ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
TATE MODERN COLLECTION - Pagina 9 EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
TATE MODERN COLLECTION - Pagina 9 EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
TATE MODERN COLLECTION - Pagina 9 EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
TATE MODERN COLLECTION - Pagina 9 EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
TATE MODERN COLLECTION - Pagina 9 EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
TATE MODERN COLLECTION - Pagina 9 EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
TATE MODERN COLLECTION - Pagina 9 EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
TATE MODERN COLLECTION - Pagina 9 EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
TATE MODERN COLLECTION - Pagina 9 EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
TATE MODERN COLLECTION - Pagina 9 EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
TATE MODERN COLLECTION - Pagina 9 EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
TATE MODERN COLLECTION - Pagina 9 EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

TATE MODERN COLLECTION

+4
Eugen MALIC
Aconti
Adi Sabau
GEORGE
8 participanți

Pagina 9 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 9 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  Adi Sabau Mar Noi 09, 2010 10:44 am

GEORGE a scris: ... ori ,,creatorul" ori cei care decid ca aceste capodopere sa fie expuse isi bat joc de mine, cu alte cuvinte aceste creatii sunt executate din start cu un singur scop ,,sa-i prostim pe prosti" . Parerea mea ! Twisted Evil

Ei da, mi-a mai venit inima la loc !!!! Laughing Laughing
Acum ma simt mai bine .. ca nu ma las prostit!!!

... si vorba Ancai:
.. ''arta'' pe care o promoveaza fiind scuza perfecta pentru lipsa de talent ...
Cam asa mi se pare si mie ..!!!

Dar totusi!
Care e explicatia ca sunt expuse intr-un mare muzeu din Londra!?
Asta nu pricep. Rolling Eyes
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 9 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  crina Mar Noi 09, 2010 11:11 am

Dar,de Brancusi nu ai dat,George? Pe la etajul 4,pe acolo.....,vreo 10 sali cu lucrarile lui?! Suspect Sa ne laudam si noi cu unul de-al nostru Smile
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 9 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  GEORGE Mar Noi 09, 2010 11:59 am

Adi Sabau a scris:
Dar totusi!
Care e explicatia ca sunt expuse intr-un mare muzeu din Londra!?
Asta nu pricep. Rolling Eyes

O sa incerc tot eu sa-ti explic . Tot ieri am gasit un grup de turisti printre care doi vorbeau romaneste . Am intrat in discutie cu unul dintre ei care avea aliura de ,,Artist" . Spre surprinderea mea nu desenase si nici nu pictase in viata lui, dar pretindea ca este un foarte bun cunoscator de Arta . Nu intru in amanunte, dar banuiti ca mi-am exprimat dorinta de a ma face sa inteleg,... de ce nu inteleg nimic . Printre altele m-a intrebat daca am mai vazut vre-o expozitie, ce meserie am, ca sa vada cu cine sta de vorba . I-am spus sunt ospatar si ca da, am vazut o expozitie realista pe care am inteles-o ! Pai vezi, spune el . Aici vin doar oameni cu un grad ridicat de cunoastere (adica m-a facut prost pe fata ! Very Happy ) . Bine zic eu sunt mai nepriceput in ale artei, dar milioanele de oameni care trec pragul acestei mari ,,galerii de arta" a Londrei , sunt toti priceputi ! Nu ! spune el multi dintre ei sunt ,,snobi" si restul...! Dupa care imi spune ca i-a trebuit zeci de ani sa simta vibratia artistului . Bine zic eu ",...sa mergem in fata unei creatii si sa-mi spuneti ce simtiti . Nu pot, raspunde sec . Nu pot in cinci minute sa te fac sa intelegi ce simt eu ! . Eu trec prin acea panza, ma identific cu ea si sufletul artistului si am iluzia ca vad .....Mi-am adus aminte de Crina care a spus odata ca o bantue nu stiu cine, si l-am intrebat . Bine dar noaptea nu aveti cosmaruri nu va bantue acei artisti . Ba da, imi raspunde, dar ma trezesc si am o editie speciala despre marii creatori, ma uit pe ele si dupa cateva ore adorm din nou .
V-am spus aceasta poveste deoarece din punctul meu de vedere vreau sa dorm linistit si nu stiu de ce dar cu cat invat mai mult cu atat ma tampesc mai mult . Voi ce spuneti, sa ma opresc aici sau sa continui sa studiez operele si viata acestor mari creatori si sa ma tampesc de tot ! Aceasta-i intrebarea care ma framanta ! Twisted Evil


Imi cer scuze nu sunt nici narator si nici scriitor, sunt un biet om care incearca sa inteleaga anumite lucruri si daca nu am pus bine in pagina, vorba unui ziarist, este ca nu am cunostintele necesare, din acest motiv daca s-au strecurat greseli de redactare, dati-le pe seama grabei, neatentiei si chiar a necunoasterii Very Happy . Va multumesc pentru atentia acordata ! Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 9 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  GEORGE Mar Noi 09, 2010 12:09 pm

crina a scris:Dar,de Brancusi nu ai dat,George? Pe la etajul 4,pe acolo.....,vreo 10 sali cu lucrarile lui?! Suspect Sa ne laudam si noi cu unul de-al nostru Smile

Nu Crina, n-am dat de Brancusi, dar am dat de creatiile lui George ! Twisted Evil
M-am asezat in fata unui perete gol si mi-am vazut lucrarile mele atanate pe perete .
Vedeti voi unii se duc acolo sa inteleaga trecutul, iar eu ma duc sa vad viitorul . Vad milioane de oameni care se inghesuie sa-mi vada bas-reliefurile si creatiile mele artistice care vor valora sute sau milioane de ,,fifirigi" si va imbogatii multa lume, dar eu voi parasi aceasta lume sarac, fara a vinde macar o lucrare . Dar ce sa faci ,,Asta-i viata de Artist ! Very Happy ) .

Na ca acum chiar m-am tampit de tot ! Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 9 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  crina Mar Noi 09, 2010 12:45 pm

Ce m-a amuzat povestioara ta,George;sinceritatea ta e debordanta lol!
Am citit si eu,pe internet, cate ceva despre conditiile pe care trebuie sa le indeplinesti pt a-ti putea expune niste lucrari intr-un muzeu de arta .Voiam sa vad daca ,vreodata,in aceasta viata,voi avea sansa sa imi expun si eu micul meu pastoras,tigancusa sau micuta cersetoare(teme specifice gliei stramosesti) geek ,dar.....slabe sperante. Crying or Very sad
In afara de faptul ca,imi trebuie o patalama la mana,pe care nu o am,neurmand nici-un curs in domeniu(sunt autodidact),recomandari din partea cuiva cu influenta,nu ma incadrez in nici o tema cu....picturile mele pe care le consideram cele mai reusite.
Iata ce am spicuit:
-un curator culege selectioneaza si prezinta lucrarile urmarind o anumita tema,dupa o anumita idee sau un sir de idei(de obicei trasnite Twisted Evil
-gruparea lor,a lucrarilor
-adaptarea la spatiul existent,ele trebuie sa imbrace frumos spatiul de expunere
-se tine cont de impresia generala de ordin vizual si,parerea mea proprie este ca,are ,cumva dreptate interlocutorul lui George,expozitia se adreseaza ,in mod special,celor "desurubati"de cateva piulite la creier;dar ambele categorii de privitori si cei desurubati si cei mai insurubati,ca noi,raman in expectativa,la contactul cu lucrarea.Primii sunt in transa,de placere si comuniune cu artistul,iar celorlalti li se holbeaza ochii de uimire la ororile contra naturii ce le este dat sa vada tongue
Efectul e acelasi si muzeograful e multumit.Si apoi....si snobismul e in floare...Adica ai calatorit la Londra sau Paris si nu ai vizitat Tate Modern sau Luvru???Idiotule! Nici la opera sau la Catedrala Notre-Damme? Ce daca nu intelegeai nimic?Ce,aia care au pictat intelegeau ceva?Erau beti,probabil,cand au pictat,dar se stie ca aburii betiei pot da momente de extaz,revelatii.....N-ar stii ce inseamna petele alea de vopsea,dar ar putea sa explice ce visau ,ce delirau in momentele cand niste voci ii urlau in urechile lor(ca in schizofrenie)
-muzeografului nu i se cer notiuni de pictura ci un simt deosebit al proportiilor si al culorilor,asa ca,imi pot deschide si eu un muzeu de arta. Smile
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 9 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  GEORGE Mar Noi 09, 2010 12:58 pm

crina a scris:
-un curator culege selectioneaza si prezinta lucrarile urmarind o anumita tema,dupa o anumita idee sau un sir de idei (de obicei trasnite) Twisted Evil

,,(de obicei trasnite)" Ai adaugat tu sau asa scrie ! Twisted Evil
Iti spun acest lucru pentru a sti clar, in ce directie sa ma indrept ! Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 9 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  crina Mar Noi 09, 2010 1:02 pm

GEORGE a scris:

Nu Crina, n-am dat de Brancusi, dar am dat de creatiile lui George ! Twisted Evil
M-am asezat in fata unui perete gol si mi-am vazut lucrarile mele atanate pe perete .
Vedeti voi unii se duc acolo sa inteleaga trecutul, iar eu ma duc sa vad viitorul . Vad milioane de oameni care se inghesuie sa-mi vada bas-reliefurile si creatiile mele artistice care vor valora sute sau milioane de ,,fifirigi" si va imbogatii multa lume, dar eu voi parasi aceasta lume sarac, fara a vinde macar o lucrare . Dar ce sa faci ,,Asta-i viata de Artist ! Very Happy ) .

Na ca acum chiar m-am tampit de tot ! Twisted Evil

Oamenii se impart in doua categorii:tampiti si banali.Din care categorie vrei sa faci parte?(parerea mea) Smile
Dar,totusi,las-o mai usor cu....modernistii aia,ca,un tampit simpatic e acceptabil,dar sa nu ajunga de ordin patologic.
E frumos ce visezi si eu ma distram pe tema asta,ca imi voi imbogati urmasii cu lucrarile mele si voi intra in istorie,dar...a trai in viitor,ratam prezentul si caesta e"viata "noastra reala.M-am gandit ca,adevarata placere ,revelatie a artistului din mine este in momentul in care pictez,nu cand imi va fi expusa lucrarea in vreo galerie,fie ea si cea mai renumita.
Aunci,voi"fugi",sunt timida,emotiva,nu as fi in stare sa particip nici la succesul meu.Eu cred ca nu am participat nici la nasterea mea de emotie, si atunci am fost spectator,de aceea simt ca nu imi gasesc locul in lumea asta agitata Twisted Evil
Are dreptate eckhart tolle ala...,desi,uneori nu prea il inteleg
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 9 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  crina Mar Noi 09, 2010 1:03 pm

,,(de obicei trasnite)"
Am adaugat eu.... Very Happy
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 9 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  GEORGE Mar Noi 09, 2010 1:20 pm

crina a scris:
Voiam sa vad daca ,vreodata,in aceasta viata,voi avea sansa sa imi expun si eu micul meu pastoras,tigancusa sau micuta cersetoare(teme specifice gliei stramosesti) geek ,dar.....slabe sperante. Crying or Very sad
In afara de faptul ca,imi trebuie o patalama la mana,pe care nu o am,neurmand nici-un curs in domeniu(sunt autodidact),recomandari din partea cuiva cu influenta,nu ma incadrez in nici o tema cu....picturile mele pe care le consideram cele mai reusite.

Da-mi voie sa nu-ti dau dreptate ! Evil or Very Mad . Daca ar exista vointa ne-am unii cu totii si am forma ,,o comunitate artistica putrernica" care sa se bata cu caramida in piept si sa strige cu tarie in gura mare affraid ,,si eu sunt artist,... si eu vreau sa expun,... si eu vreau sa fiu cunoscut,... chiar daca nu m-am dilit invatand din opera marilor creatori .
Ma uit zilnic la TV'or si vad fete tinere destepte (unele ! Very Happy ) cu sau fara talent, dar isi expun ce au mai de pret pentru a fi cunoscute . Noi de ce nu am face la fel . Daca as avea bani as organiza o expozitie cu vanzare cu acele nuduri vii (,...in pielea goala) si le-as pune cate un tablou in brate (,...cu tema tot,,nuduri") realizate de artisti plastici, numai amatori .
Si atunci sa vezi vanzare ! Twisted Evil Mai mult, am fi cunoscuti in lumea intreaga . Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 9 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  crina Mar Noi 09, 2010 3:54 pm

mda....,dar tot datorita nudurilor vii s-ar vinde cele pictate si unde mai e recunoasterea ta ca artist?!
Nu stiu cat ar mai conta valoarea daca ies bani multi,dar,dupa ce mancam bine si nu mai rabdam de foame,poate am vrea si valoare Twisted Evil
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 9 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  GEORGE Mar Noi 09, 2010 4:43 pm

crina a scris: mda....,dar tot datorita nudurilor vii s-ar vinde cele pictate si unde mai e recunoasterea ta ca artist?!
Nu stiu cat ar mai conta valoarea daca ies bani multi,dar,dupa ce mancam bine si nu mai rabdam de foame,poate am vrea si valoare Twisted Evil

Mai Crina, e greu cu tine ! Ori accepti sa fi cunoscut in viata si sa te bucuri de promovare indiferent prin ce metode (mai nou se spune ,,piar" Very Happy ) ori preferi sa se depuna praful pe oseminte si sa fi recunoscut peste zeci sau sute de ani .
Hotaraste-te odata ! Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 9 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  crina Mar Noi 09, 2010 8:24 pm

Iaca,aici m-ai nimerit.Cu hotaratul stau cam prost,altfel as fi fost 'departe' astazi Smile
Pe langa hotarare mai trebuie bani;nici un proiect de asemenea anvergura nu poti initia fara bani si nu putini.
Probabil,am raspuns si la intrebarea lui Adi,cum fac astia cu talent indoielnic,de ajung sa expuna in marile galerii si muzee ale lumii.Au bani multi.
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 9 Empty Pablo Picasso 1881-1975

Mesaj  GEORGE Mier Noi 10, 2010 12:07 am

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 9 97697372

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 9 74414468

GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 9 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  crina Mier Noi 10, 2010 10:04 am

Gand la gand cu bucurie again and again Very Happy
Doar cu o ora inainte am postat eu subiectul"Picasso:original si replica Twisted Evil
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 9 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  GEORGE Mier Noi 10, 2010 10:15 am

crina a scris:Gand la gand cu bucurie again and again Very Happy
Doar cu o ora inainte am postat eu subiectul"Picasso:original si replica Twisted Evil

Iar ,,mama Omida" si-a bagat coada ! Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 9 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  crina Mier Noi 10, 2010 10:54 am

Cum s-o numi tabloul asta ,al lui Picasso? "Mireasa din tren" care si-a facut de cap pt ultima noapte de "FECIORIE" ? tongue
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 9 Empty Ghici, ghicitoarea mea !

Mesaj  GEORGE Mar Noi 16, 2010 12:27 am

Mama Omida a postat o lucrare ,,Adam si Eva" Very Happy

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 9 31590907

Eu postez cele doua lucrari sau ma rog, creatii artistice Exclamation . Very Happy

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 9 15921324

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 9 32683893

Intrebare !
Ce similitudine este intre cele doua mesaje Question scratch
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 9 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  crina Mar Noi 16, 2010 10:59 am

'Adam si Eva',ca daca asta e tema....
Intuneric si lumina,geneza,big bang,inceputuri..... bounce bounce ceva de genul asta
Daca nuuuuuu......,atunci e vorba de culoare:'viata in portocaliu' Twisted Evil
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 9 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  GEORGE Mar Noi 16, 2010 11:12 am

crina a scris:'Adam si Eva',ca daca asta e tema....
Intuneric si lumina,geneza,big bang,inceputuri..... bounce bounce ceva de genul asta
Daca nuuuuuu......,atunci e vorba de culoare:'viata in portocaliu' Twisted Evil

Foarte corect ,,Adam si Eva" . Problema este ca una dintre creatii este Adam, iar a doua este Eva .
Intrebarea este care din ele este ,,Adam" si cine este ,,Eva" si,...de ce ? Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 9 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  crina Mar Noi 16, 2010 12:14 pm

Prima este Eva,in culori mai inchise,mai misterioasa,mai complexa,doar o dungulita deschisa,mai lasa sa se intrevada cate ceva din misterul ei tongue
A doua lucrare e Adam,larg,simplu,deschis,naiv,nu-si bate capul cu nimic,crede ca totul este exact asa cum trebuia sa fie si cuprinde acest TOT,intr-o singura nuanta.De ce sa caute alte 'intelesuri 'pt ceva ce e destul de lamuritor si multumitor pt hipotalamusul lui? Twisted Evil
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 9 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  GEORGE Mar Noi 16, 2010 12:29 pm

crina a scris:Prima este Eva,in culori mai inchise,mai misterioasa,mai complexa,doar o dungulita deschisa,mai lasa sa se intrevada cate ceva din misterul ei tongue
A doua lucrare e Adam,larg,simplu,deschis,naiv,nu-si bate capul cu nimic,crede ca totul este exact asa cum trebuia sa fie si cuprinde acest TOT,intr-o singura nuanta.De ce sa caute alte 'intelesuri 'pt ceva ce e destul de lamuritor si multumitor pt hipotalamusul lui? Twisted Evil

Eu nu spun ca nu ai dreptate, vad ca ai inceput sa simti creatiile artistice din Arta Universala, dar daca eram in locul autorului mai adaugam un mar, o coasta, un pom etc . Very Happy
Iata si explicatiile Galeriei de Arta TM .

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 9 17732249

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 9 88378580

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 9 47848556


GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 9 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  crina Mar Noi 16, 2010 1:40 pm

Eram convinsa ca primul era 'Adam' si al doilea 'Eva',pt ca niciodata nu au fost enuntati invers(Eva si Adam),dar....,mie nu mi-a convenit Twisted Evil
Imi pare rau,dar nu stapanesc bine lb engleza,ca sa inteleg bine ce.....se comenteaza acolo si nici timp nu am sa ma chinui sa traduc tongue ,dar sunt convinsa ca e"pe invers"fata de cele spuse de mine.Asta e parerea lor.....,dar nu inseamna ca au si dreptate Twisted Evil
Daca vrei sa ne "spicuiesti" esenta celor spuse,ar fi ideal Smile
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 9 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  Adi Sabau Mar Noi 16, 2010 6:57 pm

GEORGE a scris:
..... daca eram in locul autorului mai adaugam un mar, o coasta, un pom etc . Very Happy

Pai dupa parerea mea asta si e:
pomul, in primul tablou .. dar i se vede doat tulpina .. si e pozat in infrarosu!

iar in al doilea de vede clar marul ..! .. doar ca e pozat de la juma' de centimetru ... Laughing
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 9 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  crina Mar Noi 16, 2010 10:34 pm

Si coasta? Unde e coasta? Suspect
Dar sarpele?
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 9 Empty Francis Picabia 1879-1953

Mesaj  GEORGE Vin Noi 19, 2010 8:23 am

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 9 Dsc01245r

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 9 Dsc01246jn
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

TATE MODERN COLLECTION - Pagina 9 Empty Re: TATE MODERN COLLECTION

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum