pm

Nu vad o solutie cu o deschiderea la infinit pe o tema ,lipsita de valoare,provocand o iritare vizuala a unor artisti care isi doresc altceva decat o miscare greoaie afisand nnnnnnn subiecte.Daca deschid acest ,,atelier,, nu am facut ,altceva,decat sa imi schimb ,,dulceturile din borcanele mai mari in cele mai mici,,evitand o plafonarea transformand-o intr-o iluzie.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  GEORGE Sam Noi 13, 2010 9:15 pm

Marius a scris:Nu vad o solutie cu o deschiderea la infinit pe o tema ,lipsita de valoare,provocand o iritare vizuala a unor artisti care isi doresc altceva decat o miscare greoaie

Cum vrei tu Marius, dar eu si cred ca si membri nostri isi doreau sa vada cum arata un ,,atelier de creatie pirografie" si mediul unde iti desfasori ,,creativitatea" . Eventual fazele de ardere al materialului si chiar cum arata un ,,aparat de pirogravat" .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  Vizitato Sam Noi 13, 2010 9:27 pm

-Sunt de acord cu tine, George.Daca as avea chef, poate ca am sa incerc o editare....

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  GEORGE Sam Noi 13, 2010 9:33 pm

Marius a scris:-Sunt de acord cu tine, George.Daca as avea chef, poate ca am sa incerc o editare....

Ia o rachie de la Adi si fati chef ! Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 2 Empty O veste buna !

Mesaj  GEORGE Dum Noi 21, 2010 10:53 am

Nu stiu daca stiati dar pe forum este un top al site'urilor de arta in general . De la infiintare ne-am aflat in primele 15 locuri dar nici odata in primele trei . Va pot anunta ca astazi forumul nostru este pentru prima oara pe locul doi . Sper din tot sufletul sa il mentinem in primele trei si macar odata sa ajungem performanta sa gustam si locul intai . Twisted Evil

http://www.shinystat.com/en/cat/Culture-Society/Painting-0.html
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  Vizitato Dum Noi 21, 2010 11:26 am

Felicitari.Dorinta a fost indeplinita.Ce ar aduce acest loc 1...la un plan mai matur pe viitor..

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  crina Dum Noi 21, 2010 8:01 pm

cheers cheers cheers
Uraaaa,uraaaaa......! Daca suntem buni..... tongue
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 2 Empty Cum iti poti deschide un cont in sectiunea ,,Ateliere de creatie"

Mesaj  GEORGE Vin Dec 10, 2010 10:14 am

Cei care doresc sa-si deschida un cont personalizat in sectiunea ,,Ateliere de creatie" pot accesa lincul de mai jos !

https://artisti-plastici.forumgratuit.ro/ateliere-de-creatie-f58/important-t557.htm

Succes !
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  GEORGE Dum Dec 12, 2010 8:41 am

Aconti a scris:
Nu e singurul mesaj de pe acest forum 100% SERIOS... adica George chiar isi da interesul... si chiar reuseste; cred ca ar trebui sa-i oferim un premiu, gen: "ADMINISTRATORUL ANULUI" sau "ANIMATORUL CREATIILOR ARTISTICE 2010";

Nu cred ca merit acest titlu onorant de altfel pentru mine, deoarece nu am reusit pana acum sa tin laolalta decat cativa membri activi . Visul meu este ca acest forum sa devina interactiv pentru intreaga comunitate de artisti amatori . Dar oricum va multumesc pentru ca v-ati gandit la acest lucru si va promit ca nu ma las pana visul meu nu va devenii realitate Twisted Evil .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 2 Empty Ultima stire !

Mesaj  GEORGE Dum Dec 12, 2010 11:32 am

Am pentru voi neplacuta veste de a va anunta ca incepand de astazi parasesc sediul de transmisii din aceasta locatie Sad , dar am bucuria de a va anunta ca foarte curand posibil voi transmite de la noua resedinta Razz .
Am increderea ca forumul va functiona la intreaga capacitate ca si pana acum sau mai mult decat atat ! Sper ca pana de sarbatori sa restabilim legatura, dar pana atunci va voi mai bantui de pe la interneturile locale . Very Happy

Ramaneti cu bine si sa ne revedem sanatosi pana de sarbatori santa !
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  Vizitato Mar Dec 14, 2010 8:14 pm

nici o sansa...poate si mai rau decat atat

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  crina Mar Dec 14, 2010 10:13 pm

Very Happy Very Happy Very Happy
ce nostim esti,Marius!!!
De ce ii inveninezi sufletul lui George ca si asa are o gramada de griji personale.
Femeile mai fac si ele curatenia de sarbatori,iar eu,printre altele....mai aplic cate o dunga,doua,de vopsea boilor mei.
Dar barbatii ce fac? Sau,poate si ei fac curatenie?! Suspect
Twisted Evil
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Discutii libere despre Forum - Pagina 2 Empty Re: Discutii libere despre Forum

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 16 Înapoi  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum