ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF

5 participanți

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF Empty 1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF

Mesaj  GEORGE Mar Sept 22, 2009 5:24 pm

Pentru ca ma simt vinovat de declansarea acesti concurs, mi-am luat inima in dinti si doresc sa fiu primul inscris . Fiti alaturi de mine si participati cu incredere, pentru ca sunt convins la final vom avea cu totii de castigat . Voi participa cu o lucrare in relief la sectiunea ,,bas-relief" . Va doresc mult, mult succes tuturor participantilor .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF Empty Start concurs !

Mesaj  GEORGE Mier Sept 30, 2009 9:49 pm

Banuiesc ca multi sau intrebat unde am disparut o scurta perioada de timp . Adevarul este ca am avut febra Very Happy ,...contaminat de febra concursului, mi-am permis un ,,concediu medical", pentru a-mi incarca bateriile . Am in cap o groaza de imagini de felul cum va arata lucrarea de concurs, dar nici pana acum nu m-am hotarat . Sper ca o voi face in curand ! Va voi tine la curent cu eventuale noutati . Succes tuturor !
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF Empty Bun gasit, din nou !

Mesaj  GEORGE Lun Oct 05, 2009 8:43 am

Trebuie sa recunosc ca acest concurs m-a indepartat de la proiectele cotidiene . Am negrijat sa mai fiu corespondentul vostru special si sa va tin la curent cu manifestarile cultural artistice de aici la Londra, am interupt pregatirea pentru facultate, mi-am negrijat unii prieteni,…si nu numai ! . Asa ca de acum inainte in paralel cu pregatirea lucrarii de concurs, ma voi axa si pe alte proiecte abandonate .
Va urez o saptamana buna !.
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF Empty RELIEFISMUL

Mesaj  GEORGE Mier Oct 07, 2009 9:48 pm

In curand voi lansa pe piata artistica un nou current artistic ,, RELIEFISMUL “ .
Fiti alturi de mine daca doriti sa intrati in istoria artelor Very Happy .

Daca va pac lucrarile in relief intra in Fan clubul reliefistilor . Intrarea gratuita Very Happy !
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF Empty Re: 1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF

Mesaj  Adi Sabau Mier Oct 07, 2009 10:00 pm

.. nu stiu ce-i ala .. da' tin cu tine ..! .. Laughing
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF Empty Re: 1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF

Mesaj  GEORGE Mier Oct 07, 2009 10:30 pm

Adi Sabau a scris:.. nu stiu ce-i ala .. da' tin cu tine ..! .. Laughing

Pentru ca sa intelegi trebuie sa te teleportez in timp !
Anul 2o09 ,Forumul artistilor amatori .
RELIEFISMUL - Curent artistic cu expresivitate reliefista realizate de marele artist George Tunariu, care a trait in sec. XX / XXI , sfarsitul mileniului II si inceputurile mileniul III . Creatiile sale ,,unicat” sunt realizate in stil propriu, cu materiale neconventionale numit ,,GEOPLAST", 100% creatii originale . Acesta a trait in timpul marilor pictori Eugen Malic ,Adi Sabau Very Happy si altii . Lansarea acestui curent artistic s-a produs pe Forumul artistilor amatori ai acelor vremuri .


Ultima editare efectuata de catre GEORGE in Mar Feb 09, 2010 10:06 am, editata de 1 ori
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF Empty Re: 1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF

Mesaj  Aconti Joi Oct 08, 2009 7:25 am

George,

Geoplastul se poate aplica pe panza?
De exemplu, intr-un peisaj, vreau sa redau scoarta copacilor, cat mai realistic... sa o reliefez!
Aconti
Aconti
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 121
Data de inscriere : 25/06/2009
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF Empty Fan Clubul Reliefistilor

Mesaj  GEORGE Joi Oct 08, 2009 8:31 am

Aconti a scris:George,Geoplastul se poate aplica pe panza?
De exemplu, intr-un peisaj, vreau sa redau scoarta copacilor, cat mai realistic... sa o reliefez!

Ma bucur ca ti-am starnit interesul ! . Iata o ideie foarte buna, care din pacate este nerealizabila . Panza nu suporta o greutate mai mare si cred ca din acest motiv nu este buna pentru ,,Geoplast” . Cel mai bun suport expierimentat de mine este placa de rigips (gips-carton), deoarece este foarte absorbanta, suporta foarte multa greutate, este flexibila .
Si eu m-am gandit la ceva de genu propus de tine ! . Pana acum eu am reliefat toata suprafata . Voi studia si ideia ta . Voi reliefa anumite portiuni, iar fundalul il voi picta . Pentru ca am reusit sa-ti captez atentia, esti invitatul meu in Fan Clubul Reliefistilor Very Happy .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF Empty PRO

Mesaj  Eugen MALIC Joi Oct 08, 2009 1:27 pm

George, eu te sustin in initiativa ta, ca de fiecare data si incerc sa te ajut atat cat pot. Ti-ai insusit foarte bine istoria artei si ai remarcat ca arta este in continua schimbare (vorbesc de cea plastica in principal) si tot timpul vor apare si isi vor gasi locul curentele artistice. Ma bucur ca ai initiativa si iti doresc succes si sa reusesti sa strangi in jurul tau cat mai multi iubitori de arta care sa adere la curentul propus de tine.
Eugen MALIC
Eugen MALIC
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 490
Data de inscriere : 14/06/2009
Localizare : MEDGIDIA

http://www.eugenmalic.ro

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF Empty O viata pentru o ideie !

Mesaj  GEORGE Joi Oct 08, 2009 10:49 pm

Eugen MALIC a scris:George, eu te sustin in initiativa ta, ... iti doresc succes si sa reusesti sa strangi in jurul tau cat mai multi iubitori de arta care sa adere la curentul propus de tine.

Multumesc Eugen pentru sprijinul acordat .
Intodeauna mi-am dorit sa realizez ceva care nu a realizat nimeni pana acum . Nu doresc sa minimalizez pe nimeni, iar eu sa devin in ochii semenilor un ,,super artist" Very Happy , dar ceea ce fac, este un stil neconformist, cu mijloace si materiale neconformiste . Eu cred in ideia mea, si nimeni si nimic in lumea asta, nu ma poate abate de la drumul meu . Asa ca in curand va voi invita din nou in atelierul meu . Dar pana atunci va doresc multa concentrare asupra temei de concurs ,,PEISAJ EXOTIC" .
Eu concurez singur in sectiunea bas relief, asa ca locul intai imi este asigurat Very Happy . Concurenta mare va fi in sectiunea pictura carora le urez din nou,... multa putere de creatie !
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF Empty In atentia concurentilor !

Mesaj  GEORGE Mar Oct 13, 2009 8:33 am

Imi pot anunta colegii de suferinta, aflati in travaliul nasterii unei idei privind concursul ARS LONGA VITA BREVIS, ca am reusit si eu sa procur materialele necesare confectionarii suportului pentru executarea unei lucrari artistice in relief . Incepand de maine va voi invita in atelierul meu de creatie Very Happy . Pe maine !
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF Empty Atelier de creatie BAS RELIEF

Mesaj  GEORGE Mier Oct 14, 2009 8:32 am

Am placerea sa va arat spatiul in care voi crea lucrarea de concurs Very Happy . Acest spatiu nu este un atelier de tamplarie de aluminiu, cum ar parea la prima vedere, ci o mansarda in plina amenajare care a fost construita 100% de mine (dar asta este o alta discutie) .
Dupa cum vedeti am cumparat o scandura de 120/18 mm, pentru rama tabloului . Cu ajutorul circularului am debitat materialul la 45 de grade, pentru al fixa pe placa de rigips .
In mesajul urmator, confectionarea propiu-zisa a suportului in vederea executarii lucrarii de concurs .

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF Atelier11 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF W800

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF Atelier21 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF W800

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF Atelier31 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF W800
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF Empty Re: 1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF

Mesaj  Adi Sabau Mier Oct 14, 2009 11:22 am

Uaaaa .. ce loc faain ....!!!! Esti demn de invidiat ..!

Dabia astept sa vad etapele de lucru ..

Spor la treaba!
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF Empty Buna treaba

Mesaj  Eugen MALIC Joi Oct 15, 2009 7:22 pm

Subscriu si eu la postarea lui Adi referitor la spatiul tau, bravo.

Foarte bun inceputul realizarii unei lucrari. Asteptam etapele celelalte. Succes !

PS. Eu o voi continua pe a mea in weekend.
Eugen MALIC
Eugen MALIC
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 490
Data de inscriere : 14/06/2009
Localizare : MEDGIDIA

http://www.eugenmalic.ro

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF Empty Suport Bas relief

Mesaj  GEORGE Joi Oct 15, 2009 9:01 pm

Ma bucur foarte mult ca va place spatiul in care voi executa lucrarea de concurs . Este un spatiu nou, special construit pentru atelier de creatie Very Happy .
Imaginiile cred ca nu necesita prea multe comentarii . Totusi voi comenta img.2 care este spatele suportului, iar pe colturi am pus niste intarituri care dupa uscare vor fi inlaturate .
Daca sunt totusi nelamuriri, va stau la dispozitie !
In mesajul urmator, confectionarea stativului .

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF Suport11 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF W800

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF Suport21 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF W800

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF Suport31 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF W800
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF Empty Re: 1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF

Mesaj  Aconti Joi Oct 15, 2009 9:51 pm

GEORGE a scris:Ma bucur ca ti-am starnit interesul ! Pentru ca am reusit sa-ti captez atentia, esti invitatul meu in Fan Clubul Reliefistilor Very Happy .

Cred ca daca vei trage o privire in portoliul meu, la trandafirii ceruiti, iti vei da si singur seama ca sunt un impatimit al picturii in relief... Deci, ce ziceai de fan-clubul reliefistilor?
Aconti
Aconti
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 121
Data de inscriere : 25/06/2009
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF Empty Fan-clubul reliefistilor(proiect)

Mesaj  GEORGE Sam Oct 17, 2009 7:42 pm

Aconti a scris: ... Deci, ce ziceai de fan-clubul reliefistilor?

Fan clubul reliefistilor este un proiect de-al meu mai vechi in care doresc sa adun toti iubitorii de arta in relief . Materialele Geoplast cu care am lucrat au doua retete . Sa zicem Geoplast 1, care este si materialul cu care am inceput si cu care am executat lucrarile de pionerat, intentionez sa o fac cunoscuta gratuit(in anumite conditii Very Happy) . Pentru ca esti primul care ti-ai manifestat interesul pentru relief si chiar ai executat o lucrare intr-o anumita tehnica, te numesc membru de onoare al acestui club si vei primii reteta prin MP, numai daca si tu iti doresti acest lucru Very Happy . Reteta Geoplast 2 , din motive lesne de inteles v-a ramane secreta Very Happy .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF Empty Re: 1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF

Mesaj  Aconti Lun Oct 19, 2009 9:38 pm

GEORGE a scris:Fan clubul reliefistilor este un proiect de-al meu mai vechi in care doresc sa adun toti iubitorii de arta in relief.
Geoplast 1, care este si materialul cu care am inceput si cu care am executat lucrarile de pionerat, intentionez sa o fac cunoscuta gratuit(in anumite conditii Very Happy). Pentru ca esti primul care ti-ai manifestat interesul pentru relief si chiar ai executat o lucrare intr-o anumita tehnica, te numesc membru de onoare al acestui club si vei primii reteta prin MP, numai daca si tu iti doresti acest lucru Very Happy.

Lesne de inteles ca astept MP-ul de la tine!
lol!
Aconti
Aconti
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 121
Data de inscriere : 25/06/2009
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF Empty Re: 1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF

Mesaj  Adi Sabau Lun Oct 19, 2009 11:27 pm


Lesne de inteles ca astept MP-ul de la tine!

Mai asteapta ..! George inca se lupta cu virusii ..!!




P.S. Ma gandeam sa-i trimit o pastila de Piramidon ... ... Laughing
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF Empty Re: 1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF

Mesaj  GEORGE Mar Oct 20, 2009 6:34 pm

Adi Sabau a scris: Mai asteapta ..! George inca se lupta cu virusii ..!!
P.S. Ma gandeam sa-i trimit o pastila de Piramidon ... ... Laughing

Ai dreptate Adi, am mare nevoie de pastile anti-gripale Very Happy !, deoarece am contactat si eu virusul de la calculator . Gripa nu este de tip A, este de la tip P de la ,,Porc cu doua piciare", deoarece numai aceste animale trimit virusi si la calculatoare . Dupa ce imi reformatez calculatorul, ma jur sa nu mai dau clik pe site'uri necunoscute . Cine doreste sa comunice cu noi sa posteze imagini direct pe forum . M-am facut rau, nu-i asa affraid !
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF Empty Re: 1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF

Mesaj  Adi Sabau Joi Oct 22, 2009 11:05 pm

GEORGE a scris: M-am facut rau, nu-i asa affraid !

Nu .. tot baiat bun esti .. ai doar simptome de la gripa !... Laughing
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF Empty Big sevalet .

Mesaj  GEORGE Joi Oct 29, 2009 9:27 pm

Iata si sevaletul executat de mine in conceptul DIY (Do it yourself) .

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF Foto1oe1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF W600

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF Foto2z1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF W600

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF Foto3ic1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF W600

In mesajul urmator voi incerca sa va prezint cum imi prepar materialul numit GEOPLAST .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF Empty Amator ?

Mesaj  Eugen MALIC Mar Noi 03, 2009 5:05 pm

Amatori - amatori dar vad ca la tine lucrurile sunt serioase nu gluma.

Esti priceput si faci lucruri profesioniste. Esti meserias !

Astept si primele imagini cu lucrarea propriuzisa.
Eugen MALIC
Eugen MALIC
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 490
Data de inscriere : 14/06/2009
Localizare : MEDGIDIA

http://www.eugenmalic.ro

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF Empty Re: 1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF

Mesaj  GEORGE Mar Noi 03, 2009 8:05 pm

Eugen MALIC a scris: Amatori - amatori dar vad ca la tine lucrurile sunt serioase nu gluma . Esti priceput si faci lucruri profesioniste. Esti meserias !

Asai Eugen, sunt meseris Very Happy ! . De un an si jumatate ma ocup de ameajarea unei case Londoneze, care apartine familiei . La parter in living pe un perete va trona lucrarea in relief ,,heghelia de cai" . Nu stiu daca iti mai aduci aminte dar pe unul din forumuri spuneam ca lucrarile mele fiind pe suport de gips-carton, se preteaza incororarea in perete . Acum visul urmeaza sa devina realitate . In curand pentru cei interesati in sectiunea LUCRARI ATISTICE IN RELIEF, voi posta si aceasta tehnica de incorporare . O seara buna !
Adevarul este ca studiind istoria artelor am citit de foarte multi artisti care au sfarsit in mizerie si saracie, asa ca m-am gandit sa ma apuc de munca Very Happy .

Eugen MALIC a scris: Astept si primele imagini cu lucrarea propriuzisa.

Daca ai stii cat de greu imi este sa ma hotarasc la felul in care va arata lucrarea . Am foarte multe idei si imi este teama ca daca concurez de unul singur la seciunea relief, sa nu ajung pe locul doi Very Happy . Mai este o problema daca fac materialul trebuie sa am foarte bine conturata imaginea deoarece risc sa mi se usuce materialul .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF Empty Re: 1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF

Mesaj  Adi Sabau Mar Noi 03, 2009 8:51 pm

GEORGE a scris:
.... studiind istoria artelor am citit de foarte multi artisti care au sfarsit in mizerie si saracie .....

Da, dar stranepotii lor o duc bine ...! E investitie in timp ... Smile

Si eu sunt curios de evolutia lucrarii ..!
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF Empty Re: 1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum