ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 5 EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 5 EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 5 EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 5 EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 5 EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 5 EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 5 EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 5 EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 5 EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 5 EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 5 EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 5 EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

+7
Pintilie Ionela
AncaManuela
marinic
lily ursu
craiovaeug
crina
GEORGE
11 participanți

Pagina 5 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 5 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  GEORGE Joi Sept 05, 2013 11:49 am

N-ar fi rau Crina sa ne spui si povestea acestor tablouri. De unde iei subiectele, cine te inspira. Chiar si reproduceri daca'r fi, sunt foarte reusite.
Daca voi afla de la tine mai multe amanute pot face si comentari.
In special m-ar interesa povestea mamei si al copilului de culoare cat si al fetei cu sarma ghimpata.Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 5 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  crina Vin Sept 06, 2013 12:06 am

Curiosule! tongue  Iaca, cum imi pui tu mintea la contributie, de a inventa niste povestioare ( nu ca ar fi pt prima oara) legate de aceste lucrari.
Pai..., daca ma gandesc bine, chiar mi-e dor sa mai scriu niste randuri si adunate, sa semene a poveste Smile
Mersi frumos, stimate domn, parca ai ghici dorinta-mi de a scrie, care a intrat in stare latenta, de ceva vreme tongue O sa ma straduiesc, o sa ma straduiesc, dar imi tre' ceva timp, ca mintea imi e cam "clocita" dupa o vara torida, ce cu greu am suportat-o Rolling Eyes 
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 5 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  crina Vin Sept 06, 2013 12:11 am

As mai adauga ceva la cele scrise mai sus. Primele doua lucrari, intr-adevar, au fost gandite dinainte si programate (!) Si ele transmit un mesaj, dar... nu il spun Wink In viitoarea povestioara voi lasa sa se strecoare ideea..., cine prinde, prinde... Razz
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 5 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  GEORGE Vin Sept 06, 2013 11:00 am

crina a scris:As mai adauga ceva la cele scrise mai sus. Primele doua lucrari, intr-adevar, au fost gandite dinainte si programate (!) Si ele transmit un mesaj, dar... nu il spun ;)In viitoarea povestioara voi lasa sa se strecoare ideea..., cine prinde, prinde... Razz
Astept cu nerabdare provocarea, beau niste lapte si poate ma prind!bounce 
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 5 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  GEORGE Joi Noi 14, 2013 10:42 am

Toamna in padure
acrilic pe panza 80/60 cm

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 5 16bdico

Se vede de la o posta ca toamna a fost bogata si manoasa pentru tine, deoarece printre borcanele de zarzavat, muraturi, dulceturi ai avut timp sa executi aceasta minunatie care reflecta cu prisosinta frumusetile toamnei. Felicitari Crina!Very Happy 
Pastreaz-o pana la vara poate facem schimb de capodopere.cheers O asemenea creatie peste doua sute de ani la bursa artistica de la Londra va fi vanduta cu cateva sute de milioane de pounds.bounce 
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 5 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  crina Joi Noi 14, 2013 1:02 pm

He, he, he...! Smile Frumoasa incurajare, multumesc, George! Pai, sa ii dau bataie sa mai fac cateva, daca ar merge asa bine, vanzarea, la bursa artistica de la Londra ( sperand sa dureze mai putin de cateva sute de ani, de ex, doar vreo cativa ani) Razz De ce sa fericesc doar ,,,rudele Neutral Bonusul ramane bonus Wink
In alta ordine de idei, multumesc pentru apreciere; sper sa il pastrez pana la vara, daca nu...poate iti place altceva, ca eu mai insist a mazgali niste biete panze... Razz
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 5 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  GEORGE Mar Feb 25, 2014 11:18 am

[quote="crina"]Ada-Kaleh (Paradisul pierdut)

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 5 21jqesp


De ce ,,paradisul pierdut" Question Very Happy 
Ti-am revazut portofoliul Crina si am constatat ca trecutul iti este mereu prezent in lucrarile tale. Esti chiar atat de nostalgica Question Embarassed
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 5 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  crina Mar Feb 25, 2014 8:39 pm

Da, dar nu trecutul meu  Very Happy  Nu neaparat nostalgica, hai sa zicem... romantica. Tanjesc dupa clipele romantice si mai putin agitate dintr-un trecut dinainte de existenta mea. Te-am lamurit?  tongue 
Cunosti povestea, reala de altfel, a insulei Ada-Kaleh, de pe Dunare, din zona Portile de Fier? Ada-Kaleh ( insula fortareata din turca) era o oaza de verdeata si cu o populatie "divers colorata"  Razz , mai multe etnii, dominand turcii ( cca 600 de locuitori) . O insulita in jur de 1800 m lungime si 600 m latime, un colt de rai, o Atlantida a Romaniei... "Pe insula Ada-Kaleh timpul ne prisosea..." povesteste un fost locuitor.
Din pacate, insula a fost scufundata pt a face loc hidrocentralei de la Portile de fier. Locuitorii si cei care au cunoscut insula au regretat-o ca fiind Paradisul pierdut.
Gasesti pe internet, multe informatii despre aceasta insula. Smile
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 5 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  crina Mar Feb 25, 2014 11:35 pm

GEORGE a scris:Toamna in padure
acrilic pe panza 80/60 cm

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 5 16bdico

Pastreaz-o pana la vara poate facem schimb de capodopere.cheers O asemenea creatie peste doua sute de ani la bursa artistica de la Londra va fi vanduta cu cateva sute de milioane de pounds.bounce 

Daca nu te grabesti, posibil sa-ti aduc lucrarea personal  Surprised Cool Tu fa cartile pe-acolo...
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 5 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  GEORGE Mier Feb 26, 2014 10:28 am

crina a scris: Daca nu te grabesti, posibil sa-ti aduc lucrarea personal  Surprised Cool Tu fa cartile pe-acolo...
Cartile sunt facute Exclamation Embarassed Sper sa nu fiu plecat si eu in vacanta si sa pierd acesta intalnire de gradul III. Sad  Deocamdata sigur nu voi fi in Londra in perioada 28 mai - 08 iunie deoarece voi pleca in Spania. Twisted Evil 
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 5 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  crina Mier Feb 26, 2014 3:07 pm

lol! Care va sa zica...evadezi. Bravoooo!!! No pb, fugi in cate vacante vrei tu, mie sa imi lasi adresele la bazare, targuri, unde pot sa imi valorific "operele"  tongue  Nu-s pretentioasa pana cand ma va cunoaste LUMEA si va deveni dependenta de lucrarile mele, se vor bate, vor licita... Very Happy  Te iau impresar  Twisted Evil 
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 5 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  GEORGE Joi Feb 27, 2014 11:02 am

crina a scris:lol! Care va sa zica...evadezi. Bravoooo!!!  No pb, fugi in cate vacante vrei tu, mie sa imi lasi adresele la bazare, targuri, unde pot sa imi valorific "operele"  tongue  Nu-s pretentioasa pana cand ma va cunoaste LUMEA si va deveni dependenta de lucrarile mele, se vor bate, vor licita... Very Happy  Te iau impresar  Twisted Evil 

Daca-i vorba sa te impresariez se schimba datele problemei. Abia astept sa ies din saracie! Very Happy, dar mai mult, abea astept sa reeau reportajele in calitate de correspondent special la Londra si sa postez imagini cu noi la vernisajele din marile galerii londoneze. Embarassed 
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 5 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  crina Sam Mar 01, 2014 8:23 pm

AMIN!!!  Very Happy 
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 5 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  marinic Mier Mar 05, 2014 7:34 pm

Frumoase lucrarile Crina si bine lucrate!!! sa treci si materialele si dimensiunile ca pe mine ma intereseaza!

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 5 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  GEORGE Mier Mar 12, 2014 11:30 am

Primavara si Iubire

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 5 11bq1jc

Un real progres! Felicitari! Laughing 

GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 5 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  crina Mier Mar 12, 2014 12:22 pm

Multumesc de apreciere, George  Smile  Eh, "mai imprumut" si eu idei, pentru diversificare  tongue , dar joaca cu pietre e chiar placuta si...ieftina  tongue  Trebuie sa fac o excursie, undeva la un rau, parau... sa imi procur materiale de lucru
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 5 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  PANTIRU GABRIELA Joi Mar 20, 2014 7:40 am

GEORGE a scris:Primavara si Iubire

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 5 11bq1jc

Un real progres! Felicitari! Laughing 





Atat de simplu, atat de rustic si de placut in acelasi timp ! Super!
PANTIRU GABRIELA
PANTIRU GABRIELA

Numarul mesajelor : 42
Data de inscriere : 23/01/2014
Varsta : 36
Localizare : CONSTANTA

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 5 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  crina Joi Mar 20, 2014 12:00 pm

Asta era si ideea. In viata valoarea sta in lucrurile simple  tongue 
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 5 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  GEORGE Dum Mar 23, 2014 9:26 am

crina a scris:Asta era si ideea. In viata valoarea sta in lucrurile simple  tongue 

Dar cum ti-a venit ideea Question Very Happy ,,De la simplu la complex" Abia astept sa-ti vad evolutia Exclamation Embarassed 
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 5 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  GEORGE Joi Mar 27, 2014 10:59 am

[quote="crina"]Santorini

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 5 2ezs86v

Sunflowers

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 5 Aku69s

Ce spuneam eu, pe zi ce trece creatiile tale sunt tot mai complexe:oops:  Pe zi ce trece vazandu-te postand lucrari noi, mai ca imi vine sa ma apuc din nou pe treaba! Twisted Evil
Doamne ajuta!scratch  
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 5 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  crina Joi Mar 27, 2014 7:18 pm

lol!  ce ma bucur ca iti fac chef de munca...! Hai, astept noile tale postari Smile
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 5 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  GEORGE Mar Iul 01, 2014 9:17 am

crina a scris:Picturi pe coji de oua

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 5 Osfo1k

Cadouri originale

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 5 29ffdlg

Crina, ceea ce faci tu acum cred ca s-ar vinde foarte bine pe Litoralul Romanesc. Ai incercat sa le vinzi sau poate chiar ti-ai deschis vre-un punct de vanzare pe faleza? Embarassed Oricum ar fi creatiile sunt exceptionale. La noi ,,succesuri"! Twisted Evil 
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 5 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  crina Mar Iul 01, 2014 11:30 pm

Eh, draga prietene, nu's cum sa-ti spun, dar "e grele" cu vanzarea pe litoral mai ales. Nu e loc si daca e..., e mai scumpa chiria ca vanzarea. Asa ca, eu lucrez, lucrez de zor, imi fac "productie" dupa care imi deschid magazin online si vand  tongue Si, cine stie, poate vand si peste hotare  Wink 
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 5 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  marinic Sam Iul 05, 2014 7:51 pm

Multa bafta si spor la lucru!!!

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina  - Pagina 5 Empty Re: Impresii despre ,,Portofolii Desen si pictura" Crina

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum