ARTISTI PLASTICI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Castigatorul celei de a III-a editii a concursului ARS LONGA, VITA BREVIS

Ultimele subiecte
» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2017
Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana" - Pagina 2 EmptyVin Ian 06, 2017 10:09 am Scris de arbexartdecor

» SARBATORI SI SARBATORITI
Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana" - Pagina 2 EmptyLun Ian 02, 2017 11:01 pm Scris de crina

» Poezii Katalina
Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana" - Pagina 2 EmptyLun Noi 14, 2016 9:40 am Scris de katalina

» Tabara de pictura Hobby Art editia de iarna 2016
Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana" - Pagina 2 EmptyJoi Ian 14, 2016 3:30 pm Scris de arbexartdecor

» Arbex Art Decor te invita la expozitia de pictura ''Natura cu Fluturi''
Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana" - Pagina 2 EmptySam Oct 31, 2015 6:16 pm Scris de arbexartdecor

» O noua tabara de pictura pentru incepatori
Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana" - Pagina 2 EmptyVin Sept 11, 2015 12:40 pm Scris de arbexartdecor

» Hai sa ne-ntalnim 14 iunie
Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana" - Pagina 2 EmptyMier Iun 17, 2015 10:57 pm Scris de crina

» Tabara de pictura Hobby Art - Apuseni
Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana" - Pagina 2 EmptyJoi Iun 04, 2015 3:03 pm Scris de arbexartdecor

» Indian
Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana" - Pagina 2 EmptySam Mai 02, 2015 8:44 pm Scris de termitawoodworks

» Pirografie I. Tibor
Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana" - Pagina 2 EmptySam Mai 02, 2015 8:39 pm Scris de termitawoodworks

» lucrare
Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana" - Pagina 2 EmptySam Mai 02, 2015 8:25 pm Scris de termitawoodworks

» pirografie
Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana" - Pagina 2 EmptyMier Apr 29, 2015 1:05 pm Scris de Vizitator

eMAG

Abstract
PARTENERI







Link Exchange
Comunitatea Artistilor Plastici Amatori Top66 Statistici
Promovare Gratuita - Top123

Change language forum

Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana"

+8
katalina
Adi Sabau
oziero
lily ursu
Quasimodo
marinic
crina
GEORGE
12 participanți

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana"

Mesaj  crina Vin Ian 14, 2011 4:21 pm

Am zis deja,ca ai dreptate,Oziero,de ce te simti ofensat?

Oziero are dreptate(in materie de iconografie),dar nu avem noi treaba cu dreptatea lui,pt ca,noi ,suntem pictorite amatoare si pictam pe panza diferite teme

Recunosc,aici trebuia sa pun niste emoticoane geek ca sa se inteleaga ca era un spirit de gluma.
Concluzia:nimeni nu intra in contradictie cu nimeni,fiecare poate zice ce vrea,ce crede etc.
si,mai glumim si noi din cand in cand,sa mai treaca timpul si sa iesim din amorteala.emoticon Wink
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana"

Mesaj  Adi Sabau Vin Ian 14, 2011 10:17 pm

crina a scris: ... trebuia sa pun niste emoticoane geek ca sa se inteleaga ca era un spirit de gluma.
.... :nimeni nu intra in contradictie cu nimeni, ...

Asta ar trebui trecuta in regulament ..!!! Smile
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana"

Mesaj  crina Sam Ian 15, 2011 2:17 am

I think so... Wink
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana"

Mesaj  crina Joi Ian 27, 2011 7:07 pm

Super ti-a iesit nisipul la tabloul cu domnisoara romantica Smile
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana"

Mesaj  Quasimodo Joi Ian 27, 2011 7:09 pm

şters


Ultima editare efectuata de catre Quasimodo in Mar Sept 13, 2011 11:07 pm, editata de 1 ori

Quasimodo

Numarul mesajelor : 26
Data de inscriere : 19/11/2010

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana"

Mesaj  Quasimodo Joi Ian 27, 2011 7:12 pm

şters


Ultima editare efectuata de catre Quasimodo in Mar Sept 13, 2011 11:08 pm, editata de 1 ori

Quasimodo

Numarul mesajelor : 26
Data de inscriere : 19/11/2010

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana"

Mesaj  crina Joi Ian 27, 2011 7:18 pm

Laughing Mersi ,asemenea,Q!
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana"

Mesaj  marinic Vin Ian 28, 2011 8:54 am

Va multumesc ca v-ati facut timp sa ,,treceti'' si prin galeria mea. Smile

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana"

Mesaj  crina Lun Feb 07, 2011 7:28 pm

Frumoase zorelele tale, desi, nu stiu daca sunt zorele sau ce flori or fi ele, acolo unde traieste si colibri Smile)
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana"

Mesaj  crina Mar Feb 08, 2011 6:02 pm

Te-ai molipsit de la George cu "abstractele" Smile)V-as tine isonul si eu, dar NU MA PRICEP DELOC la asa ceva Sad(Ale voastre sunt frumoase, in schimb
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana"

Mesaj  GEORGE Mar Feb 08, 2011 9:36 pm

crina a scris:Te-ai molipsit de la George cu "abstractele" Smile)

Nu am stiut ca abstractul este contagios ! Very Happy
Felicitari Mariana, ai vazut ca se poate ! Very Happy
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana"

Mesaj  marinic Mier Feb 09, 2011 8:08 am

A fost doar un experiment sa vad daca merge , dar deocamdata nu ma axez pe stilul acesta , il las pe George sa faca o expozitie, si sa ne spuna si noua in ce masura se vand. Ca am fi ipocriti sa nu recunoastem ca vrem sa ne vindem creatiile oricat de mult le-am iubi. Avem nevoie de bani pentru materiale ....acesta este punctul meu de vedere.

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana"

Mesaj  GEORGE Mier Feb 09, 2011 9:31 am

marinic a scris:A fost doar un experiment sa vad daca merge , dar deocamdata nu ma axez pe stilul acesta , il las pe George sa faca o expozitie, si sa ne spuna si noua in ce masura se vand. Ca am fi ipocriti sa nu recunoastem ca vrem sa ne vindem creatiile oricat de mult le-am iubi. Avem nevoie de bani pentru materiale ....acesta este punctul meu de vedere.

Toti m-au intrebat daca nu vand ceea ce realizez si de fiecare data le raspunde-am ca nu ma intereseaza, sau ca tin prea mult la ele . Trebuie sa recunosc ca acum toate lucrarile pe care le-ati vazut sunt concepute special pentru vanzare si le voi comercializa indiferent cu cat . O sa va anunt preturile ! Very Happy Piata artei este invadata de asa zisele creatii artistice moderne sau contemporane . Nu-i mai vorbesc de rau pentru ca acum incerc sa le calc pe urme . Gusturile cumparatorilor sunt influentate de artisti ,,destepti" care pun banul mai presus de ,,arta".

Se naste o intrebare ! Cum este mai bine sa creezi si sa te jertfesti pe altarul artei sau sa-ti valorifici munca pe tarabele pietelor de arta si nu numai ?
Daca doriti sa va spuneti parerea despre ,,arta si comert" va astept la ,,Discutii libere despre arta" .
https://artisti-plastici.forumgratuit.ro/t804p30-discutii-libere-despre-arta
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana"

Mesaj  GEORGE Joi Feb 10, 2011 12:25 pm

Vezi ca se poate, daca incerci poti ! Evolutia este evidenta, persevereaza ! Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana"

Mesaj  Adi Sabau Vin Feb 11, 2011 3:46 pm

GEORGE a scris: .. Evolutia este evidenta, persevereaza ! Twisted Evil

Asta-i si parerea mea. Bravo, Mariana!

In privinta abstractului, da .. e contagios. Ma apuc si eu cat de curand.
Am fost plecat cateva zile dar voi recupera .. Very Happy
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana"

Mesaj  GEORGE Mier Feb 23, 2011 9:52 am

Observ ca esti si tu pe numele lui Asnat ! Mult succes, persevereaza si sunt sigur ca vei reusii Twisted Evil .
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana"

Mesaj  Quasimodo Mier Feb 23, 2011 1:33 pm

şters


Ultima editare efectuata de catre Quasimodo in Mar Sept 13, 2011 11:22 pm, editata de 1 ori

Quasimodo

Numarul mesajelor : 26
Data de inscriere : 19/11/2010

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana"

Mesaj  Adi Sabau Mier Feb 23, 2011 11:02 pm

Frumoasa postare, Q .. Very Happy .. si la obiect!

Mariana va avea, si de la mine, un punct de apreciere!

Very Happy
Adi Sabau
Adi Sabau
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 601
Data de inscriere : 26/07/2009
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

http://www.myspace.com/shamballamusic

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana"

Mesaj  marinic Joi Feb 24, 2011 9:52 am

Va multumesc pentru aprecieri, ai dreptate Q sunt inca in experimentari ,nu-mi gasesc locul deocamdata. Va doresc o zi buna.

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana"

Mesaj  Vizitato Dum Feb 27, 2011 1:05 pm

Felicitari Mariana.O galerie si un talent plastic deosebit.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana" - Pagina 2 Empty Feliciatari

Mesaj  katalina Mier Mar 30, 2011 2:01 pm

Excat cum am mai zis, pe acest site avem de-a face cu multa creativitate si originalitate, mai multa decalt la pictorii cu "scoala".

Mi-a placut foarte mult portofoliul tau, transmite foarte mult.Si asta e ideea unei exprimari artisitice de orice fel.

Putem zice de pictorii antici ca au fost amatori, sau ei sunt cei care au creat reprele artistice?! Cred ca oricare dintre noi amatorii putem aduce ceva nou si original care sa poate fi apoi invatat de catre cei care doresc sa aiba studii in acest domeniu.
Desigur nu minimalizez importanta studiilor, ca de altfel in orice domeniu, dar "studiile" nu garanteaza reusita artisitca a cuiva. Ci doar incantarea privitorului !

Mai incanta-ne te rog!

Catalina


katalina

Numarul mesajelor : 21
Data de inscriere : 02/12/2009
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti

http://www.catalinaconstantin.eu

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana"

Mesaj  GEORGE Vin Iun 29, 2012 2:57 pm

Gata, am terminat curatenia acum putem sta la barfa. Am trecut in revista toate lucrarile expuse de tine Mariana si pot sa-ti spun sincer ,,Esti un artist profesionist" Twisted Evil
GEORGE
GEORGE
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2871
Data de inscriere : 15/06/2009
Localizare : LONDON - UK

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana"

Mesaj  marinic Vin Iun 29, 2012 7:05 pm

Pentru Eul meu pot sa ma declar profesionist pentru ca ieri am vandut primul meu tablou unei persoane pe care nu o cunosteam, deci nu se poate spune ca a fost influentata si sunt foarte mandra de asta, chiar daca ar fi sa fie primul si ultimul. Nu va dati seama ce satisfactie am avut cand cineva mi-a spus imi place o lucrare de-a dv si vreau sa o cumpar. Detaliile nu-si au rostul, voi probabil v-ati obisnuit si sunt convinsa ca v-au incercat aceleasi sentimente. Va multumesc ca a-ti fost alaturi de mine cu incurajari si critici constructive.
Pe Marius-Daniel l-am rugat sa-mi fie mai intai de toate mentor si apoi critic, dar e destul de greu sa-ti dai acordul cand stii ca nu ai nimic de castigat Twisted Evil

marinic

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana"

Mesaj  crina Vin Iun 29, 2012 7:22 pm

Felicitari, draga Marinic, pt vanzarea tabloului! Smile Deci, mai sunt romani care apreciaza arta si asta e bine.
crina
crina

Numarul mesajelor : 1268
Data de inscriere : 06/03/2010
Varsta : 63
Localizare : constanta

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana"

Mesaj  Daniel Vin Iun 29, 2012 7:30 pm

Felicitari,Mariana!...

Daniel

Numarul mesajelor : 397
Data de inscriere : 27/10/2011
Varsta : 50

http://www.muzartgrafica.ro/lucrarileMele.php?sortareLucrari=all

Sus In jos

Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana" - Pagina 2 Empty Re: Impresii despre ,,Portofoliu pictura Mariana"

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum