ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF

5 participanți

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 Empty Re: 1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF

Mesaj  Adi Sabau Joi Noi 26, 2009 9:18 pm

Hmmm .. imaginea de ansamblu schimba totul...! Imi place grozav!
Vezi sa nu o strici cand dai culorile .. ! .. 1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 Icon_biggrin
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 Empty Re: 1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF

Mesaj  GEORGE Joi Noi 26, 2009 9:47 pm

Adi Sabau a scris:Hmmm .. imaginea de ansamblu schimba totul...! Imi place grozav!
Vezi sa nu o strici cand dai culorile .. ! .. 1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 Icon_biggrin

Nu am cum sa-l stric cu atatea informatii despre pictura. de pe acest forum Evil or Very Mad !
Am si procurat culori acrilice si un set de pensule . Dar despre acest lucru, in mesajele urmatoare .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 Empty Culori acrilice

Mesaj  GEORGE Vin Noi 27, 2009 9:51 pm

Pentru ca pana acum am lucrat numai in ulei, m-am decis sa incerc si cu acrilice . Intr-o zi am gasit o trusa de acrilice, fiind si convenabil la pret,... am cumparat-o (img.1). Numai ca in alta zi am gasit o alta oferta, la sub jumatate de pret . Am fost tentat si am cumparat al doilea set de culori acrilice (img. 2) . Dupa cum vedeti, eu am luat lucrurile in serios ! Very Happy .

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 Img4014d1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 W600

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 Img40131 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 W600
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 Empty Buna treaba

Mesaj  Eugen MALIC Sam Noi 28, 2009 8:25 am

Nimeni nu a insinuat macar ca nu ai lua lucrurile in serios. Smile

Ce chestie, eu nu am lucrat deloc cu acrilice. Astept primele impresii despre cum merge acrilicul pe lucrarea ta. Am sa iau si eu zilele astea doar culorile de baza pentru a incerca.
Eugen MALIC
Eugen MALIC
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 490
Data de inscriere : 14/06/2009
Localizare : MEDGIDIA

http://www.eugenmalic.ro

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 Empty Trusa pensule pentru culori acrilice

Mesaj  GEORGE Sam Noi 28, 2009 4:39 pm

Dar la trusele de culori acrilice, trebuiau si pensule adecvate Very Happy .

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 Img4015l1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 W600
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 Empty Suport pentru pensule .

Mesaj  GEORGE Dum Noi 29, 2009 6:20 pm

Suportul pentru pensule nu reprezinta decat un, moft . Interesanta este sita pentru indepartarea rezidurilor de pe perii pensulelor .

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 Img3953h1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 W600

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 Img39561 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 W600
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 Empty Re: 1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF

Mesaj  Adi Sabau Lun Noi 30, 2009 10:20 pm

Hmm .. interesant. Nu stiam despre nici o sita. Mihai Olteanu picteaza cu acrilice dar n-am vazut la el asa ceva ..!
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 Empty Cine este, Mihai Olteanu ?

Mesaj  GEORGE Mar Dec 01, 2009 6:21 pm

Adi Sabau a scris: Mihai Olteanu picteaza cu acrilice .......!

As dorii sa stiu mai multe despre Mihai Olteanu si creatiile acestuia . Nu ar fi rau daca i-ai face si o invitatie pe forum .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 Empty Pentru Adi

Mesaj  Eugen MALIC Mier Dec 02, 2009 2:27 pm

Propunerea mea este sa-i posteze Adi un mic profil in sectiunea "Artistul zilei". Eu am citit diverse articole avandu-l ca subiect pe domnul Mihai Olteanu si am vizualizat multe din lucrarile sale si chiar m-as bucura sa figureze in acea sectiune.
Eugen MALIC
Eugen MALIC
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 490
Data de inscriere : 14/06/2009
Localizare : MEDGIDIA

http://www.eugenmalic.ro

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 Empty Am o mare problema !

Mesaj  GEORGE Vin Dec 04, 2009 10:19 am

Suportul meu fiind in relief, nu pot sa realizez un fond placut vederii . Din acest motiv am plecat ,,prin targ"(a se citi prin oras), sa gasesc niste spray'uri adecvate temei de concurs . Va voi tine la curent cu ceea ce am gasit Exclamation .

Am totusi o intrebare ! . Folosirea culorilor acrilice, vor fii compatibile cu, culorile din spray'uri ? . Fac totusi precizarea ca voi cauta spray'uri, tot pe baza de acrilice . Care este parerea voastra !
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 Empty Spray'uri acrilice .

Mesaj  GEORGE Vin Dec 04, 2009 8:27 pm

Spray'iurile de mai jos nu le-am procurat de la fondul plastic asa cum ar fi trebuit, ci de la un centru pentru accesorii auto . De ce ?,... va veti intreba ! . Raspunsul este simplu, sunt un amator ! . Daca as fi fost profesionist as fi aplicat cele invate la facultate . Iar trebuie sa recunosc ca sunt si eu curios sa vad, ce va iesi Very Happy .


1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 Img4016n1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 W600
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 Empty Vernis universal

Mesaj  GEORGE Sam Dec 05, 2009 8:36 pm

Iar pentru vernisare, am ales acest tip de spray, pentru culor acrilice... si nu numai .

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 Img4017a1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 W600

Acum pentru ca cred ca mi-am procurat tot ce-mi trebuie pentru pictura, am intrat pe ultima suta de metri Very Happy .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 Empty PROBA 1

Mesaj  GEORGE Dum Dec 06, 2009 9:03 pm

Am inceput sa testez culorile din spray'uri . Deocamdata am folosit doar doua . Cum vi se pare Very Happy !

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 Img3992fv1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 W600
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 Empty Proba 2

Mesaj  GEORGE Lun Dec 07, 2009 8:22 pm

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 Img4004x1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 W600
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 Empty Re: 1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF

Mesaj  Adi Sabau Mier Dec 09, 2009 12:57 am

Insista ...!!! Esti pe calea cea buna ..! .. 1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 Icon_biggrin
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 Empty Multumesc pentru indemn !

Mesaj  GEORGE Mier Dec 09, 2009 8:58 am

Adi Sabau a scris:Insista ...!!! Esti pe calea cea buna ..! .. 1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 Icon_biggrin

Adi, am inteles mesajul si te rog a ma crezi ca stiu ca l-ai spus cu cele mai bune intentii, dar cred ca ti s-a intamplat si tie sa ajungi intr-un punct si sa te opresti din tema ca daca vei continua si vei ,,insista", exista pericolul sa strici totul .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 Empty O alta faza de lucru

Mesaj  GEORGE Vin Dec 11, 2009 7:51 pm

Pana la expunerea lucrarii finale de concurs, mai postez un alt mic fragment .

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 Img4005t1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 W600
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 Empty 2 - O alta faza de lucru ,

Mesaj  GEORGE Sam Dec 12, 2009 7:14 pm

.....si o alta secventa .

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 Img4006e1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 W600
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 Empty 3 - O alta faza de lucru

Mesaj  GEORGE Dum Dec 13, 2009 8:27 pm

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 Img4007k1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 W600
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 Empty Alte imagini in avanpremiera

Mesaj  GEORGE Joi Dec 17, 2009 9:56 pm

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 Img4058u1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 W450

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 Img4059k1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 W450

Vor urma ultimile retusuri !
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 Empty Alte imagini in avanpremiera - 2

Mesaj  GEORGE Vin Dec 18, 2009 5:48 pm

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 Img4063b1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 W450

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 Img4064t1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 W450
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 Empty Ultima avanpremiera !

Mesaj  GEORGE Dum Dec 20, 2009 12:47 am

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 Img4060j1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 W450

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 Img4061s1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 W450
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 Empty MISIUNE INDEPLINITA

Mesaj  GEORGE Dum Dec 20, 2009 4:27 pm

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 Lucrareconcurscopy1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 W619


Ultima editare efectuata de catre GEORGE in Dum Dec 27, 2009 10:09 pm, editata de 1 ori
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 Empty Re: 1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF

Mesaj  Adi Sabau Lun Dec 21, 2009 1:02 am

Uaaaaaaaaaaaaaaaa... cum ai reusit contrastul ala .. ..!!???
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 Empty Un viitor proiect - Aerografia .

Mesaj  GEORGE Lun Dec 21, 2009 11:07 am

Adi Sabau a scris:Uaaaaaaaaaaaaaaaa... cum ai reusit contrastul ala .. ..!!???

Am folosit un mixaj intre spray'uri si culori acrilice . Tot fundalul inclusiv norii au fost realizati cu spray'ul . Pot sa va spun ca spray'ul si culoarea acrilica este compatibila, nu mi-au dat batai de cap si nu au reactii adverse . Viitorul experiment va fi sa execut o lucrare in relief, folosind un aparat aerograf .
Dar asta numai daca se va initia un nou concurs Very Happy ! (...santaj Very Happy )
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF - Pagina 4 Empty Re: 1 - Concurent GEORGE TUNARIU - sectiunea BAS RELIEF

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum