ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
,,Impresii" 10nu7z EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
,,Impresii" 10nu7z EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
,,Impresii" 10nu7z EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
,,Impresii" 10nu7z EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
,,Impresii" 10nu7z EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
,,Impresii" 10nu7z EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
,,Impresii" 10nu7z EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
,,Impresii" 10nu7z EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
,,Impresii" 10nu7z EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
,,Impresii" 10nu7z EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
,,Impresii" 10nu7z EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
,,Impresii" 10nu7z EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

,,Impresii" 10nu7z

4 participanți

In jos

,,Impresii" 10nu7z Empty ,,Impresii" 10nu7z

Mesaj  marinic Mier Iul 27, 2011 5:18 pm

Re: creionari...Ando
10nu7z Astazi la 3:22 pm

-marius nu mai posta schite care nu ne ajuta cu nimic , scuze dar m-am bagat in seama aiurea am jignit artistii dar eu cred ca orice desen ar trebui sa aiba un mesaj si un punct in care toti sa spuna "waw cum a facut asta ?" , oricum frumoase desene.

Re: PICTURA CU ACUL
10nu7z Astazi la 3:16 pm

-foarte frumos dar daca ai avea si lucrari proprii , adica realizate din mintea ta ar fi super, imi cer scuze ca ma bag in seama aiurea.

Re: Portofoliu pictura acrilic Mariana
10nu7z Astazi la 3:14 pm

-imi cer scuze ca ma bag si eu in seama, imi plac toate tablourile, in afara de cel cu Iisus incearca sa il desenezi altfel, asta e parerea mea .

Re: Portofoliul Crinei
10nu7z Astazi la 3:08 pm

-frumos tabloul cu flori , dar .. si imi cer scuze mi se pare prea simplu de realizat ... daca ar fi ceva care sa iasa in evidenta, ceva unic, sa atraga atentia ... ceva pe care artistul ar vrea sa transmita privitorului .. un mesaj
Si daca gresesc , pot sa intreb ce mesaj ai transmis prin tabloul celorlalti ? Daca nu vrei poti sa nu raspunzi . Dar tupa parerea mea toate tablourile ar trebui sa aiba un mesaj un punct central pe care privitorul ar trebui sa il admire..

10nu7z la data de Mar Iun 28, 2011 8:33 pm

-ce ingamfati si plini de aere sunt artistii "batrani" de pe forumul acesta de parca numai ei sunt talentele de pe forum, imi dau seama de acet lucru chiar daca nu am talent , forumul acesta a fost facut doar pentru voi bafta


Speram totusi ca iti vei schimba atitudinea pe acest forum... Exclamation Question

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

,,Impresii" 10nu7z Empty Re: ,,Impresii" 10nu7z

Mesaj  crina Mier Iul 27, 2011 10:39 pm

:))))))))))))))))) Nu te necaji, Marinic..... Se pare ca tanarul nostru coleg se pregateste pentru "profesia de critic de arta" Apropo? Care stie? Criticii de arta au talent? Au ei, intotdeauna dreptate, cand critica o lucrare? Si cine ii poate contrazice pe critici? (Nu e nici o referire la Ionut, ma refer la adevaratii critici de arta
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

,,Impresii" 10nu7z Empty Re: ,,Impresii" 10nu7z

Mesaj  10nu7z Joi Iul 28, 2011 5:10 pm

haha daca va critica cineva lucrarile sariti in sus
am si eu niste lucrari ziceti si voi ceva despre ele
10nu7z
10nu7z

Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 27/04/2011
Varsta : 37
Localizare : Vaslui

Sus In jos

,,Impresii" 10nu7z Empty Re: ,,Impresii" 10nu7z

Mesaj  crina Joi Iul 28, 2011 10:42 pm

Stai ca ti le critic eu, acushica.....
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

,,Impresii" 10nu7z Empty Salutari cordiale Ionut !

Mesaj  GEORGE Sam Iul 30, 2011 9:15 am

10nu7z a scris:haha daca va critica cineva lucrarile sariti in sus
am si eu niste lucrari ziceti si voi ceva despre ele

Imi cer mii de scuze Ionut ca nu te-am bagat in seama pana acum, dar vezi tu foarte multi membri posteaza cateva lucrari si asteapta reactia semenilor din acesta comunitate . Daca nu i se raspunde crede ca nu este remarcat sau mai rau ignorat . Complet fals . Valoarea lucrarilor noastre creste odata cu evaluarea in timp al evolutiei noastre . Cu cat lucram mai mult, cu cat perseveram mai mult si cu cat studiem mai mult o anumita tehnica, care de multe ori trebuie sa fie personalizata, cu atat poti sa te detasezi de semenii tai si ai ocazia sa fi tu insuti, adica sa devii unic, cu alte cuvinte sa ajungi ,,un adevarat artist". M-am uitatat atent la cele cateva lucrari ale tale si mi-am dat seama ca ai potential iar daca vei lucra foarte mult vei ajunge sa ai rezultatele pe care ti le doresti . Caricatura este foarte haiosa si chiar simpatica prin care ai devenit si tu simpatic, eu as propune-o chiar mascota acestui forum pentru ca in opinia mea ne reprezinti . Daca tu nu ai exista ar trebui sa te inventam . Pe langa o mare greseala care ai facut-o cu voie sau fara de voie eu te felicit pentru revigorarea acestui forum care de foarte mult timp se afla in ,,moarte clinica" . Daca acest forum ar avea mai multi ,,Ionuti" care sa-si exprime anumite critici constructive vis-a-vis de postarile nostre, am ajunge iar in topul site'urilor de Arta . Nu ti-as fi scris aceste randuri daca nu as fi constatat ca pe langa mesajele tale destul de pertinente justificate sau nu, ai comis o greseala pe care te rog sa o indrepti . Un membru acestui forum a fost criticat de tine pe nedrept si cred ca pe langa mesajul tau neinspirat ai produs o anumita trauma si ai reusit sa jignesti poate fara voia ta un anumit crez al nostru si anume ca ceea ce facem noi se numeste ,,arta" iar noi ne numim ,,artisti" chiar daca suparam pe cineva .
Sper ca pe viitor vom mai avea ocazia sa ne cunoastem mult mai bine . O zi buna !
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

,,Impresii" 10nu7z Empty Re: ,,Impresii" 10nu7z

Mesaj  crina Sam Iul 30, 2011 10:21 am

[quote="GEORGE"] Daca tu nu ai exista ar trebui sa te inventam . Pe langa o mare greseala care ai facut-o cu voie sau fara de voie eu te felicit pentru revigorarea acestui forum care de foarte mult timp se afla in ,,moarte clinica" . Daca acest forum ar avea mai multi ,,Ionuti" care sa-si exprime anumite critici constructive vis-a-vis de postarile nostre, am ajunge iar in topul site'urilor de Arta . [/quote]
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

,,Impresii" 10nu7z Empty Re: ,,Impresii" 10nu7z

Mesaj  Vizitato Sam Iul 30, 2011 2:02 pm

.............


Ultima editare efectuata de catre Marius in Vin Sept 16, 2011 12:11 am, editata de 2 ori

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

,,Impresii" 10nu7z Empty Re: ,,Impresii" 10nu7z

Mesaj  GEORGE Sam Iul 30, 2011 7:39 pm

Marius a scris: Propun un nou administrator in calitatea lui Ionut poate vom duce acest site in topul artelor...

Ar fi o ideie buna pentru ca actualul Administrator Adi ne-a parasit . Eu tind sa cred ca Ionut este un tip simpatic de buna credinta care a dorit sa va necajeasca putin pentru a va scoate din starea asta de apatie care s-a abatut asupra tuturor, asa ca nu-l judecati asa aspru . Aproape toata lumea care intra pe forum spune astept critici, iar daca cineva indrazneste sa o faca va suparati . Nu este corect ! Parerea mea .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

,,Impresii" 10nu7z Empty Re: ,,Impresii" 10nu7z

Mesaj  GEORGE Sam Iul 30, 2011 7:42 pm

crina a scris:
GEORGE a scris: Daca tu nu ai exista ar trebui sa te inventam . Pe langa o mare greseala care ai facut-o cu voie sau fara de voie eu te felicit pentru revigorarea acestui forum care de foarte mult timp se afla in ,,moarte clinica" . Daca acest forum ar avea mai multi ,,Ionuti" care sa-si exprime anumite critici constructive vis-a-vis de postarile nostre, am ajunge iar in topul site'urilor de Arta .

Ce-ai vrut sa spui ca eu nu inteleg ! Evil or Very Mad
Vorbeste cu vorbe, Crina !
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

,,Impresii" 10nu7z Empty Re: ,,Impresii" 10nu7z

Mesaj  Vizitato Sam Iul 30, 2011 8:26 pm

Votez pe Ionut, noul administrator!...imi cer scuze ca ma bag in seama asa aiurea Twisted Evil

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

,,Impresii" 10nu7z Empty Re: ,,Impresii" 10nu7z

Mesaj  crina Sam Iul 30, 2011 11:08 pm

Nazdravanul de Ionut....:))))) ,ia uite cum a devenit el vedeta pe forum.... Nimeni nu e suparat pe el, poate, un pic Geta, ca a fost cam obraznic, dar in rest....In legatura cu acel citat ramas in aer..., am vrut sa zic ca forumul a avut destui "revigoranti", dar undeva, ceva s-a interpretat. Cat despre "critici constructive"....., ma indoiesc ca asta poate sa insemne "tachinarile" lui Ionut. El, doar se distreaza, atata tot. :))))) Dar...talentat la desen, este. ADMINISTRATOR ???!!! De ce nu?! Ar fi amuzant.:))
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

,,Impresii" 10nu7z Empty Re: ,,Impresii" 10nu7z

Mesaj  GEORGE Dum Iul 31, 2011 8:23 am

crina a scris:Nazdravanul de Ionut....Smile)))) ,ia uite cum a devenit el vedeta pe forum.... Dar...talentat la desen, este. ADMINISTRATOR ???!!! De ce nu?! Ar fi amuzant.Smile)

Mai fratilor, dar unde o fi Ionut ! Noi il preaslavim, il admiram, il incoronam si il urcam in scaunul cel mai inalt al forumlui, iar el ne ignora . Eu cred ca nici el saracul nu se astepta la o asa rasturnare de situatie. Evil or Very Mad
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

,,Impresii" 10nu7z Empty Re: ,,Impresii" 10nu7z

Mesaj  crina Dum Iul 31, 2011 9:25 am

Daaaaa....,am devenit 'avocatii diavolului'...hi,hi,hi.... Sa vedeti ce ne pune, el ,"pielea pe bat", cat de curand :)))) cu niste "remarci" geniale, de-ale dumnealui. Postul de administrator, cred ca i se potriveste cel mai bine pt a "intinde piei"....:)))))))))))
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

,,Impresii" 10nu7z Empty Re: ,,Impresii" 10nu7z

Mesaj  GEORGE Dum Iul 31, 2011 10:19 am

crina a scris: In legatura cu acel citat ramas in aer..., am vrut sa zic ca forumul a avut destui "revigoranti", dar undeva, ceva s-a interpretat.

Nu cred ca acesta este motivul ! Forumul nu ar trebui sa stea in cativa membri pentru a exista . De dorit ar trebui sa fie o avalansa de mesaje din partea tuturor membrilor . Fiecare din noi ar trebui sa contribue la bunul mers al forumului in functie de preocuparile fiecaruia . Pe mine personal ma supara pasivitatea unora si din acest punct de vedere am hotarat sa intru si eu in aceasta tabara . O zi buna tuturor !
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

,,Impresii" 10nu7z Empty Re: ,,Impresii" 10nu7z

Mesaj  10nu7z Joi Aug 04, 2011 6:29 pm

va multumesc ca m-ati ajutat cu nimic , mai bine continui de unul singur, vad ca nu am de la cine invata, mai bine ma invat eu .. de asta e forumul asta varza ca nu il mai intereseza pe nimeni de altii
10nu7z
10nu7z

Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 27/04/2011
Varsta : 37
Localizare : Vaslui

Sus In jos

,,Impresii" 10nu7z Empty Re: ,,Impresii" 10nu7z

Mesaj  GEORGE Joi Aug 04, 2011 9:03 pm

10nu7z a scris:va multumesc ca m-ati ajutat cu nimic , mai bine continui de unul singur, vad ca nu am de la cine invata, mai bine ma invat eu .. de asta e forumul asta varza ca nu il mai intereseza pe nimeni de altii

Acum iti inteleg frustarea, dar sa sti Ionut ca un artist se naste nu se fabrica indiferent de cat este de scolit . Noi nu ajutam pe nimeni si nici nu-i invatam nimic . Menirea acestui forum este de a elimina toate tehnicile celorlalti si sa creem o tehnica unica care sa ne reprezinte sa fim unici si sa devenim adevarati artisti . Cel care copie este un falsor si nu o sa ajunga niciodata in varful piramidei . Daca ai fi citit motoul nostru ,,Nu astepta sa fii intrebat ce-i cu tine pe forum, ci doar trebuie sa fii tu insuti !"ai fi inteles si tu care este rolul tau in aceasta comunitate .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

,,Impresii" 10nu7z Empty Re: ,,Impresii" 10nu7z

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum